6 Mjete për t’ju ndihmuar të gjeneroni më shumë drejtime në faqen tuaj të internetit

Duke e kthyer faqen tuaj në një mjet i suksesshëm i gjenerimit të plumbit është një detyrë sfiduese.


Sidoqoftë, pasi të keni goditur kodin, udhëtimi bëhet një lundrim i qetë.

Pronarët e biznesit vazhdojnë të eksperimentojnë më së shumti zgjidhje inovative të bllokojmë sa më shumë çon në gypin e konvertimit.

Duhet kohë për të provuar dhe eksperimentuar me mjetin e artë i cili ka potencialin për t’i dhënë një para shitjeve tuaja.

Ne do të paraqesim mjete të tilla në ekipin tuaj të shitjeve që mund plotësisht revolucionarizoni procesin tuaj të shitjes:

1. Fushata aktive

Suksesi i strategjisë tuaj të marketingut dixhital në masë të madhe varet nga efektiviteti i strategjisë tuaj të marketingut me email.

https://www.activecampaign.com/prototype/ac-hero.mp4

Email-i është një nga mediumet më të njohura për dërgimin e mesazheve në audiencë. Nëse nuk mund ta segmentoni trafikun tuaj bazuar në personazhe dhe të përdorni marketing në përputhje me rrethanat, nuk do të merreni me drejtimet tuaja në mënyrën e duhur.

Njerëzit duan të marrin njoftime të personalizuara në kutinë e tyre dhe një kompani e cila u dërgon atyre mesazhe të personalizuara ka shanse më të larta për të marrë vëmendjen e tyre.

Ju mund të konvertoni çon në blerjen e klientëve duke vendosur një thirrje të përshtatshme për veprim në buletinin tuaj të postës elektronike.

Fushata aktive është një nga mjetet më të mira të marketingut me email që do të hasni ndonjëherë në internet. Kujdeset për procesin e ndarjes dhe punon në parimet e automatizmit.

Ai i lejon përdoruesit të gjurmojë çdo plumb në faqen e internetit nga momenti kur zbarkohet në faqet e faqes së internetit.

Më vonë, kjo rrugë përdoret si një shkas nga mjeti për fushatën tuaj të marketingut me email. Ai mund të dërgojë një njoftim të drejtpërdrejtë në ekipin tuaj të shitjeve në momentin kur një plumb ka zbarkuar në faqet e faqes tuaj.

Mjeti do t’ju ndihmojë të ndiqni këto udhëzime duke u dërguar atyre mesazhe të segmentuara dhe të mbani plumbat e ftohtë në lak duke kontrolluar në to në intervale të rregullta.

Shtë mirë të kontrolloni përdoruesit e papunë dhe të vazhdoni t’i dërgoni ato mesazhe përkatëse për t’i rikthyer ato në faqen tuaj të internetit.

2. Shoku i shitjes

Nëse keni një prani në internet si biznes, duhet ta përdorni Salesmate për të gjitha nevojat tuaja të shitjeve CRM.

Në botën e teknologjisë së shpejtë të shpejtë, ju nevojitet në mënyrë të dëshpëruar një mjet që mund të marrë shtigje për biznesin tuaj dhe të punoni në sfond, ndërsa përqendroheni në detyra më kritike të biznesit.

Salesmate është një mjet i zgjuar i shitjeve me një larmi të gjerë karakteristikash për ekipin e shitjeve të sotme. Ju mund të sillni rezultatet në biznesin tuaj duke përdorur këtë mjet dhe pastaj t’i shndërroni ato me inteligjencë në klientët që paguajnë.

Këtu janë disa nga karakteristikat më të mira të Salesmate:

 • Menaxhimi i tubacionit
 • Ndjekja e veprimtarisë së përdoruesit në faqen e internetit
 • Ndjekja e postës elektronike
 • Modeli i tubacionit të shitjeve
 • Modelet e postës elektronike
 • E-mail të zgjuar
 • Kontaktoni programin e menaxhimit
 • Inteligjenca e shitjeve
 • Parashikimi i shitjeve në mënyrë që të mund të veproni në të dhëna solide sesa me supozime
 • Integrimi me aplikacionet më të njohura
 • Integrimet e aplikacioneve Google
 • Siguria dhe besueshmëria

3. Mjekësia Ligjore

Nëse jeni duke kërkuar për një platformë inteligjente që mund të fitojë biznesin tuaj disa drejtime cilësore, Mjekësia Ligjore është mjeti juaj. Qindra njerëz mund të vizitojnë faqen tuaj të internetit çdo ditë, por vetëm disa marrin kohë për të plotësuar formularin.

Edhe nëse përdorni softuer për të siguruar që çdo vizitor plotëson formularin, do të ketë akoma disa rrëshqitje nëpër çarje. Si për të tërhequr këto çon dhe i bën ata të qëndrojnë?

Lead Ligjore, një nga mjetet më të lezetshme të gjenerimit të plumbit në treg. Mjeti përdor adresën IP të përdoruesit për të kontrolluar se cilat kompani dhe njerëz përdorin uebfaqen tuaj, edhe nëse nuk e plotësojnë formularin.

Ju mund të hartoni një plan beteje bazuar në këtë informacion thelbësor.

Tjetra, ekipi juaj i shitjeve mund të marrë timonin dhe të mbledhë të dhëna në lidhje me kompanitë dhe markat që vizitojnë faqen tuaj të internetit.

Bisedoni me menaxherët e marketingut ose personelin tjetër përkatës dhe diskutoni idetë me ta. Kjo strategji ka shanse të mëdha për të ju fituar rezultate të ngurta pasi që njerëzit me të cilët kontaktoni tashmë duhet të jenë të vetëdijshëm për biznesin tuaj.

4. Ndërfaqja

Intercom është ëndrra e një ekipi shitje të bëhet realitet.

Alsoshtë gjithashtu një nga mjetet më inovative të gjenerimit të plumbit atje. Ky mjet ju lejon të kontaktoni drejtpërdrejt dhe të komunikoni me drejtuesit tuaj kur vizitojnë uebfaqen tuaj.

Ju mund të kujdeseni për procesin e komunikimit duke vendosur mesazhe të cilat vizitori do t’i shohë kur ato plotësojnë kërkesa specifike në një faqe.

Për shembull, nëse një vizitor po kalon më shumë se 30 sekonda në faqen e çmimeve të faqes suaj të internetit, mund t’u dërgoni atyre një popup që lexon diçka si:

Pershendetje atje!

Të interesuar të dini për marrëveshjet tona të çmimeve? Do të isha i lumtur të ndihmoja!

Ky mesazh mund të rrëmbejë vëmendjen e përdoruesit dhe ajo do të përgjigjet për të mësuar më shumë rreth detajeve të çmimeve të biznesit tuaj.

Theelësi këtu është të jeni relevant dhe të rezononi me mendimet e vizitorit tuaj. Ju mund të vendosni Intercom në mënyrën më të mirë duke kryer hulumtime mbi vizitorët e faqes tuaj dhe destinacionet e tyre të vizituara shpesh në faqe.

Pasi vizitori i përgjigjet mesazhit, çdo përfaqësues i ekipit tuaj të shitjeve mund të komunikojë me ta dhe t’i udhëzojë ata më tej.

Shtë një strategji e mirë sepse plumbi do të kalojë nëpër kanale të shumta, por do të qëndrojë në shtigjet më të buta për t’u kthyer në biznesin tuaj.

Ky mjet ka një potencial të madh për mbledhjen e rezultateve dhe reagime të vlefshme nga klientët. Por, së pari duhet ta kontrolloni atë për të kuptuar potencialin e saj përpara se të vendosni të bëheni klient.

5. Trendet e Google

Google është një platformë fantastike e cila ka vendosur një grup të madh mjetesh inovative të shitjeve për pronarët e biznesit të epokës dixhitale.

Mjetet e Google kanë përfitimin e përdoruesve duke u dhënë saktësisht atë që dëshirojnë – më shumë drejtime dhe më shumë ekspozim në një nga motorët më kërkues të kërkimit të sotëm.

E para në këtë listë është Projektuesi i Fjalë kyçe të Google. Faza e planifikimit të fjalëve kyçe është një problematikë për shumë pronarë të faqeve të internetit pasi që ata nuk dinë ku të fillojnë dhe cilat fjalë kyçe të marrin në konsideratë për strategjinë e tyre të marketingut.

Vegla e Google do t’ju sugjerojë fjalët kyçe të përsosura për biznesin tuaj, të cilat mund t’i përfshini në kopjimin e faqes suaj të internetit sa më krijuese.

Tjetra është Trendet e Google. Ky mjet është thelbësor për gjenerimin e plumbit sepse mund të qëndroni të azhurnuar në trendet e fundit në internet për të krijuar përmbajtje që rezonon me përdoruesit e internetit çdo ditë.

6. Lulëzojnë Temat

A po përdorni WordPress?

Temat e lulëzojnë funksionojnë vetëm me WordPress dhe morën karakteristika të frikshme për të gjeneruar rezultate. Lulëzojnë Temat mori një bandë të shtojcave të përqendruara në marketing dhe konvertim.

ex:

 • Prodhimi i drejtuesve
 • Krijimi i faqeve të uljes
 • Kuizet e ndërtimit
 • Temat e bukura të WordPress
 • Pajisjet inteligjente
 • Titujt optimale
 • Marketingu i pamjaftueshëm
 • Dëshmi

Nëse po planifikoni të ndërtoni listën e postës elektronike më shpejt, atëherë arka Lulëzon drejton. Një nga plugins më të mirë të gjeneratës së plumbit WordPress ku mund të krijoni çdo lloj formash optike.

Shpresoj se mjetet e mësipërme ju ndihmojnë të gjeneroni më shumë rezultate për biznesin tuaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map