Shrug Emoji Nasıl Yazılır ¯ \ _ (ツ) _ / ¯ [Mümkün En Hızlı ve En Kolay Yol]

Emojiler manifatura mesajları dünyasını ele geçirmiş olsa da, hala yazılı ifadeyi alamıyoruz. Shrug emoji bizim favorimiz olmalı!


Shrug Emoji Nasıl Yazılır

İfadeler ve özellikle yazılan omuz silkme emojisi, Kaomoji olarak da bilinen Japon tarzı bir ifadedir. Bu ifade tarzı Japonca Katakana Script öğelerinden öğeler kullanır.

Bugün, çoğu olmasa da, klavyeler qwerty stilindedir. Bu klavyelerle bazen grafik ifadeleri kullanmak, ifade ifadelerinden daha kolaydır. Ama yine de daktiloyla yazılmış omuz silkme ifadesinin hayranıysanız, arkanızı aldık.

Bu makalede, çeşitli platformlarda qwerty klavyesini nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız ve yine de herkesin hızlı bir şekilde sevdiği yazılı ifadeyi oluşturmayı başaracağız!

Shrug Emoji Nedir? ¯ \ _ (ツ) _ / ¯ Anlamı?

Shrug emojisini yazmayı öğrenmeden önce, gerçekten ne anlama geldiğini anlayalım. Omuz silkme tipi ifadenin anlamını anlamıyorsanız, onu uygun şekilde kullanamazsınız. Yani bunun anlamı nedir?

Omuz silkme, emojiyi kullanan kişi gibi bireyin görsel bir temsilidir. İki olasılığı temsil eder; kişinin bir durumu veya sonucunu umursamadığı bir dikkatsizlik durumu. Bu arada, emoji, onu kullanan kişinin tartışılan belirli bir konunun farkında olmadığı veya bilgisi olmadığı anlamına da gelir. Her şey içeriğe ve içinde kullanıldığı duruma bağlıdır!

Shrug Emoji’nin Tarihi?

Günümüzde çok yaygın ve sık kullanılan bir emojinin arkasında derin kökler ve zengin bir tarih bulunmalıdır. İnterneti böyle ele geçiren ve evrensel bir dil haline gelen bir emoji, Kaomoji olarak da adlandırılan Japon ifadelerinden kaynaklanır.

Katakana, bir omuz silkme ifadesinde bulduğumuz aynı öğeleri yaygın olarak kullanan Japonca bir senaryo türüdür. Ancak, internet ve memler dünyasında, ifade yaygın olarak popüler hale geldi ve Kanye skandalından sonra twitter ve Facebook’ta insanlar tarafından kullanıldı.

Kanye, Taylor Swift’i düşürdü, Beyoncé’nin lehine giderek kollarına ve omuzlarını silkerek ifadeye çok benzer bir jest yaptı. Bu 2010 yılında gerçekleşti ve o zamandan beri internet kültürünün önemli bir parçası oldu!

İPhone, Android, Mac’te Shrug Emoji Nasıl Yazılır & PC

Bugün teknolojide çok yönlülük sayesinde, herkesin kullandığı tek bir evrensel veya standart platform yoktur. Bugün, akıllı telefonlardan tabletlere ve bilgisayarlara kadar, en yaygın olarak MAC OS, Windows, iOS ve Android’leri içeren çok çeşitli yazılımlarımız var.

Bu nedenle, bu yazılımların her biri birbirinden farklıdır ve kullanıcı arabirimini etkileyen bazı önemli varyasyonlara sahiptir. Bu nedenle, tüm bu platformlarda omuz silkmeyi yazmak farklıdır. Kullandığınız yazılım veya mobil işletim sistemine shrug emoji’yi nasıl yazacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Mac’te Shrug Emoji Nasıl Kullanılır (OS X)

İlk olarak, Mac’te rug \ _ (ツ) _ / ¯ omuz silkme emojisini nasıl kullanacağımıza bir göz atalım.

Mac'te Shrug Emoji Nasıl Kullanılır

 1. Mac’inizi açın ve ayarlar / sistem tercihleri ​​arayüzüne gidin.
 2. Klavye tercihlerini seçin.
 3. Klavye bölmesine tıkladığınızda, bir “metin” bölmesi görünecektir. Bunu seçin.
 4. Metin bölmesine gittiğinizde, alt köşede bir “+” simgesi bulacaksınız. Tıklayın.
 5. Şimdi, son olarak, değiştirme sütununa, shrug emojisinde değiştirmek istediğiniz anahtarları ve karakterleri girmeniz gerekecektir. Bu karakterler yerleştirildiğinde, bu karakterleri her yazışınızda, bunların yerini omuz silkme ifadesi alacaktır.
 6. “ile” bölümünde, omuz silkme referansını kopyalayıp yapıştırın; ¯ \ _ (ツ) _ / ¯.

Windows sahibi ol?

Windows’un yazımları otomatik olarak düzeltmek için yerleşik bir özelliği yoktur. Bu nedenle, hiçbir tuşu veya karakteri shrug emoji ile otomatik olarak değiştiremezsiniz. Ancak, Windows veya PC’nizde shrugging ifadesini kullanmak için PhraseExpress gibi bazı ücretsiz indirilebilir programları kullanabilirsiniz..

iPhone Kullanıcıları Shrug Emoji’yi de Kullanabilir

İPhone kullanıcıları için, shrugging emojisini aşağıdakileri kullanarak kullanabilirsiniz (iPhone’unuz ve MAC’iniz varsa, klavye tercihlerini senkronize edebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz):

 1. Ayarlar uygulamasını açın. “Genel” e gidin.
 2. Genel olarak “Klavye” ayarlarına gidin.
 3. “Kısayollar” a gidin ve ekranınızın üst köşesindeki artı işaretini tıklayın.
 4. Değiştirilmesini istediğiniz karakterleri yazın ve kaydet’i tıklayın!

İPhone’unuza Shrug Emoji ¯ \ _ (ツ) _ / ¯ yazın!

Android Telefonlarda Nasıl Kullanılır

 1. Referans için ¯ \ _ (ツ) _ / ¯ kopyalayın.
 2. Menünüzden “ayarlar” uygulamasına gidin.
 3. Dil ve giriş seçeneğini seçin.
 4. “Tüm diller seçeneğine” gidin.
 5. “+” Düğmesine tıklayın. Emoji ile değiştirmek istediğiniz karakterleri buraya ekleyin.
 6. Referans kelimesini “Kelime yazın” alanına yapıştırın.

Son Söz

Artık her platformda shrug emoji ¯ \ _ (ツ) _ / ¯ yazmayı öğrendiğinize göre, bir sonraki tweet’lerinizde ve Facebook gönderilerinizde sevimli ve yaratıcı olun. İnterneti fırtınaya uğratan Japon menşeli bir ifade kullanarak trendlere ayak uydurun!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map