Viac ako 30 vecí, ktoré musíte urobiť po inštalácii WordPress

Po inštalácii programu WordPress na novovytvorený blog WordPress mnoho ľudí zabudne urobiť nejaké zmeny, ktoré im v budúcnosti spôsobia problémy. Ak ste si ešte nevytvorili blog, tu nájdete úplnú príručku o tom, ako vytvoriť blog WordPress.


Takže tu som spomenul všetky veci, ktoré musíte urobiť alebo zmeniť po inštalácii programu WordPress alebo pred uverejnením prvého článku.

Najdôležitejšie veci, ktoré musíte urobiť po inštalácii programu WordPress

Všeobecné nastavenia

Všeobecné nastavenia

Na hlavnom paneli WordPress otvorte všeobecné nastavenie z hlavnej ponuky nastavení. Tu musíte zmeniť nasledujúce veci:

 • Názov stránky: Sem napíšte názov svojej webovej stránky.
 • Tagline: Napíšte pár slov o svojom webe.
 • Adresa WordPress (URL): Napíšte celú svoju webovú adresu. Ak je na vašom webe povolený protokol SSL, použite radšej protokol Https ako protokol Http.
 • Adresa stránky (URL): Tu príde domovská stránka vášho webu.
 • Emailová adresa: Vo svojom používateľskom profile použite e-mailovú adresu, ktorú chcete. Pomôže vám v prípade zabudnutia hesla vášho používateľského účtu.
 • členstva: Ak chcete, aby si niekto mohol vytvoriť účet na vašom webe, začiarknite toto políčko, inak ho nechajte prázdne.
 • Nová predvolená úloha používateľa: Ak ste zaškrtli vyššie uvedenú možnosť, tu uveďte úlohu novo zaregistrovaného člena. Môžete si vybrať z predplatiteľa, prispievateľa, autora, editora a administrátora. Nikdy si tu nevyberajte administrátora. Ak tu vyberiete možnosť Správca, ktokoľvek môže na vašom webe vytvoriť účet a na vašom webe môže urobiť čokoľvek.
 • Jazyk stránok: Vyberte si tu jazyk svojho webu.
 • Dátum, čas a týždeň začínajú: Dátum, čas a týždne nastavenia začínajú podľa vášho časového pásma.

Prečítajte si tiež, ako zmeniť užívateľské meno správcu WordPress (3 rôzne spôsoby)

Po zmene všetkých vyššie uvedených vecí nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť.

Nastavenia písania

Nastavenia písania

Choď do nastavení > Písanie potom zmení nasledovné veci:

 • Predvolená kategória príspevku: Nastavte tu svoju predvolenú kategóriu príspevkov. Kedykoľvek publikujete článok, v predvolenom nastavení sa zobrazí v tejto kategórii. Z príspevkov môžete vytvoriť rôzne kategórie > Kategórie.

V nastavení písania nie sú potrebné žiadne ďalšie zmeny.

Nastavenia čítania

Nastavenia čítania

Choď do nastavení > Čítanie a zmena nasledovných vecí:

 • Zobrazí sa vaša domovská stránka: Ak chcete na svojej webovej stránke zobraziť najnovšie príspevky blogu, vyberte možnosť „Vaše posledné príspevky“ a ak chcete statickú domovskú stránku, vyberte možnosť „A statická stránka“. Tu musíte uviesť domovskú stránku a stránku blogu.
 • Stránky blogu sa zobrazujú nanajvýš: Vyberte počet príspevkov, ktoré chcete zobraziť na každej stránke blogu.
 • Pre každý článok v informačnom kanáli uveďte: Tu vyberte možnosť „Celý text“ “
 • Viditeľnosť vyhľadávacieho nástroja: Zrušte začiarknutie tohto políčka, aby sa vaše webové stránky mohli začať indexovať na stránkach Google. Ak ste toto políčko začiarkli, váš web nebude indexovaný na stránkach Google.

Nastavenia diskusie

Nastavenia diskusie

 • Predvolené nastavenia článku: Začiarknite iba možnosť „Povoliť ľuďom uverejňovať komentáre k novým článkom“.
 • Ďalšie nastavenia komentárov: Skontrolujte nasledujúce dve možnosti:
  • Autor komentára musí vyplniť meno a e-mail
  • Povoliť hlboké úrovne vložených (vnorených) komentárov
 • Pošlite mi e-mail kedykoľvek: Táto možnosť slúži iba na získanie e-mailového oznámenia vždy, keď dostanete komentár k ľubovoľnému blogovému príspevku. Ak chcete e-mail, začiarknite obe políčka, inak nechajte pole prázdne.
 • Predtým, ako sa objaví komentár: Ak chcete, aby bol každý komentár moderovaný, začiarknite prvé políčko. Ak chcete, aby autor komentára mohol komentár komentovať a publikovať okamžite s moderovaním, hneď ako jeho prvý komentár schváli, skontrolujte druhú možnosť.
 • avatary: Ak chcete zobraziť avatary pre svoj profil a ďalších autorov komentárov, začiarknite políčko. Ak sa nechcete zobrazovať, zrušte začiarknutie políčka. Ak je začiarknuté, vyberte, z akého avataru sa má zobrazovať typ avataru. Zahŕňa tiež Gravatary, ktoré zobrazia Gravatar každej osoby.

Permalink Settings

Permalink Settings

Choď do nastavení > Permalinky potom menia nasledovné:

Existuje veľa rôznych štruktúr URL adries blogov. Ale “Post Name” je pre SEO účely to najlepšie. Vyberte “Post name” a kliknite na Uložiť.

Nastavenia ochrany osobných údajov

Nastavenia ochrany osobných údajov

Je potrebné viesť stránku ochrany osobných údajov. Ak ste už stránku ochrany osobných údajov vytvorili, vyberte ju a vytvorte novú stránku ochrany osobných údajov kliknutím na tlačidlo Vytvoriť novú stránku.

Nahrajte logo a ikonu webových stránok

Logo a ikona webovej stránky

Vytvorte pre svoju webovú stránku logo a ikonu. Ikona musí byť vo formáte ICON a obrázok by mal byť vo formáte PNG. Predvolená veľkosť ikony je 512 * 512 pixelov.

Nainštalujte tému WordPress

Použitie najlepšej témy WordPress je nevyhnutné pre obchodný úspech a dá sa to dosiahnuť získaním čo najlepšej používateľskej skúsenosti a SEO vášho webu.

Nájdete tu najlepšie témy WordPress, ktoré si môžete nainštalovať na svoj web. Tieto témy sú mimoriadne rýchle optimalizované pre SEO. Odporúčam vám vybrať si z prvých dvoch tém WordPress: Genesis a Astra.

Odstránenie nechcených tém WordPress

Odstrániť tému WordPress

Po nainštalovaní vybratej témy odstráňte nežiaduce témy. Ak chcete odstrániť akúkoľvek tému WordPress, kliknite na „Podrobnosti témy“ a potom na tlačidlo Odstrániť.

Odstrániť predvolené príspevky

Po inštalácii programu WordPress skontrolujte svoje príspevky. Ak ste už našli uverejnené príspevky, napríklad „Ahoj svet“ alebo akékoľvek iné, odstráňte ich.

Vytvoriť stránku O nás a Kontaktujte nás

O nás a stránkach Kontaktujte nás sú potrebné pre všetky webové stránky. Poskytujú informácie o vašej firemnej webovej stránke a kontaktné informácie. Zvyšujú tiež dôveru návštevníkov vašich webových stránok.

Nainštalujte odporúčané doplnky WordPress

1. Akismet Anti-Spam (Pre blokovanie komentárov ku spamu):

Akonáhle publikujete akýkoľvek príspevok, potom po nejakom čase začnete dostávať k týmto blogovým príspevkom veľa komentárov. Väčšina z nich sú komentáre proti spamu. Ak chcete zablokovať tieto komentáre k spamu, môžete použiť doplnok Akismet Anti Spam.

Tento doplnok je predvolene nainštalovaný s WordPress, takže ho nemusíte inštalovať. Musíte ju iba aktivovať získaním aktivačného kľúča. Môžete to získať zadarmo registráciou na svojich webových stránkach.

2. Váš doplnok (Pre účely SEO):

Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja je nevyhnutná pre to, aby každá webová stránka bola vo výsledkoch vyhľadávania Google dobre umiestnená. Yoast je jedným z najlepších SEO doplnkov, ktoré vám pomôžu pri optimalizácii vašich webových stránok a obsahu ľahko. Vytvára tiež súbory XML, takže nemusíte inštalovať žiadny samostatný doplnok pre súbor Sitemap webových stránok.

3. Raketa WP (pre vyrovnávaciu pamäť webových stránok):

Dnes sú najrýchlejšie načítané webové stránky vo výsledkoch vyhľadávania Google na dobrej pozícii. WP Rocket, ktorý je jedným z najlepších doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte, má mnoho funkcií, ako je ukladanie webových stránok do pamäte cache, lenivé načítanie obrázkov, optimalizácia databázy a mnoho ďalších. Vďaka tomu bude váš web super rýchly, ako si myslíte. Preto dôrazne odporúčame, aby ste na zvýšenie rýchlosti svojich webových stránok použili WP Rocket.

4. BackWPup (Pre zálohy webových stránok):

WordPress je vysoko bezpečná platforma na vytváranie webových stránok. V niektorých prípadoch však môže dôjsť k zlyhaniu vašich webových stránok. V takom prípade by ste mali mať zálohu svojej webovej stránky. Doplnok BackWPup vám pomôže pri vytváraní manuálnych záloh databáz, kedykoľvek ich potrebujete. Zálohujte tak svoju webovú databázu každých pár dní pomocou tohto doplnku.

5. Formuláre WP (Pre kontaktné formuláre):

Ak chcete, aby vás návštevníci vašich webových stránok ľahko kontaktovali, potrebujete kontaktný formulár. Môžete si vytvoriť veľmi užívateľsky príjemný a jednoduchý kontaktný formulár pomocou doplnku WP Forms, ktorý je jedným z najlepších doplnkov pre kontaktný formulár.

Nastavte účet Google Analytics

Po nainštalovaní všetkého a vykonaní všetkých zmien, ako je uvedené vyššie, si musíte vytvoriť účet Google Analytics. V službe Google Analytics nájdete všetky podrobnosti o návštevníkoch vašich webových stránok.

V službe Google Analytics môžete skontrolovať aktívnych používateľov na vašom webe v reálnom čase, koľko návštev navštívil váš web kedykoľvek, polohy návštevníkov a mnoho ďalších. Môžete si vytvoriť účet Google Analytics z účtu tu.

Nastaviť účet správcu webu

Webmaster je nástroj, ktorý vám pomôže pri hľadaní poradia, dojmu, kliknutí, chýb, ručných sankcií, použiteľnosti mobilných telefónov, spätných odkazov a mnohých ďalších. Pomocou nástroja pre správcov webových stránok môžete vytvoriť svoju marketingovú stratégiu pre svoje webové stránky, aby sa v budúcnosti zlepšila. Môžete si vytvoriť účet správcu webu tu.

Viac informácií o optimalizácii svojho webu nájdete v nasledujúcich článkoch:

 • Ako skryť svoju prihlasovaciu stránku WordPress
 • Ako migrovať web WordPress na nového hostiteľa
 • 12 Musí mať doplnky WordPress pre bloggerov
 • 5 najlepších doplnkov zabezpečenia WordPress
 • 5 najlepších doplnkov na optimalizáciu obrázkov
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map