16 Aplikacioni më i mirë për prodhuesin e filmave dhe redaktuesi celular

Ne jetojmë në një epokë ku telefonat inteligjentë mund të bëjnë pothuajse çdo gjë të vetme që përndryshe do të ishte e mundur vetëm në kompjuterë.


Dhe krijimi / redaktimi i videove është një prej tyre. Duke përdorur vetëm telefonin tuaj celular, ju mund të krijoni video që potencialisht mund të shkojnë virale dhe t’ju bëjnë një sasi të bukur të ardhurash deri sa të jetoni nëse shtyheni sa duhet.

Videoja është një nga mënyrat më të mira (nëse jo më të mirat) për të shprehur dhe përçuar mesazhin tuaj te masat atje. Në fakt, studimet e fundit tregojnë se njerëzit mbajnë 95% të një mesazhi kur e shikojnë atë në një video, krahasuar me 10% kur e lexojnë atë në formën e tekstit. Kjo është e madhe! ��

Duke ardhur në potencialin e të ardhurave për të bërë video, TikTok yje si Charli D’Amelio bën gati 30K – $ 51K për postim. Ajo besohet të jetë fituesi më i lartë i TikTok që tani. Ekzistojnë gjithashtu miliona krijues të videos në YouTube që bëjnë një pasuri të krijimit të videos në platformë.

Ndërsa të gjitha këto mund të duken shumë të paarritshme, nuk është në të vërtetë. Shtë me siguri e vështirë, por me përdorimin e strategjive dhe aplikacioneve të duhura, ju mund të qëndroni midis këtyre ndikuesve në disa muaj / vite.

Në këtë artikull, do të zbuloni aplikacionet më të mira për telefonat mobil kjo do t’ju ndihmojë të krijoni dhe modifikoni videot për t’i publikuar në internet. Ndërsa tashmë mund të jeni njohur me disa nga këto, unë rekomandoj të lexoni të gjithë listën për të gjetur diçka për të cilën nuk e keni ditur për.

Le të hidhemi në të.

Prodhuesi i Filmit Pro

Totësisht falas dhe miqësor për përdoruesit, Prodhuesi i Filmit Pro ju lejon të krijoni video fenomenale në stilin Hollywood, me mundësi të shumta redaktimi. Mund të ndani, shkurtoni, shkurtoni, kopjoni dhe madje të shkëputni zërin nga një video në çdo pikë të kohëzgjatjes.

Ju gjithashtu lehtë mund të krijoni intros video, të shtoni tekst, filtra dhe elementë të tjerë të ndryshëm. Pjesa më e mirë është, ju mund të kompresoni dhe konvertoni videot tuaja për platforma të ndryshme. Aktualisht, ju mund të shkarkoni Film Maker Pro vetëm në pajisjet Android.

Movavi

Nëse keni një iPhone ose një iPad, atëherë keni mjaft fat që ta përdorni Movavi redaktori i videos në pajisjen tuaj. Completelyshtë plotësisht falas dhe ju lejon të krijoni filmat tuaj duke përdorur një mori karakteristikash të shkëlqyera, si:

 • Prerje
 • Shkrihet
 • Hiq elementet e padëshiruar
 • Shtoni tranzicionet
 • Shpejtoni ose ngadalësoni
 • Shtoni muzikë

Mund të shtoni gjithashtu tekst, afishe dhe ta eksportoni në formate dhe dimensione të ndryshme.

FilmoraGo

Nëse keni qenë në video për një kohë të gjatë tani, ju e dini se sa i mirë është Filmora për redaktimin në një kompjuter. Ndërsa nuk mund të përdorni të njëjtin softuer në celularin tuaj, ju mund të shkarkoni versionin e tyre celular të quajtur FilmoraGo. ’Shtë gjithçka për të bërë atë redaktim të bërë gjatë kohës që jeni në lëvizje.

Shtë e lehtë për t’u përdorur dhe ju lejon të bëni një shumëllojshmëri të gjërave, si shtimi i muzikës, shtimi i efekteve, rregullimi i shpejtësisë, aplikimi i tranzicionit dhe shumë më tepër.

Faqja kryesore e tyre thotë se është në dispozicion për Android, por ekziston gjithashtu një version IOS për shkarkim.

Redaktori i Videove – Prodhuesi i Filmit

Me mbi 80 filtra dhe një bollëk efektesh, Redaktori i videos për IOS vlen të pushtoni pak hapësirë ​​në pajisjen tuaj. Kjo ju lejon të kombinoni, shkurtoni dhe modifikoni videoklipet tuaja për të patur një produkt përfundimtar të mrekullueshëm. Ju gjithashtu mund të aplikoni efekte të ngadalta dhe të kundërta për të, dhe natyrisht, të krijoni shfaqje prezantuese.

Nëse ju pëlqen të luani me lloje të ndryshme të muzikës në videot tuaja, mund ta bëni atë gjithashtu duke i shtuar ato nga biblioteka juaj. Ka shumë më tepër mundësi si:

 • Rregullimet e videos
 • voiceovers
 • Transitions

Ndërsa aplikacioni është falas për të filluar, ka edhe plane të paguara që mund të jenë me interes të madh për ju.

TIK Tok

TIK Tok është gjëja më e nxehtë tani në media sociale, dhe patjetër që duhet të jesh pjesë e saj. Nga klipet e shkurtra qesharake deri tek monologjet deri tek truket magjike deri tek ato që tani, mund të krijoni pothuajse çdo video dhe prapë të keni një shans për të fituar një vijim të jashtëzakonshëm.

Shumica e të famshëmve, së bashku me njerëz të rregullt, janë hedhur në këtë aplikacion dhe nuk ka asnjë arsye pse të mos e bëni. Unë do të thoja të shkoj përpara dhe ta instalosh tani ose në pajisjen tënde IOS ose Android.

InShot

Më kujtohet InShot ishte aplikacioni i parë i redaktimit të videos që kisha instaluar në telefonin tim disa vjet mbrapa, dhe u mahnita nga tiparet e tij. Kjo ju lejon të shkurtoni, ndani, bashkoni dhe rregulloni videoklipet tuaja në një shkallë të madhe. Në fakt, ju mund të krijoni vlogoja të mahnitshme duke përdorur këtë aplikacion dhe t’i ngarkoni ato në platforma si YouTube.

Ka filtra të shkëlqyeshëm, efekte të tingullit, afishe dhe muzikë optimiste. Ju gjithashtu mund të shtoni zërin tuaj personal. InShot është në dispozicion si për IOS dhe Android.

i gjallë

Nga efektet dhe filtrat e ndryshëm të tingullit deri tek teksti dhe muzika, i gjallë qëndron plotësisht me emrin e tij për t’i bërë videot tuaja në mënyrë aktive të gjalla. Njerëzit kanë krijuar video të shkurtra dhe të ëmbla dhe gjithashtu vlog me këtë aplikacion. Kontrolloni këtë:

https://view.alive-story.com/oregon-1/article/service/2019/05/19/01/p03/7400473.mp4

Gjëja e shkëlqyeshme është që ju mund të krijoni bashkësinë tuaj të vogël brenda aplikacionit dhe gjithashtu të kontrolloni se çfarë po bëjnë njerëzit e tjerë në mënyrë që të ushqejnë pak krijimtarinë tuaj. I gjallë mund të shkarkohet në pajisjet IOS dhe Android.

Magisto

Enshtë dhënë shpërblim Apple “App Trend of the Year” në 2019 dhe fitoi disa Luaj Google çmime, Magisto është një tjetër redaktues video mbresëlënëse në listë. Ju mund të eksploroni bibliotekën e tyre dhe të përdorni mijëra video dhe imazhe të aksioneve për të krijuar diçka tuajin. Aplikacioni është shumë i shpejtë, i lehtë për t’u përdorur dhe ju ndihmon të bëni video efektive për biznesin tuaj.

Një koncept interesant i kësaj aplikacioni është, ai ju pyet që të zgjidhni stilin tuaj të redaktimit përpara se të krijoni ndonjë video. Në këtë mënyrë, pavarësisht nëse jeni duke krijuar shfaqje me slide apo kolazhe video, Magisto do të dijë se çfarë po kërkoni dhe do të sugjerojë mjetet më të mira të mundshme për t’u përdorur brenda ndërfaqes.

Quik

Mund të përzieni dhe përputhni skedarët tuaj të mediave duke përdorur Quik dhe të dalin me një video të mrekullueshme për t’u përdorur kudo. Ajo ka një teknologji AI që zbulon humor të ndryshëm nga galeria juaj dhe i shton ato në videon tuaj për të ruajtur një zhurmë të vazhdueshme.

Për shembull, mund të zbulojë dhe të shtojë foto në të cilat po buzëqesh, ose mund të zgjedhësh edhe kritere të tjera. Në përgjithësi, ju lehtë mund të rregulloni, shtoni një tingull zanor, shtoni efekte dhe e ndani atë me botën me vetëm disa çezma. Ju mund të shkarkoni Quik në pajisjet tuaj iOS dhe Android.

Adobe Premiere Rush

Adobe Premiere Rush është një tjetër aplikacion i shkëlqyeshëm mobil për redaktimin e videove dhe pse nuk do të ishte mirë që vinte nga mjetet Adobe. Ata janë të njohur për sigurimin e një funksionaliteti të madh, dhe ky nuk është përjashtim.

Disa nga karakteristikat kryesore të kësaj aplikacioni përfshijnë:

 • Montues audio
 • Redaktoni grafika lëvizëse
 • Modelet e bëra paraprakisht
 • Rregulloni tekstin, ngjyrën, madhësinë, fontin dhe më shumë
 • Shpejtoni ose ngadalësoni

Gjithashtu, mund të sinkronizoni të dhënat tuaja në pajisjet IOS, Android, Mac dhe Windows.

PixArt

Mund të kryeni detyra të gjithanshme për redaktimin e videos me PixArt. Duke u nisur nga një shabllon i bërë paraprakisht, mund të vazhdoni të shtoni muzikë në sfond të TikTok, tranzicione, titra shqip dhe elementë të tjerë të tjerë. Gjithashtu ju lejon të rregulloni videon tuaj në një shkallë të madhe, sipas kërkesës tuaj.

Ky aplikacion është falas për t’u shkarkuar në Android, dhe gjëja më e mirë është se nuk ka filigranë. Ky është një prodhues i madh menjëherë për këdo, nëse më pyet. Jo shumë aplikacione ju lejojnë të hiqni filigran falas.

martohem

E thjeshtë por e fuqishme, martohem ju lejon të shijoni funksione të ngjashme me desktopin në një aplikacion mobil. Ka një ton opsionesh redaktimi, si shtimi i tekstit, efektet, tranzicionet dhe shumë më tepër. Ju gjithashtu mund të përzieni këngë të ndryshme audio dhe t’i shtoni ato në videon tuaj.

Ka mundësi të ndryshme orientimi dhe aftësi për të shtuar zë-zanorë. Ata janë vazhdimisht duke shtuar karakteristika të reja në aplikacion, kështu që ju mund të jeni i sigurt që jeni gjithnjë duke ndjekur stilin e fundit të modës të videos. Deri tani, kjo aplikacion është në dispozicion vetëm për përdoruesit e IOS.

VivaVideo

I lavdëruar nga disa nga kompanitë më të mëdha, si Google Play dhe Quora, VivaVideo e lehtëson krijimin e videove profesionale. Inshtë me natyrë të thjeshtë por ofron shumë në pjatë. Përveç të gjitha tipareve tradicionale që ajo ka tashmë, VivaVideo ju lejon të shtoni afishe, tema dhe të aplikoni efekte të ndryshme.

Nëse keni nevojë për një video të shpejtë për ta shpërndarë në median sociale, atëherë me siguri kjo aplikacion do ta bëjë punën shumë lehtë. Mund ta shkarkoni në pajisjet IOS dhe Android.

Clips Apple

Një nga aplikacionet më emocionuese në këtë listë, Clips Apple është vërtet para kohe kur bëhet fjalë për krijimin e videove të stilit viral. Jam i sigurt që keni hasur në video ku njerëzit shndërrohen në një emoji me pamje të vërtetë dhe bëjnë gjëra zbavitëse me të. Shtë një lloj, dhe ju do të mund ta përdorni atë vetëm në pajisjet IOS.

Me pak fjalë, mund të:

 • Krijoni Memoji
 • Krijoni Animoji
 • Shtoni tituj të animuar
 • Shtoni afishe
 • Shtoni titra
 • Sinkronizoni audio-in tuaj në kohë reale
 • Aplikoni filtra të ndryshëm

Ju gjithashtu mund të provoni “skenat e tyre selfie” që mund të shndërrojnë sfondin tuaj në temën tuaj të dëshiruar, si Incredibles Disney Pixar 2. Të gjitha, është shumë argëtuese dhe emocionuese, dhe ju mund të ndani videon tuaj vetëm me disa rubinete.

Dubsmash

Dubsmash është si një version tjetër i TikTok, por me karakteristika më të vogla. Dikur ishte më superior në ditët kur TikTok nuk ishte rreth, por shpejt zbriti te konkurrenti. Sidoqoftë, kjo nuk e bën këtë aplikacion të tmerrshëm në asnjë mënyrë. Ka karakteristika mjaft të mahnitshme, duke ju lejuar të krijoni vallëzime / video argëtuese për mediat sociale.

Shtoni muzikë, efekte, tekst dhe një ton tranzicioni për të dalë me videon tuaj të mediave sociale. Pasi të keni përfunduar krijimin e tij, mund ta ndani menjëherë, në platformën tuaj të preferuar sociale. Ju mund ta merrni këtë aplikacion në IOS dhe Android.

PowerDirector

Sa e mrekullueshme do të ishte të krijoni video kinematografike menjëherë nga smartphone? PowerDirector ju ndihmon të bëni vetëm atë me veçoritë e tyre të fuqishme dhe paketat e përmbajtjes. Ju mund të merrni sa më kreativ siç dëshironi duke përdorur tranzicione, efekte përzierjeje, maska, këngë audio dhe tituj profesionalë.

Ju gjithashtu do të lejoni të shtoni disa zëra zanorë në afatin kohor dhe t’i përzieni gjërat për një rezultat përfundimtar të çuditshëm. PowerDirector është në dispozicion si për IOS dhe Android.

përfundim

Pavarësisht nëse keni një pajisje iOS ose Android, krijimin e videove profesionale nuk ka qenë kurrë më e lehtë. Këto aplikacione do t’ju ndihmojnë të arrini stilin e saktë që imagjinoni dhe të shfaqni video me pamje të madhe për t’u shpërndarë në të gjithë Internetin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map