10 Veglat dhe Aplikacionet e Meditimit Top për një jetë më të mirë

Bota moderne ka ndryshuar mënyrën se si njerëzit perceptojnë konceptin e një jete normale. Merr pak kohë dhe shiko rreth vetes.


Si duket figura ‘normale’?

Të gjithë janë aq të zënë në botën e tyre të vogël sa harrojnë të kuptojnë se çfarë kërkojnë nga jeta.

Ju harxhoni aq shumë kohë duke punuar shumë për të përmbushur të ardhmen tuaj world botën utopike ’, sa që në mënyrë të pandërgjegjshme priren të humbisni të tashmen tuaj. E gjithë koha juaj ka kaluar në ciklin e vazhdueshëm të tendencave shqetësuese. Ju nuk keni absolutisht kohë për t’u çlodhur ose për të soditur jetën sepse jeni gjithmonë në arrati si ato milingona të vogla, të zënë.

Si rezultat, ju goditeni nga kaq shumë çështje shëndetësore, shumë përpara kohës kur do të shfaqeshin. Në një farë mënyre, këto kohë stresuese veprojnë vetëm si një katalizator për të përkeqësuar gjendjen tuaj mendore dhe fizike për keq. Njerëzit tani janë viktima të hipertensionit (kontrolloni listën tonë të pajisjeve inteligjente për të monitoruar hipertensionin), diabetin, depresionin dhe çfarëdo, shumë kohë përpara se të prekin numrin e moshës së mesme.

Pra, cila është zgjidhja?

Sigurisht, ju nuk mund të përballoni të qëndroni ideal dhe të qetësoheni. Bota ka lëvizur në një rrugë përpara që ju ta bëni atë. Mënyra e vetme për të përballuar atë është të mbani veten të aftë sa fizikisht ashtu edhe mentalisht, në mënyrë që të mund të vazhdoni me garën pa kompromentuar atë që keni tashmë.

Dhe cila mund të jetë një zgjidhje më e mirë sesa të kushtoni vetëm 10-20 minuta nga koha juaj për të medituar?

Fuqia e meditimit për t’ju mbajtur të qetë dhe të përqendruar është e pamohueshme. Kjo jo vetëm që do t’ju ndihmojë të arrini atë që dëshironi, por gjithashtu do të rrit vetëbesimin tuaj sepse e dini saktësisht se cilin drejtim duhet të ndiqni.

Le të zbulojmë disa nga pajisjet dhe aplikacionet më të mira që mund të jenë shoku juaj më i mirë ndërsa planifikoni të drejtoni një jetë të qëndrueshme, të qetë dhe të qetë në ndjekje të lumturisë.

muzë

muzë është një pajisje e shkëlqyeshme për t’ju ndihmuar të qetësoni mendjen tuaj të zënë. Ky shirit moderne lidhet me telefonin tuaj celular përmes Bluetooth dhe ju mundëson të meditoni për orë të tëra. Nëse keni problem të meditoni, Muse është pajisja që duhet të provoni menjëherë.

Muze, Aplikim meditimi, Meditim

Pasi telefoni juaj të jetë i lidhur me shiritin e kokës, mund të filloni aplikacionin meditues të Muse, i cili është i disponueshëm për shkarkim. Tani pushoni me sytë e mbyllur. Ajo funksionon duke matur sinjalet e trurit tuaj ashtu si funksionon një monitor i rrahjeve të zemrës. Pastaj zbulon aktivitetin e trurit tuaj me sensorët e tij të kalibruar dhe veprimet për ta qetësuar atë.

Aplikacioni gjithashtu ju lejon të gjurmoni përparimin tuaj, kështu që ju e dini saktësisht se cilat janë rezultatet tuaja. Rripi i kokës mund të përdoret vazhdimisht në një shtrirje prej 5 orësh me detyrimin e ngarkimit të tij.

Ju gjithashtu mund ta huazoni atë për mikun ose familjen tuaj sepse nuk e kufizon përdorimin e tij për një përdorues të vetëm.

Aplikacioni Muse është në përputhje me të dy pajisjet iOS dhe Android. Kështu që ju mund ta provoni tani, pavarësisht se çfarë pajisje përdorni.

Sete per kendim

E lashta komplet për tasin e këndimit teknika është një nga mënyrat më të vjetra për shërimin dhe meditimin. Ju mund ta përdorni këtë grup për të ndihmuar jogën, meditimin, për të qetësuar foshnjat dhe foshnjat e mërzitshme, për praktikat shëruese dhe më shumë. Luajtja e setit është e lehtë.

Aplikim meditimi, Meditim, Yoga

Ju duhet ta mbani tasin në dorën tuaj të majtë dhe duke përdorur shishkën prej druri, trokitni lehtë në tas për ta ngrohur. Tani shkoni në drejtim të akrepave të orës dhe vazhdoni të fërkoni skajin e jashtëm të tasit. Do të dëgjoni tingullin më qetësues që ndjehet si një jehonë e largët nga dy parakalime harmonike.

Ky grup tas do t’ju kushtojë 39,97 dollarë, dhe vjen me një jastëk mëndafshi të gjallë për grupin tuaj. Mund të jetë një dhuratë e shkëlqyer për një familje ose një mik gjithashtu. Do produkt zgjidhet me dorë dhe inspektohet nga kompania për të siguruar që nuk ka defekte.

i qetë

Ashtu si sugjeron emri, i qetë është një nga aplikacionet kryesore të meditimit për të mbajtur mendjen tuaj të freskët dhe të qetë. Shtë një paketë e plotë për të mbajtur mendjen dhe trupin tuaj vigjilent ndaj tendencave gjithnjë e në ndryshim të jetës.

Pavarësisht nëse keni probleme me meditimin, modelet e gjumit të shqetësuar, qëndrimin e përqendruar në qëllimet tuaja ose duke mbajtur forcë fizikisht, Qetësia mund të ofrojë zgjidhjen më të mirë për të luftuar të gjitha shqetësimet tuaja.

Muze, Aplikim meditimi, Meditim

Së pari mund ta provoni falas. Nëse jeni të kënaqur me rezultatet, shkoni përpara dhe merrni versionin premium. Ju mund të zbuloni një bibliotekë të tërë të Tregimeve të Gjumit, të cilat azhurnohen çdo javë, programet e trupit të qetë, më shumë se 100 meditime të drejtuara që adresojnë se si të merreni me ankthin, stresin, gjumin, marrëdhëniet dhe shumë më tepër.

Vlen për çdo qindarkë të vetme që do të shpenzoni për të.

 Omvana

Gjëja e parë që më goditi kjo aplikacion, është “Om” në emër. Rëndësia e tingullit “Om” në meditim nuk ka nevojë të përmendet. Ajo nënkupton thelbin e realitetit dhe zgjimin e vetëdijshëm të vetvetes së brendshme. Omvana mund të jetë partneri juaj i përsosur për t’ju ndihmuar të mësoni më shumë rreth vetes suaj dhe t’ju ndihmojë të futeni në të vërtetën më të thellë të jetës dhe realitetit..

Muze, Aplikacion meditimi, Meditim, Omvana

Shtë një koleksion i mijëra titujve të meditimit të klasit botëror që jo vetëm që do t’ju zgjojnë më me ndjeshmëri, por gjithashtu do t’ju ndihmojnë të merreni me përqëndrim, paqe, gjumë dhe ndriçim. Më e mira për këtë aplikacion është që ju mund të filloni ta përdorni menjëherë pa paguar asgjë. E tëra që ju duhet është të keni një smartphone dhe internet, dhe ju jeni mirë të shkoni.

Headspace

Tjetra në listën tonë është Headspace aplikacion. Ju ose mund ta shkarkoni këtë aplikacion në smartphone tuaj ose të regjistroheni në internet dhe të filloni të meditoni sot. Provoni të përdorni aplikacionin për vetëm tre javë pa dështuar dhe shikoni se si ndryshon jeta juaj. Udhëzuesit ku mund të keni qasje përmes kësaj aplikacioni mund të funksionojnë si stuhi stresi për të rritur menjëherë mendjen tuaj.

Muze, Aplikacion meditimi, Meditim, hapësirë ​​hapësinore

Drejtimi i ekspertit të ish-murgut Andy Puddicombe mund të ndihmojë shumë nëse ndjeheni të stresuar për diçka ose të ndjeheni të shqetësuar. Ky nuk është me të vërtetë ndonjë fjalim i rastësishëm që mund t’ju heqë përkohësisht. Këto janë teknika të thjeshta të mbështetura nga shkenca që stërvisin mendjen tuaj për të jetuar një jetë më të shëndetshme dhe më të lumtur.

Nëse e shkarkoni tani, mund ta përdorni me një çmim të zbritur gjithashtu si një dhuratë për Vitin e Ri.

Buddhify

kjo aplikacioni i meditimit nuk kërkon ndonjë nga kohën tuaj shtesë në ditët tashmë të ngarkuara. Si shumë aplikacione të meditimit, nuk është e nevojshme të ndash kohën tënde të meditimit nga koha e punës. Sepse ju mund ta përdorni këtë aplikacion në çdo kohë që dëshironi dhe me çdo ritëm ku jeni.

Aplikim meditimi, Meditim, Buddhify

Ju gjithashtu nuk keni nevojë të paguani ndonjë tarifë abonimi për të përdorur këtë aplikacion. Ju tarifon një tarifë një herë e cila është shumë minimale dhe e përballueshme për ju. Shpikësi i kësaj aplikacioni ka kombinuar përvojën e tij të meditimit personal me teknologjinë e përparimit për t’i ndihmuar njerëzit të fitojnë diçka më të thellë dhe të vlefshme.

Ju mund ta shkarkoni këtë aplikacion në pajisjen tuaj iOS ose Android pasi është në dispozicion në të dy pajisjet.

Trajneri i bilancit të brendshëm

Nëse kohët e fundit po ndjeheni pak të shpërndarë, të mbingarkuar dhe të shqetësuar, Trajneri i bilancit të brendshëm mund të jetë zgjidhja më e mirë për të bërë të ndjeheni më mirë. Teknologjia e ekuilibrit të brendshëm funksionon duke analizuar rrahjet e zemrës suaj dhe duke kuptuar gjendjen emocionale të mendjes suaj. Kjo ju stërvit për të gjeneruar një gjendje fiziologjike shumë të efektshme të quajtur koherencë HRV. Kjo ju ndihmon të pastroni mendjen dhe të rritni qetësinë tuaj emocionale.

Bilanci i brendshëm

Duke analizuar ritmin tuaj të zemrës, mund të keni kuptimin më të mirë të gjendjes tuaj emocionale. Balanca e Brendshme mund t’ju ndihmojë saktësisht me këtë. Prandaj provojeni tani dhe rifitoni ekuilibrin tuaj dhe përtërini ndjenjat tuaja të vlerësimit dhe dhembshurisë.

Mjeshtër ëndrrash

Kur bëhet fjalë për mjekësinë alternative, Deepak Chopra nuk ka nevojë për përmendje. Ai mund t’ju ofrojë zgjidhjen më të menduar dhe t’ju ndihmojë të zgjidhni problemet tuaja në asnjë kohë fare. e tij Verndërrimtar i tundur mjet është vetëm një zgjidhje tjetër për njerëzit që enden për të gjetur paqen dhe stabilitetin në jetën e tyre.

Mjeshtër ëndrrash

Ky mjet përbëhet nga më shumë se 80 programe të integruara për t’ju ndihmuar të flini më mirë. Këto janë programe për stresin, ankthin dhe relaksimin, programe për meditim, programe për ëndrra, gjumë, për krijimin e gjendjeve të ndryshuara dhe madje edhe programe për energjizim. Shumë nga këto programe janë transmetuar nga vetë Deepak Chopra.

Ju mund ta përfitoni këtë produkt me vetëm 349 dollarë.

Timer i pasqyrës

Timer i pasqyrës e ka bërë më të lehtë meditimin sesa mendoni. Duke përdorur këtë aplikacion, ju mund të krijoni një mjedis të bukur për të medituar dhe për të gjetur qetësinë e mendjes. Kështu që ju mund të bashkoheni me komunitetin e Insight Timer tani dhe të jeni një pjesë e atyre mijëra anëtarëve që meditojnë për më shumë se 1 milion orë.

Koha e meditimit

Ju mund të zgjidhni nga një gamë e kambanave thellësisht paqësore në aplikacion. Koha në aplikacion ju ndihmon të dini kohëzgjatjen tuaj dhe madje ju lejon të vendosni alarmin për t’ju zgjuar. Koha funksionon me qetësi në sfond dhe gjurmon seancën tuaj.

Aplikacioni i Mindfulness

Aplikacioni i mendjes

Përmirësoni mirëqenien tuaj mendore dhe fizike me Aplikacioni i mendjes. Pasi ta keni këtë aplikacion në telefonin tuaj, mund ta përdorni atë nga kudo ku jeni.

Ndjeni ndryshimin pasi të merrni pjesë në seancën e udhëhequr dhe të heshtur që zgjat për një kohëzgjatje nga 3 deri në 30 minuta. Prodhuesit e aplikacionit ishin aq të etur për të përmirësuar mirëqenien tuaj mendore saqë madje shtoi një buton kujtese për t’ju kujtuar për qëllimin tuaj për të qëndruar i përqendruar. Provojeni tani dhe na tregoni si ju pëlqen.

përfundim

Burimet e listuara më lart janë mjete dhe aplikime të shkëlqyera për të përmirësuar mirëqenien tuaj mendore dhe fizike. Shpresojmë të ju pëlqejë koleksioni ynë. Nëse ka një aplikacion ose mjet tjetër që keni përdorur, na tregoni përmes komenteve tuaja më poshtë. Nëse është mirë, meriton një shans për të qenë në postin tonë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map