Si të shtoni prova sociale në sit për të rritur shndërrimet?

Shtimi i një provë sociale mund të rrisë në mënyrë masive konvertimet tuaja.


Ai u jep klientëve të mundshëm një ndjenjë të ndjenjës se nuk janë vetëm. Ai u thotë atyre që ka një grup i tërë njerëzish që i besojnë markës dhe po e përdorin atë në dobi të tyre. Pra, kjo u jep atyre jo shumë arsye për të mos e përdorur atë edhe për veten e tyre.

Për të përcaktuar “provën shoqërore” në mënyrën më të lehtë, do të thotë t’i tregoni klientëve tuaj të mundshëm se ka shumë njerëz që besojnë në markën tuaj, dhe ata gjithashtu duhet. Ajo luan me mendjen e tyre (në një mënyrë të mirë) për të shkaktuar një ndjenjë të nevojës për produktet / shërbimet tuaja.

Këtu është një shembull i provës sociale të përdorur nga Netflix:

Kur zbarkoni në një faqe filmi / serie, duhet të shihni vlerësimet. Duke parë ato rishikime, ju e dini që shumë njerëz e kanë shikuar atë dhe (me shumë mundësi) E DUAJ atë, kështu që tani ju doni ta shikoni atë gjithashtu.

Këtu është një shembull tjetër nga Buzzsumo:

Ata kanë shfaqur në faqen e tyre kryesore disa nga markat më të mëdha që përdorin shërbimin e tyre. Duke parë këtë, klientët lehtë mund të binden se sa i mirë është shërbimi i tyre nëse këto marka të mëdha po e përdorin atë.

Ashtu si këto dy shembuj, ka shumë më tepër mënyra për të zbatuar provat shoqërore. Ju ose mund t’i stuhoni ato vetë ose edhe më mirë, përdorni zgjidhjet e përmendura më poshtë për të lehtësuar procesin. Këto zgjidhje do t’ju ndihmojnë të integroni provat sociale në mënyra të shumta dhe të kapni potencialisht shumicën e klientëve të mundshëm.

Nëse kjo tingëllon interesante, le të hidhemi drejt. ��

ProveSource

E shkëlqyeshme për rritjen e besimit, shndërrimeve dhe besueshmërisë, ProveSource ka disa mënyra për të integruar provat sociale në biznesin tuaj. Ju mund të shfaqni njoftimet e blerjeve, rishikimet e klientëve, numërimin e vizitorëve të gjallë, numrin e klientëve të përgjithshëm dhe shumë më tepër.

Ata i qëndrojnë besnik shërbimit të tyre, kjo është arsyeja pse ju do të vini re se faqja fillestare e tyre është plot me prova sociale dhe funksionon plotësisht. ProveSource ka mbi 18,000 klientë të lumtur, dhe kjo integrohet me një ton platformash të ndryshme, përfshirë WordPress, Shopify dhe Clickfunnels.

Notifia

Në përputhje me GDPR 100%, Notifia është një paketë prej mbi 30 widget dhe plugins për të rritur lojën tuaj të marketingut. Duhen vetëm disa minuta për ta vendosur atë, dhe mund të shihni një rritje eksponenciale nga ajo. Ka mjete për të fituar besim, për të rritur shndërrimet, për të ndjekur sjelljen dhe shumë më tepër.

Ju mund t’i personalizoni ato dhe të zgjidhni nga mbi 180 gjuhë. Gjëja interesante është se widget nuk e ngadalësojnë aspak faqen tuaj. Ata janë optimizuar për performancën.

Notifia integrohet me një ton aplikacionesh dhe platformash, si WordPress, Slack, Stripe dhe Shopify.

TrustPulse

E thjeshtë por shumë funksionale, TrustPulse është pothuajse si një platformë gjithëpërfshirëse e marketingut (duke përdorur prova sociale). Mund ta vendosni brenda 5 minutave dhe ta rregulloni sipas dëshirës tuaj. Kjo ju lejon të shfaqni aktivitetin e klientit në kohë reale, qoftë blerje apo regjistrime.

Nuk ka nevojë për ndonjë njohuri për kodimin, kështu që çdokush mund të fillojë ta përdorë këtë. Gjëja e shkëlqyeshme është, ajo është krijuar nga ekipi i OptinMonster, kështu që është e detyrueshme të jetë e mirë. TrustPulse mund të integrohet në platforma të ndryshme, përfshirë Blogger dhe Weebly.

VocalVideo

me VocalVideo, ju lehtë mund të krijoni prova sociale në formën e videove. Mund të jenë dëshmitë, rishikimet dhe fushatat e tjera të ekspertëve duke përdorur shabllone të tyre mahnitëse të bëra paraprakisht.

Një kompani e quajtur Respond Software shfrytëzoi këtë zgjidhje dhe doli me këtë video të përfunduar dëshmuese:

Duke përdorur këtë zgjidhje, ju merrni udhëzime nga pika fillestare për të përfunduar, kështu që nuk do të duhet të bëni shumë vetë. Për shembull, ju merrni modele të bëra paraprakisht për të arritur tek njerëzit nga të cilët do t’ju duhet një videoklip dhe pastaj gjithashtu udhëzime të shkruara për videon më të mirë të krijuar nga përdoruesi.

Futja dhe botimi në çdo platformë është gjithashtu një nga detyrat e thjeshta me VocalVideo, pasi kërkon vetëm disa klikime. Pasi të keni publikuar videon, mund të analizoni performancën dhe të përmirësoni fushat aty ku është e nevojshme.

Mund të regjistroheni dhe të filloni falas.

FOMO

Shumë inteligjent dhe miqësor për përdoruesit, FOMO aplikon mësimin e makinerisë për të gjetur cilësimet më të përshtatshme të konvertimit për faqen tuaj të internetit. Ju mund të shfaqni njoftime me porosi të shitjeve, regjistrimeve, dërgesave dhe provave të tjera që janë të detyruara të konvertojnë vizitorët tuaj.

Mund ta rregulloni shpejt dhe të integroni me mbi 80 aplikacione, duke përfshirë Zapier, MailChimp dhe Instagram. Ajo ka një ton shqyrtimesh të egër, dhe disa prej tyre madje dëshirojnë që askush tjetër nuk duhet ta zbulojë këtë mjet sepse është sekreti i tyre i vogël i suksesit. THshtë ATA MIR!

Për më tepër, është në përputhje me GDPR.

Sinjalet e provës sociale

Ju mund të zgjidhni nga mbi 200 modele të para-bëra për të shfaqur njoftime të ndryshme për vizitorët tuaj duke përdorur Sinjalet e provës sociale. Këto shabllone mund t’ju ndihmojnë të gjeneroni pajtimtarë, të rrisni shitjet, të rritni angazhimin dhe madje të krijoni urgjencë për të gjitha arsyet e duhura.

-Shtë miqësor me celularin dhe mund ta rregullosh në një shkallë të madhe. Ju mund ta integroni këtë me platforma si WordPress, Shopify dhe MailChimp.

Filloni falas dhe vendoseni në aq pak sa 60 sekonda.

Nextsale

Nextsale ju lejon të shtoni njoftimin për shitje, dalje, shfaqje zbritje në shiritat më të mirë, dhe gjithashtu kuti promovimi. Ai përdor prova shoqërore për potencialin e tij të plotë dhe shtrydh normën më të mirë të mundshme të konvertimit për ju. Ju gjithashtu mund të krijoni gypa dhe të zvogëloni kostot e blerjes.

Easyshtë e lehtë dhe e shpejtë për ta vendosur atë. Duhen jo më shumë se disa minuta, pavarësisht nga cila platformë integrimi ju zgjidhni. Mund të integrohet në:

 • WordPress
 • Shopify
 • BigCommerce
 • WooCommerce
 • Uebfaqe me porosi

E tëra që ju nevojitet është pikseli i përcjelljes që duhet të shtohet në faqen tuaj të internetit, dhe ju jeni mirë të filloni ta përdorni.

impuls

përdorim impuls, mund të shfaqni njoftime për veprimet që vizitori ndërmerr. Besohet nga disa nga markat më të mëdha, si Speedo, Harry dhe KlientBoost. (Shihni se si është një provë sociale!)

Pas shumë provave, ata kanë ardhur ta ofrojnë këtë zgjidhje, kështu që të jeni të sigurt që do të shihni një normë të shkëlqyeshme të konvertimit menjëherë në shkop. Në përgjithësi, është i shpejtë, i thjeshtë për tu vendosur, dhe ju lejon të shihni analitikë të thelluar.

Ju gjithashtu mund të testoni A / B për të përfituar sa më shumë nga kjo dhe të ndryshoni cilësimet e ndryshme për secilën fushatë. Jetë i sigurt, Pulsi integrohet me platformat dhe aplikacionet tuaja të preferuara.

ndikim

Me personalizime të pakufizuara dhe mbi 50 platforma integrimi, ndikim kërkon vetëm një linjë të vetme të kodit për të filluar zgjerimin e konvertimeve dhe shitjeve tuaja. Ju mund të shfaqni:

 • Aktiviteti i fundit i përdoruesit individual
 • Aktiviteti i pjesës më të madhe të përdoruesit
 • Numërimi i vizitorëve të gjallë
 • Shqyrtime të klientit

Shtë e thjeshtë për tu vendosur, dhe mbështet mbi 100 gjuhë të ndryshme. Ju mund të filloni të përdorni provën e tyre falas.

WPfomify

Plotësisht i përgjegjshëm me mbështetjen e klasit botëror, WPfomify është një plugin brilant i WordPress për prova sociale. Ju mund ta integroni atë me shtojcat e tjera të njohura dhe shërbimet e marketingut me email, si WooCommerce, MailChimp dhe EasyDigitalDownloads.

Ajo ka një ton opsionesh të projektimit, dhe ju mund të përdorni fushat UTM për të ndjekur konvertimet tuaja me Google Analytics. Për më tepër, është e përgjegjshme dhe ju jep kontroll të plotë mbi atë se kush i sheh njoftimet tuaja për prova sociale, falë të gjitha shënjestrimeve Granular.

Shtë thelbësore të mbani në mend se kjo shtojcë do të funksionojë vetëm në një sit të vetë-organizuar WordPress.

SocialProve

SocialProve mund të ju ndihmojë të ulni kostot e blerjes duke shfaqur pop-up prova sociale miqësore. Gjëja e mirë për këtë zgjidhje është, njoftimet nuk mbulojnë një pjesë të konsiderueshme të ekranit. Ai merr një hapësirë ​​të vogël, por e shfrytëzon maksimumin.

Llojet e ndryshme të shfaqjes përfshijnë:

 • Numërimi i veprimtarisë së gjallë
 • Numërimi i vizitorëve të gjallë
 • Numërimi i vizitorëve gjatë 24 orëve të fundit
 • Numëroni aktivitetin gjatë 24 orëve të fundit

Ju mund ta provoni këtë zgjidhje falas për shtatë ditë duke përdorur opsionin e tyre të provës.

Beeketing

Mundësuar nga teknologjia AI, Beeketing është bërë për lartësimin e konvertimeve tuaja në tregti elektronike. Në thelb është një platformë marketing-e-në-një për dyqanet në internet, duke ju lejuar të:

 • Ndiqni sjelljen e klientëve
 • Shikoni interesin e klientëve për dyqanin tuaj
 • Përdorni aplikacione të ndryshme për prova sociale, urgjencë dhe mbështetje të klientit

Ka një ton karakteristikash brenda tij për të siguruar që dyqani juaj të funksionojë pa probleme dhe të marrë normat më të mira të konvertimit në çdo cep, madje edhe në faqet e arka. Ju mund të integroni Beeketing me WooCommerce, BigCommerce dhe Weebly.

Nudgify

Mund të shfaqni blerje në kohë reale dhe aktivitetin e vizitorëve tuaj me Nudgify. Ajo ka një vend pune dhe zvarritje dhe një koleksion masiv të modeleve të bëra paraprakisht nga të cilat mund të zgjidhni. Ju mund t’i personalizoni ato, të shtoni elemente të klikueshme dhe të integrohen me mjete të tjera për të rritur më tej funksionalitetin.

Pavarësisht nëse keni një dyqan eCommerce, një produkt SaaS, ose pothuajse ndonjë uebsajt, Nudgify mund t’ju ndihmojë të përfitoni sa më shumë nga çdo vizitori juaj.

përfundim

Prova sociale është thelbësore për të kujtuar vizitorët tuaj të rinj dhe klientët e mundshëm për besueshmërinë e biznesit tuaj. Këto zgjidhje më lart mund t’ju ndihmojnë ta bëni atë me lehtësinë më të madhe.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map