Si ta shndërroni artikullin në Podcast Audio?

Rrituni dhe angazhohuni me audiencën tuaj duke kthyer konvertimet në blogjet ekzistuese në podcast.


Kur keni një blog, ju mund të dëshironi të zgjeroni audiencën tuaj dhe të arrini një numër më të gjerë të përdoruesve të internetit që mbështeten në audio dhe mjete të tjera të komunikimit, përveç tekstit të shkruar dhe grafikës.

Për këtë, ju do të duhet të dini se si të konvertoni postimet tuaja në blog në formate mp3 të shkarkueshme.

Kjo jo vetëm që do ta bëjë blogun tuaj më të popullarizuar, por gjithashtu do t’ju japë më shumë mundësi për të tregtuar përmbajtjen tuaj pasi më shumë përdorues të fitojnë aftësinë për të bashkëvepruar me ju duke ju dhënë më shumë njohuri se si ta zhvilloni blogun për të përmbushur nevojat e tyre.

Përfitime të tjera nga shndërrimi i një blogu në një podcast janë që ju mund të fitoni të ardhura pasive nga e njëjta gjë pasi mund të reklamoni marka të tjera dhe të merrni komisione bashkëpunëtore në podcast ose të angazhoni audiencën tuaj më të thelluar, duke krijuar një vijim.

Mjetet e mëposhtme në internet janë në dispozicion për t’ju ndihmuar në këtë drejtim.

Luaj

Luaj ndihmon për të rrëfyer Mediumin, Xhepin, WordPress ose artikullin e ndonjë faqeje në më shumë se 30 lloje zërash me cilësi të shkëlqyera. Jo vetëm anglisht, por ju ndihmon gjithashtu me gjuhët frënge, holandeze, japoneze, spanjolle dhe portugeze.

Për përdoruesit e WordPress, ekziston një plugin për atë nga Luaj.

Mund ta filloni FALAS pa siguruar një kartë krediti.

Nëse jeni duke përdorur WordPress, instaloni shtojcën, shkoni te pulti i WordPress-it tuaj për të zgjedhur postimin në blog që dëshironi, zgjidhni zërin dhe gjuhën që dëshironi, pastaj klikoni në konvertim në audio.

Pas konvertimit të audios …

Rinovoni postimin përkatës dhe duhet të gjeni skedarë audio të ngulitur të luajtshëm.

Siç mund ta shihni, audio player është i përgjegjshëm, dhe ofron një dashboard të bukur, ku mund të shihni analizat.

AI AI

Kohët e fundit Amazon njoftoi kthimin e tekstit në shërbimin e të folurit duke përdorur mësim të thellë. Mund të ktheni gjithçka për të ndërtuar një produkt me aftësi të folur.

Amazon Polly mbështet më shumë se 50 gjuhë.

 • anglisht
 • danez
 • Spanjisht
 • korean
 • japonez
 • portugalisht
 • rusisht
 • gjermanisht
 • frëngjisht

dhe shumë më tepër…

Imagjinoni që artikulli juaj i shkruar në anglisht është konvertuar në audio japoneze. mahnitës!

Një lajm i mirë për përdoruesin e WordPress…

Amazon Labs me WP Engine ka lëshuar një plugin WordPress për të vënë përmbajtjen në dispozicion për të dëgjuar.

Sshtë një zgjidhje me kosto të ulët. Provoni të shihni se si funksionon.

Blogcast

Blogcast është zgjidhja më e thjeshtë kur bëhet fjalë për gjenerimin audio për artikuj. Thjesht shtoni një lidhje me artikujt tuaj, shtoni embed në blogun tuaj, dhe ju jeni duke u drejtuar!

Trinity Audio

Një shtojcë e shkëlqyer e WordPress që mund të shndërrojë postimet tuaja të blogut në podcast, Trinity Audio merr diversifikimin e përmbajtjes në një nivel tjetër. Kjo ju lejon të zgjidhni nga zëra të ndryshëm Amazon Polly dhe atë shumë në gjuhën tuaj të preferuar.

Kjo shtojcë mund të ketë një ndikim të madh në audiencën tuaj pasi gjithnjë e më shumë njerëz po kthehen drejt dëgjimit të audios; pavarësisht nëse janë në palestër ose kanë ngecur në trafik, podcast-të po marrin internet. Për më tepër, jo të gjithë pëlqejnë të ulen para kompjuterit dhe të lexojnë një bllok të tërë teksti.

Trinity Audio ju lejon të:

 • Konvertohet me një klik dhe shtoni një lojtar në të gjitha postimet tuaja në blog
 • Zgjidhni ku dëshironi të vendosni luajtësin
 • Zgjidhni zërin tuaj gjinor të paracaktuar
 • Zgjidhni gjuhën tuaj të preferuar
 • Shtoni një fragment në lexuesin audio

Me të gjitha këto karakteristika të shkëlqyera, mund të keni akses në këtë shtojcë mahnitëse falas.

SpeechKit

Mjet për artikuj lajmesh, SpeechKit menjëherë do ta kthejnë tekstin tuaj në audio duke përdorur bibliotekën e tyre të zërave realistë që janë të detyruar të rrisin angazhimin. Ju mund ta provoni demonstrimin e tyre të menjëhershëm në faqen e tyre të internetit. Thjesht kopjoni dhe ngjisni URL-në e artikullit të lajmeve dhe shikoni magjinë.

Ky shërbim përdor NewsNet si teknologjinë e tij audio, e cila është mjaft e re, por lulëzon me shpejtësi në të gjithë hapësirën tekst-në-fjalim. Ata kanë një lojtar të shkëlqyeshëm video dhe ofrojnë mundësi fitimi parash, të cilat përfshijnë vendosje reklamash.

Ju mund të gjurmoni dhe analizoni çdo statistikë tuaj të performancës, falë analitikës së tyre të thelluar. Për të përfunduar, SpeechKit mund të rrisë në mënyrë dramatike angazhimin, pajtimet dhe të ardhurat tuaja të lexuesit.

WebsiteVoice

Punon më tepër për të gjitha llojet e blogerëve dhe botuesve, WebsiteVoice është një mundësi e mahnitshme për t’u marrë në konsideratë. Duhen jo më shumë se 5 minuta për t’i kthyer artikujt tuaj në klipe audio profesionale, duke rezultuar në një aksesueshmëri më të mirë të përmbajtjes.

Për të filluar përdorimin e kësaj zgjidhje, gjithçka që duhet të bëni është:

 • Regjistrohu
 • Rregulloje butonin për tu përputhur me stilin e markës suaj
 • Instaloni në faqen tuaj të internetit duke përdorur vetëm një linjë të skenarit

Pasi ta instaloni, mund ta lini të funksionojë automatikisht sa herë që publikoni përmbajtje të reja. Gjithashtu, teknologjia e tyre e zërit tingëllon shumë e natyrshme dhe si njerëzit. Nëse dëshironi audios në gjuhë të ndryshme, mund ta bëni edhe atë. Ai mbështet mbi 15 gjuhë të ndryshme, duke përfshirë koreane, daneze dhe rumune.

përfundim

Unë mendoj se kthimi i artikujve në audio për njerëzit që të dëgjojnë është një mënyrë e shkëlqyeshme për të rritur angazhimin dhe kohën e përgjithshme të kaluar në një sit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map