8 mjetet më të mira për krijimin e ideve unike të temës në blog

A jeni duke kërkuar për të reja ide inovative për postin tuaj të ardhshëm në blog?


A mendoni se jeni ngecur në të njëjtat tema të vjetra? Atëherë, ju jeni në vendin e duhur.

Kur të mbaroni temat, lërini mjetet e internetit të bëjnë hile për ju.

Këtu keni një listë të disa prej mjeteve falas dhe të lehtë për t’u përdorur që do t’ju ndihmojnë të gjeneroni ide të mrekullueshme origjinale ju keni munguar.

Gjeneratori i Ideve të Hubspot-it

Gjenerator nga Hubspot del se është një nga gjeneruesit më të thjeshtë të temave në blog. Për të gjitha ato kohë, kur të keni ngecur, do t’ju jepen një pjesë e vogël temash për të filluar procesin e shkrimit tuaj.

Për të qenë i saktë, ky mjet ju siguron pesë ide ekskluzive për një grup të caktuar prej 3 fjalëve kyçe ose frazave (veçanërisht emrat). Ju mund të futni një grup deri në 3 fjalë në seksionin e dhënë të kutisë, dhe mjeti do t’ju ofrojë ide të reja të ardhshme për t’u përdorur.

Nëse doni të ndryshoni rezultatet, kthehuni përsëri dhe futni përsëri grupin e fjalëve kyçe.

Jetë specifik nëse po kërkoni ndonjë përmbajtje të saktë.

Ky nuk është një mjet ideal nëse kërkoni për një duzinë temash të reja, por për fillestarët, kjo është më e mira për tu gjetur.

Ubersuggest

Ubersuggest është mjet i lehtë për t’u përdorur i cili gjeneron qindra fjalë kyçe në të njëjtën kohë.

Duke u nisur nga fjalët e hiphenuara deri tek të gjitha temat e tjera me shkronjat A – Z madje të numëroni edhe fjalë kyçe, kjo faqe ka të gjitha. Kjo ju jep një listë të gjerë të çdo kombinimi të mundshëm fjalen e mundshme.

Vendosni frazën e temës në mendjen tuaj, dhe do të merrni tema madje nuk mund t’i mendoni. Për më tepër, kjo faqe gjithashtu ju jep një zgjedhje për të zgjeruar një fjalë kyçe të veçantë për të parë një listë të detajuar të temave nga e njëjta.

Me kaq shumë sugjerime temash në shportën tuaj, jam i sigurt që nuk do të mbaroni asnjëherë nga temat herën tjetër.

Buzzsumo

Buzzsumo është një faqe në internet që ju jep më shumë sesa thjesht sugjeroni tema. Do t’ju tregojë një listë të gjatë të disa faktorëve të tjerë që mund të ndikojnë në një temë në blog.

Nga shfaqja e linjave, pjesëtuesit në numrin e angazhimeve në Facebook, Twitter, Pinterest dhe LinkedIn, ju merrni të gjitha informacionet që ju duhen më parë zgjedhja e një teme të veçantë për blogun tuaj të rradhës.

Ju gjithashtu duhet të filtroni përmes titujve të ndryshëm, përkatësisht datës, llojit të përmbajtjes, gjuhës, numërimit të fjalëve dhe vendit.

Kjo mund të jetë zgjidhja juaj me një ndalesë për të ditur se ku po shkoni drejt një fjalie ose fraze të veçantë.

Prodhuesi i idesë së përmbajtjes së Portentit

ogur është një mjet inovativ për t’u përdorur kur ka nevojë për tema. Edhe pse sugjeron vetëm një temë në një kohë, mund të merrni disa tema duke klikuar butonin e rifreskimit.

Duke pasur parasysh katër hapësira boshe, kjo faqe interneti përdor fjalen tuaj ose frazën e kërkimit në ndonjë nga boshllëqet e mëposhtme dhe shton përmbajtje të tjera të rëndësishme në të tjerët. Gjithashtu, kjo ju jep arsyen për secilën nga tre fjalët e tjera të temës të përdorura.

Me fjalë të tjera, ky është një mjet i lehtë për të marrë kohë, nëse po kërkoni një listë temash. Në të njëjtën kohë, ju merrni ide shumë origjinale për tema që mund t’i përdorni drejtpërdrejt për blogun tuaj, ndryshe nga faqet e tjera ku merrni një frazë kryesore.

Explore Keyword Moz

Moz është një mjet tjetër në listë i cili ju jep një listë të detajuar të studimit për SEO më ​​të mirë sesa duke sugjeruar tema në blog..

Kur siguroni një fjalë kyçe të veçantë për këtë kërkim, ju jep vëllimin mujor të përdorimit, nivelin e vështirësisë, ctr organike dhe përparësinë për atë frazë.

Ju gjithashtu duhet të shihni më shumë sugjerime për fjalët kyçe dhe një analizë SERP bazuar në kërkimin tuaj. Për më tepër, ekziston gjithashtu një listë e përmendjeve të këtij fjalen në tema të tjera të blog-ut në fund të faqes.

Kështu në terma më të thjeshtë, ju do të shihni gjithçka që dëshironi të dini ndonjëherë rreth frazës së temës që keni paraqitur.

Tweak Generator Your Content Generator

Ju duhet një katalog masiv i temave për të zgjedhur? atëherë Tweak mjetin tuaj Biz është lista e duhur për ju. Mendoni për një temë që mund të kornizoni me fjalen tuaj, dhe i keni të gjitha këtu në këtë listë.

Ju mund të shkarkoni të gjithë listën e temave në këtë faqe gjithashtu. Rritni popullaritetin tuaj në Facebook dhe Twitter duke zgjedhur temën e duhur nga kjo listë e opsioneve të larmishme për të zgjedhur.

Ata ju japin tema nën titujt kryesorë si pyetje, karrierë, si të bëni, sekretet, biznesi, dashuria, midis shumë të tjerëve.

Kështu që nëse keni menduar se mund të ketë vetëm disa tema nga fraza juaj kryesore, këtu është një listë që nuk do t’ju dështojë kurrë.

Ndërtoni Blog-un Tuaj

Kjo është një faqe në internet që ju jep një ndjenjë pak më ndryshe se mjetet e tjera të përmendura më lart. Për dallim nga ato, në këtë gjeneratori i postës, nuk duhet të futni një fjalë kyçe ose frazë kyçe për rezultatin e kërkimit.

Përkundrazi, kjo faqe ju jep një titull gjysmë të plotë, për të filluar.

Me vetëm një rezultat për kërkim, ju mund ta përdorni këtë mjet kur nuk jeni duke kërkuar diçka specifike. Për më tepër, ajo rrit shanset tuaja për të qenë krijues me temën e sugjeruar nga mjeti.

Merrni kapakët tuaj të të menduarit dhe shkoni përpara për të zgjedhur një titull të shkëlqyeshëm, inovativ për postin tuaj të ardhshëm.

Quora

megjithëse Quora nuk është një gjenerues i drejtpërdrejtë i temave, me siguri do të pajtoheshit që më shpesh, faqja në internet e mëposhtme për të cilën kërkoni për një kërkim tjetër përveç Wikipedia është Quora.

Dikush do të pajtohej me mua që kjo faqe ka gjithçka që i nevojitet kur kërkon një përgjigje për çdo pyetje në botë. Këtu mund të shikoni tema të veçanta të interesit tuaj ose të kërkoni drejtpërdrejt pyetje për të marrë përgjigje të shkruara nga njerëz të ditur në të gjithë globin.

Kështu, ky mjet gjen një vend edhe në këtë listë, sepse ju jep më shumë informacion në lidhje me lehtësinë e të kuptuarit sesa shumë të tjerë.

Ekzistojnë disa mundësi të tjera që ju mund të zgjidhni kur bëhet fjalë për temat e blogut dhe gjeneruesit e ideve. Sidoqoftë, kjo listë duhet të mjaftojë të gjitha nevojat tuaja.

Duke shpresuar se kjo ishte e dobishme

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map