CodingBat – Verimli Java Becerilerini Test Edin ve Geliştirin!

Java günümüzün BT alanında uzmanlaşmak için gerekli bir dil haline gelmiştir. CodingBat öğrenmeyi kolaylaştırır ancak en iyi seçenek bu mudur? Hadi bulalım!


Kodlama 2019

Herhangi bir programlama dilini öğrenmek için birçok ücretsiz öğretici web siteleri vardır. Ancak, bir bilgisayar dilini öğrenmek de belgeleme içerir. Java için ideal seçeneklerden biri CodingBat. Yardımı ile herhangi bir dilde kök salmış olabilir ve onunla ilgili tüm sorunları kolayca çözebilirsiniz.!

Kodlama yeteneği artık işyerinde çok önemli bir beceri haline geldi. Bu nedenle, öğrencilere tüm öğrenme süreci boyunca rehberlik eden artan sayıda kaynak ortaya çıkmaya devam etmektedir. Aslında, gibi web siteleri codingbat.com kullanıcıların iki programlama dilinde elini denemelerine olanak tanır. Bunlar Python ve Java; en yaygın kullanılan dillerden ikisi.

codingbat masa-of-the içeriğine

CodingBat nedir?

CodingBat birçok canlı kodlama sorunu olan ücretsiz bir web sitesidir. Sitenin amacı hem Python hem de Java’da kodlama becerilerini geliştirmektir. Proje prestijli bir bilgisayar bilimi öğretim görevlisi tarafından başlatıldı Stanford Üniversitesi, Nick Parlante. Kendinizi sayısız uygulama problemi ile çalıştıktan sonra, kodun nasıl çalıştığını iyi anlayabilirsiniz..

CodingBat’in Arayüzü – Kullanımı Kolay?

Herhangi bir öğretim yazılımını değerlendirmek için önemli bir kriter, kavramın nasıl iletildiğine bakmaktır. Bilgiye bakılmaksızın, yazılım, teslimat eşit değilse, öğrenci için işe yaramaz. İlettiği konsept açısından, CodingBat bazı iyileştirmelerden yararlanabilir. Arayüz basit ve basit olsa da, basitliği birçok kişi tarafından tercih edilmez..

Ders planları minimalist niteliktedir. Bu nedenle, öğrenciler belirli bir kavram alamazlarsa, başvurulardan neredeyse hiç ayrılmazlar. Ayrıca, YouTube’da CodingBat araması, dersi kayıp katılımcılara oldukça iyi açıklayan çok sayıda videoyla sonuçlanır.

Herkes İçin Uygun mu?

Acemi derslerde teorilere verilen vurgu eksikliğini kesinlikle hissedecektir. Bu arada, sadece pratik arayanlar sözdizimsel uygulamayı seveceklerdir. Elbette bu, yeni başlayanların CodingBat kullanarak öğrenemeyeceği anlamına gelmez. Ancak, yeni başlayanların tercih edeceği kapsamlı açıklamalardan yoksundur.

Dersler Nasıl Verilir??

CodingBat’ta mevcut olan tüm dersler çeşitli kategorilere ayrılmıştır. Her konsept, daha önce sunulan ilkeleri pekiştiren farklı örneklerle birlikte gelir.

Daha iyi anlamak için, bir öğrencinin nasıl İngilizce öğrenebileceğini düşünün. Dilin anatomisini inceleyecektir. Öğrenci ayrıca edat ifadeleri, geçmiş katılımcılar, ulaçlar, isimler ve fiiller hakkında bilgi edinecektir. Aynı şekilde, CodingBat kullanan bir öğrenciye kodlama dilinin tüm temel bileşenleri öğretilecektir. Ayrıca öğretilen ilkeyi kullanan uygulama alıştırmaları yapmak zorunda kalacaklar..

Kurucu Nick Parlante, kısa ve pratik canlı kodlama sorunlarının gerekli olduğuna inanmaktadır. Bunlar daha kapsamlı görevlerin temelini oluşturduğundan, bu kısa problemler ana programcı olmanın anahtarıdır.

Ayrıca kodlamanın esasen karmaşık bir işlev oluşturan temel öğelerin bir karışımı olduğuna inanmaktadır. Bu nedenle kursu temelleri tekrarlama üzerine.

Ders Teslimi ile İlgili Sorunlar

CodingBat’ın bir metin düzenleyicinin soyulmuş bir niteliği olduğu söylenebilir. Ayrıca, bağlam yardımı neredeyse hiç yoktur. Sonuç olarak, öğrenciler büyük hatalar yapabilir. Dahası, hatanın kaynağını bulmakta da zorlanabilirler.

Öte yandan, çoğu çıplak kemik kurulumunu sever. Yeni başlayanların güvendiği tüm koltuk değneklerini kaldırır. Bunun yerine, kurulum başlangıçta olumlu alışkanlıklar geliştirir.

Sorunlar tamamlandığında öğrencilere anında geri bildirim sağlanır. Bu, sorunu başarılı bir şekilde çözüp çözmediklerini söyler.

“Yardım” Bölümü Yararlı mı??

Web sayfası, cevapların neden “Yardım” bölümünde olduklarıyla ilgili açıklamalar sunar. Bununla birlikte, açıklamalar oldukça karmaşıktır ve yeni başlayanların anlaması zor olacaktır.

Ayrıca, web sitesinin yaklaşık sayfasında, kurucu yardım bölümünün neden özellikle az geliştiğini açıklıyor. CodingBat’ın dili öğrenmek için eksiksiz bir eğitim kursu olmadığını söylüyor. Bunun yerine, yeni başlayanların aldığı bir kursun tamamlanması.

Genel olarak, yardım bölümü zengin bilgiler içermektedir. Tek sorun, bağlamsallaştırılması gerektiğidir. Bunu yapmak, öğrencilerin herhangi bir yeni dil öğrenirken karşılaştığı daha zorlu engelleri kolayca geçmelerine yardımcı olabilir..

Sınırlamalar

Belki de en büyük sınırlama sadece iki dili kapsamasıdır. Ayrıca, web sayfası tutkulu bir profesör tarafından başlatılan bir projedir. Bu nedenle, daha fazla genişlemek için zamana veya takıma sahip olması pek olası değildir..

Ayrıca, diğer web siteleri ile karşılaştırıldığında, CodingBat oldukça eski moda görünüyor. Bazıları estetiğin yüzeysel olduğunu söylüyor. Ancak, modern arayüze oldukça alıştık. Yani, bazı web sitesi kullanmak hantal bulabilir.

Artıları & Eksileri

+ Bir Konuya Odaklanan Alıştırmalar

Bölümün sonunda mevcut olan her egzersiz sadece bir konsepte odaklanır. Örneğin, diziler, özyineleme, dizeler veya mantık vb. Üzerinde birer birer olabilir. Bu nedenle, öğrencilere aşırı bilgi yüklenmez. Artı, becerilerini geliştiriyorlar.

+ TDD (Test Sürücüsü Geliştirme) Testine Yardımcı Olur

Öğrenciye başarılı veya başarılı olmayan bir dizi test sunulabilir. Sonuç olarak, öğrenci tüm testler yeşil olana kadar testlerin her birini tek tek geçirebilir.

+ Başlamak için Gerekli Tüm Belgeler Var mı?

Web sitesinde tüm bölümlerin temel bir açıklamasıyla dolu bir sayfa var.

+ Temel Metin Düzenleyici içerir

Metin düzenleyici herhangi bir bağlam yardımı sağlamaz. Böylece, kullanıcılar yalnızca derlemeden sonra geri bildirim alırlar. Bu nedenle, öğrenciler başlangıçtan itibaren dil sözdizimine odaklanma eğilimindedir. Diğer modern IDE’lerle karşılaştırıldığında, CodingBat iyi alışkanlıklar oluşturmaya yardımcı olur.

+ Sayısız Temel Sorunu Var

Sorunlar farklı kategorilerde sınıflandırılmıştır. Ayrıca, öğrenciler İlerleme Grafiklerini kullanarak ilerlemelerini de izleyebilirler. Grafikler zaman içinde yapılan hataları ve yeşil testleri gösterir.

– Başlangıç ​​Kılavuzu

Nasıl başlayacağınız konusunda bir yardım olmadığından, kullanıcıların kafası karışabilir. Yeni başlayanlar öğrenme eğrisinin oldukça dik olduğunu görebilirler. Ayrıca, birçok belgeye rağmen, öğrenmeye başlamak zaman ve girişim gerektirir.

CodingBat için en iyi 5 alternatif

CodingBat’ın birkaç eksikliğinden dolayı, kullanıcılar başka bir şey seçmek isteyebilirler. Bazı uygun alternatifler aşağıdakileri içerir:

1. Codecademy: Etkileşimli & Eğlenceli Kodlama

Codecademy

Codecademy, çeşitli programlama dilleri için kodlama sınıfları sunan çevrimiçi etkileşimli bir platformdur. Bunlar piton, C++, ve Java. Ayrıca CSS ve HTML gibi biçimlendirme dillerinde dersler de vermektedir. Tam olarak faydalanmak isteyen öğrenciler için bir pro sürümü de var. Bununla kullanıcılar sınavlar, danışmanlardan canlı yardım, gerçekçi projeler ve kişiselleştirilmiş öğrenme planları alır.

2. Ücretsiz Kod Kampı: Kendinizi Geliştirici Olmaya Hazırlayın!

freecodecamp

Bu, sohbet odaları, interaktif bir öğrenme web platformu ve çevrimiçi topluluk forumu içeren kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Platform öncelikle web geliştirmeyi öğrenmek isteyen herkese erişim sağlamaya odaklanmıştır. Öğrencileri aşağıdaki gibi dillere tanıtan öğreticiler içerir JavaScript, CSS, ve HTML. Öğrencilere ayrıca ilerlemeyi tamamlamaları gereken proje ödevleri verilir. Proje görevleri tamamlandıktan sonra, öğrenciler web uygulamaları yapmak için STK’larla ortaklık kurarlar.

3. Code.org: Ne Yaratacaksınız?

codeorg

Bu, öğrencileri bilgisayar bilimlerini öğrenmeye teşvik etmeye odaklanan başka bir STK’dır. Web sitesinde ücretsiz kodlama dersleri bulunmaktadır. Aynı zamanda okulları, müfredatlarına ek bilgisayar bilimi dersleri eklemeye teşvik etmeyi hedeflemektedir..

4. SitePoint: HTML, CSS, JavaScript, PHP öğrenin

sitepoint

SitePoint, kullanıcıların web geliştirme ve tasarımı hakkında bilgi edinmelerini sağlar. Web sitesinde çok sayıda öğretici, kitap ve kurs bulunmaktadır. SitePoint’te mevcut olan dersler HTML5’i içerir, JavaScript, CSS3, ve PHP. Öğrenciler ayrıca duyarlı web tasarımı ve mobil uygulama geliştirmeyi de öğrenebilir.

5. Coderbyte: Kodlama Becerilerinizi Geliştirin

coderbyte

Coderbyte programlama becerilerini uygulamak isteyenler için tasarlandı. Neredeyse her gün yeni zorluklar ekleniyor. Kullanıcılar algoritmik düşünce süreçlerini bu problemlere uygulamalıdır. Web sitesi, kullanıcıların sık karşılaşılan sorunlar üzerinde çalışma yeteneklerini geliştirmeye yardımcı olur. Bu problemler mantık, algoritma ve matematik sorularını içerir.

CodingBat İdeal Seçim mi?

CodingBat sahip olduğu eksilerini rağmen, yine de yararlı bir araçtır. Kodlama bilgilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için basit ve anlaşılır bir yoldur. Web sitesindeki zorluklardan geçtikten sonra, Java veya piton. Ancak, herhangi bir dersin veya sınıfın yerine kullanılamaz..

Basitçe söylemek gerekirse, programlama sınıflarınızı tamamlamak içindir. Yardımı ile yeni programlama dilinin temelleri konusunda bilgili olabilirsiniz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map