Čo je cloudflare: všetko, čo potrebujete vedieť (+ Infographic)

Cloudflare je dnes populárne meno v tomto odvetví. Dozvieme sa viac o tom, o čo tu ide.


Ako sa stať programátorom

Ak máte vážne obavy o bezpečnosť a hosting svojich webových stránok, je dôležité vedieť, čo je Cloudflare. Je to jedna z najpopulárnejších spoločností ponúkajúcich bezpečnostné riešenia. V tomto článku sa o tom dozvieme viac.

Čo je cloudflare?

Cloudflare je sieť na doručovanie obsahu, často písaná ako CDN. Najprv sa zoznámime s CDN. Sú to siete zodpovedné za doručovanie obsahu.

Nebude nesprávne tvrdiť, že internet nebude fungovať bez riadneho CDN. V skutočnosti CDN používate každý deň na prístup na web, otváranie blogu atď., Bez toho aby ste si to uvedomovali.

CDN zaisťujú prístup k údajom na webe. Zahŕňa to všetko od písaného obsahu, ako sú spravodajské články a recenzie, až po videá na YouTube a iných podobných platformách. V skutočnosti každý kúsok prehliadania vrátane platforiem sociálnych médií zahŕňa použitie CDN.

Potreba CDN je celkom zrejmá. Dnešná generácia netrpezlivo čaká na načítanie webových stránok. Väčšina používateľov opustí web, ak načítanie trvá dlhšie ako 3 sekundy.

Toto oneskorenie je spôsobené niektorými vecami, najmä fyzickou vzdialenosťou medzi vami a obsahom, ku ktorému sa snažíte získať prístup. CDN premosťujú túto medzeru, aby zabezpečili, že budete mať prístup k obsahu vysokou rýchlosťou, bez ohľadu na to, kde je hosťovaný.

Ako funguje sieť na doručovanie obsahu?

Úlohou CDN je preklenúť priepasť medzi vami a serverom, ale ako to funguje? Koncept je pomerne jednoduchý. Funguje to pomocou technológie vyrovnávacej pamäte.

CDN kopírujú webové stránky a ukladajú ich na rôznych medzinárodných miestach, aby ich používatelia mohli bez problémov kontaktovať.

Na prehľadávanie obsahu nemusíte pristupovať na hlavný server. Dostanete sa k najbližšiemu serveru a skrátite tak čas potrebný na nadviazanie spojenia. Výsledkom je, že sa web načítava rýchlejšie a je zaručený výkon.

Caching je populárna technika. Takmer všetky prehliadače udržiavajú vyrovnávaciu pamäť webových stránok. Pri najbližšej návšteve webu prehliadač vyberie súbor uložený v pamäti uložený v počítači, čím sa skráti čas potrebný na načítanie stránky. CDN fungujú podobným spôsobom vďaka miestnym serverom.

Zaujímavé veci, ktoré potrebujete vedieť o službe Cloudflare

Cloudflare je veľká spoločnosť, ale veľa ľudí nevie o tom, ako to funguje alebo o čom to všetko je. Začalo sa v roku 2010 na veľa hovorenom konferencii TechCrunch. Táto spoločnosť v San Franciscu je poskytovateľom reverznej proxy a CDN s viac ako 60 000 webmi pod platformou.

Tu sú niektoré z najzaujímavejších služieb:

1. Distribuovaná ochrana odmietnutia služby (DDoS): DDoS je útok typu Denial of Service, ktorý používa viacero infikovaných systémov na zasiahnutie cieľa. Výsledkom útoku je útok na systém DOS a spustenie systému. Väčšina poskytovateľov hostingu neumožňuje dobrú ochranu proti takýmto útokom. Môže to mať za následok pokles vášho blogu. Cloudflare chráni systém tak, aby zabránil takýmto útokom použitím kombinácie bezpečnostných prvkov vrátane captchas.

2. Služba doménových mien (DNS): Cloudflare spracováva požiadavky DNS pre používateľov v sieti anycast. Spoločnosť ponúka najlepšie časy odozvy tam a je veľmi žiadaný z tohto dôvodu.

3. Doručovanie obsahu: Cloudflare vytvára verzie obsahu v vyrovnávacej pamäti a šíri ich na veľké množstvo medzinárodných serverov. Používatelia majú prístup k serveru, ktorý ponúka najrýchlejší čas odozvy, t. J.: Je najbližší, aby sa zabezpečilo nižšie využitie procesora, lepšie rýchlosti a menšie požiadavky na šírku pásma.

Cloudflare je dnes populárne meno a používa ho veľké množstvo spoločností vrátane stredných spoločností, spoločností Yelp, DigitalOcean a Stack Overflow..

Ako to funguje?

ako to funguje

Cloudflare funguje ako reverzný proxy a je známe, že je pomerne spoľahlivý. Na papieri to môže znieť veľmi komplikovane, ale jeho použitie je celkom ľahké.

Zaregistrujte sa do služby a kópia vášho webu sa uloží na serveroch Cloudflare, známych tiež ako dátové centrá. Ďalej prepojte server DNS a vaše stránky, aby boli pre používateľov ľahko prístupné. Servery zlepšujú doručovanie ukladaním obsahu do svojich dátových centier. Tieto servery sú spoľahlivé a zvládajú aj silnú komunikáciu.

Nemusíte sa obávať, že budete musieť manuálne ukladať svoje stránky do vyrovnávacej pamäte zakaždým, keď na nich urobíte zmeny. Systém pracuje automaticky; pripojenie DNS serverov však môže trvať približne 24 hodín.

Ďalšou skvelou funkciou služby Cloudflare je bezpečnosť stránok. Môže blokovať hrozby na základe mnohých faktorov, ako sú zoznamy zakázaných položiek, reputácia a hlavičky HTTP. Okrem toho môže Cloudflare zabrániť spamu, zastaviť útoky DDoS a chrániť kľúčové porty pred hackermi.

Čo ešte môže ponúknuť cloudflare

Cloudflare tiež ponúka optimalizáciu obrázkov. Jeho vyspelá technológia dokáže zmenšiť veľkosť súboru približne 35% bez ovplyvnenia kvality. Navyše to tiež zaisťuje, že obrázky sú optimalizované pre mobilné zariadenia, čím sa zvyšuje celkový výkon a čas načítania.

Je to veľmi dôležité, pretože obrázky môžu ovplyvniť čas načítania veľmi negatívnym spôsobom.

Užívateľsky prívetivá platforma je známa aj pre ďalšie funkcie typu kickass, ako IPv6, SPDY, HTTP / 2, špecializované certifikáty SSL, pravidlá prenosu atď. Môžete si vybrať z množstva plánov, ktoré si vyberiete podľa toho, čo vám najviac vyhovuje.

Cloudflare: The Last Word

Teraz, keď viete, čo je cloudflare, bude ľahké pochopiť, ako vám môže pomôcť. Existuje niekoľko CDNs, ale Cloudflare je vysoký vďaka svojim úžasným funkciám. Chráni stránky, ľahko sa používa a tiež zvyšuje rýchlosť.

Aj keď existuje potenciál na zlepšenie, stále môže byť rozumné vyskúšať bezplatný plán, aby ste vedeli, o čo ide. Aktualizácia plateného programu je tiež veľmi jednoduchá.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map