8 Platforma më e mirë e marketingut me e-mail të vetë-pritur

Në botën e sotme, është shumë thelbësore të lejohen përdoruesit e tu në shënjestër për produktet e nisura rishtazi, postimet në blog, veçoritë e reja, etj..


Këto ditë, shumë organizata biznesi dhe pronarë të faqeve të internetit po zgjedhin buletinin e postës elektronike aplikacione për të arritur tek klientët e mundshëm.

Si komunikoni me klientët tuaj, përdoruesit?

Një nga mënyrat e njohura për të përdorur një platformë marketingu, e cila ju lejon të dërgoni postë elektronike për përdoruesit tuaj. Shumica e platformës ofron email falas për deri në 2000 përdorues në muaj. Sidoqoftë, për të dërguar më shumë, duhet të shpenzoni më shumë, dhe kostoja mund të shkojë e lartë.

Zgjidhjet e menaxhuara me email të marketingut janë të shtrenjta.

Dhe, nëse jeni duke kërkuar për një zgjidhje më të lirë, atëherë programi i mëposhtëm i vetë-pritur me email do të ju kursej $ $ $.

Nëse akoma po pyesni se çfarë është vetë-pritur – do t’ju duhet të presni në serverin tuaj platformën e postës elektronike. Në mënyrë tipike, do t’ju jepet softver që mund të instalohet në një VPS ose VM re.

Instalimi i tyre nuk është një detyrë e vështirë. Shumica e tyre japin udhëzime të qarta, dhe duke ndjekur atë, ju duhet të jeni në gjendje të merrni vetë-pritjen tuaj platforma e-mail gati për më pak se një orë.

Kalimi i fushatave tuaja në shërbime të vetë-pritura mund të kursejë mijëra dollarë, kjo është arsyeja pse shumë organizata po zgjedhin në mënyrë aktive për të.

Le t’i shqyrtojmë ato …

Sendy

Sendy është një nga zgjidhjet e njohura për të dërguar një email me shumicë me një kosto shumë më të lirë.

Sshtë i integruar në PHP dhe MySQL dhe dërgon një email përmes Amazon SES. Shtë një nga shërbimet më të përballueshme me një plan që kushton vetëm 1 $ për 10,000 email. Ju mund të përfitoni nga të gjitha azhurnimet e ardhshme dhe mbështetja nga ekipi i tyre teknik për një tarifë një herë 59 $.

Pikat kryesore

 • Ju i keni të gjitha tiparet themelore përfshirë ndërtuesin e fushatës, raportimin, trajtimin automatik të fryrjes, përgjigjen automatike, ankesat, çregjistrimin, grafikun statistikor, etj..
 • Ju mund të krijoni llogari të veçanta për klientët tuaj dhe të siguroheni që ata në internet të marrin një pamje që u kërkohet atyre, në vend që të shfaqni të gjitha listat
 • Ajo ka një listë të filtrimit të postës elektronike. Nëse një email nuk ekziston, ai pastrohet automatikisht nga lista herën tjetër

Në versionin e fundit të Sendy, ata kanë prezantuar vendosjen e një domeni personal për markat dhe karakteristikat e mëposhtme.

 • Njoftohuni kur dikush pajtohet në listë. Më parë ishte e mundur vetëm me integrimin e Zaiperit.
 • Krijoni një listë shtypëse të postave elektronike nëse nuk doni t’i dërgoni ato.
 • Mirëmbajtja e shtëpisë për të pastruar pajtimtarët joaktivë ose të pakonfirmuar
 • Bllokoni domenin nëse nuk doni t’i dërgoni më email atyre

Sendy 4 mori një pamje të re të re. Nëse jeni një klient ekzistues dhe përdorni një version më të hershëm, atëherë mund të azhurnoni vetëm për 29 dollarë.

MailWizz

MailWizz është një nga sistemet e plotë të vetë-pritjes së marketingut me email në dispozicion sot. Shkruar në PHP modern dhe duke përdorur MySQL pasi është një bazë të dhënash, ajo mund të funksionojë në çdo llogari të mbajtjes në internet.

MailWizz e bën marketingun me postë elektronike të arritshme për të gjithë, sa më të thjeshtë. Shtë i përshtatshëm për të dy ekspertët dhe fillestarët.

Pikat kryesore

 • Shtoni sa më shumë llogari që ju nevojiten në një instalim të vetëm
 • Krijoni fushata të rregullta, autoresponders ose fushata të përsëritura
 • Dërgoni fushata bazuar në burime të jashtme RSS ose JSON
 • Merrni raporte të hollësishme në lidhje me fushatat tuaja dhe ndani këto raporte me këdo
 • Dërgoni emailet tuaja me ndonjë server SMTP ose me një zgjidhje të njohur si Amazon SES, SendGrid, MailGun, SparkPost, PepiPost, ElasticEmail, etj..
 • Importoni pajtimtarët tuaj nga CSV, teksti ose baza e të dhënave të jashtme
 • Krijoni sa më shumë fusha të personalizuara sa ju duhen për pajtimtarët tuaj
 • Segmentoni listën tuaj bazuar në fushat me porosi dhe synoni vetëm segmentet e duhura

Ju në të vërtetë mund të filloni biznesin tuaj të marketingut me email si një SaaS. Kontrolloni faqe karakteristikash për të zbuluar më shumë.

Mailtrain

Mailtrain është një aplikacion për listat e gazetave dhe lista e postave e ndërtuar në krye të Nodemailer, Node.js & MySQL nën një licencë GPL v3.

Shtë një mjet i shkëlqyeshëm që ofron automatizim së bashku me analitikë dhe funksionon mirë për listat e mëdha të postimeve, zakonisht të miliona pajtimtarëve.

Pikat kryesore

 • Ju mund të shtoni adresat e postës së pajtimtarëve tuaj me dorë ose t’i importoni ato nga CSV
 • Nëpërmjet etiketave të bashkimit, ju mund të shtoni mjete të ndryshme si fushat me porosi, duke përfshirë fushat e tekstit, numrat, rëniet & kutitë.
 • Ju madje mund të filtroni listën e pajtimtarëve dhe të dërgoni postë elektronike për pajtimtarët specifikë që përputhen me rregullat e ndarjes të paracaktuara nga ju
 • Kjo ju lejon të krijoni faqe ulëse për veprime si të mos abonoheni nga lista
 • Përveç vetë-pritjes, ju gjithashtu mund të përdorni shërbime të ndryshme si Amazon Simple Email Service (SES), SparkPost, SendGrid, Mailgun që mbështesin protokollin SMTP

Gjëja e madhe është që është FALAS.

NuevoMailer

NeuvoMailer është një program i pasuruar me vetvete e-buletini elektronik e-mail dhe sistemi i administrimit të listave të e-mail i cili vjen me një softuer autoresponder.

Ju mund të përdorni të gjitha tiparet e NuevoMailer për një tarifë licence një herë. Shtë një mjet me kosto efektive që ka për qëllim kryesisht ndërmarrjet e vogla dhe të mesme.

Pikat kryesore

 • Ju mund të menaxhoni pajtimtarët dhe listat e postave të pakufizuara
 • Nëse gjeni ndonjë pajtimtar joaktiv ose të fjetur, mund t’i hiqni ato
 • NuevoMailer mbështet fushata të vetme dhe të përsëritura me email, fushata pikuese dhe shkaktues
 • Ju mund të gjeneroni faqe për ulje me porosi, të ndërtoni një formë dhe të kontrolloni përparimin tuaj duke ndjekur raportet dhe grafikët në kohë reale
 • NuevoMailer është i thjeshtë për t’u përdorur dhe mësuar

Dada Mail

Dada Mail është një mjet me burim të hapur dhe mjet menaxhimi listash të shkruar në Perl.

I licencuar me licencën e përgjithshme publike të GNU-së, Dada Mail u prezantua në janar 2000 si Mojo Mail.

Pikat kryesore

 • Meqenëse Dada Mail është i bazuar në shfletues, pjesa kryesore e programit funksionon si një skenar i thjeshtë CGI sesa një proces demon. Kështu që siguria e përgjithshme është përmirësuar.
 • Abonentët individualë mund të modifikojnë profilet e tyre bazuar në preferencat
 • Mund të dërgoni postë elektronike në tufa duke siguruar që hosti të mos shfaqet me një numër të madh të postave elektronike
 • Përveç një adresë emaili, mund të krijoni fusha formulare për të përvetësuar informacione të tjera të pajtimtarit tuaj si emrin, emrin, mbiemrin, qytetin, etj..
 • Ju gjithashtu mund të kapni përmbajtjen e një URL të veçantë dhe ta dërgoni atë tek përdoruesit në listën tuaj të pajtimtarëve

MoonMail

MoonMail është një tjetër platformë për të dërguar buletinet e marketingut me email që ofron fushata të pakufizuara dhe pajtimtarë të pakufizuar për një çmim të arsyeshëm.

Pikat kryesore

 • Një nga arsyet kryesore që MoonMail të përfshihet në këtë listë është Ndërfaqja e tij tepër e thjeshtë e Përdoruesit. Ju mund të përdorni një llogari demo për të marrë një informacion të rëndësishëm se si funksionon MoonMail. Pulti i tij shfaq kryesisht një grafik që tregon rezultatet e fushatës së mëparshme me email, së bashku me disa skedarë të tjerë që janë vetë-shpjegues.
 • Ju lehtë mund të krijoni modele të bukura të postës elektronike duke përdorur bibliotekën e integruar të Redaktuesve të Bletëve dhe Bibliotekës
 • Mbështetja për bisedë të drejtpërdrejtë e MoonMail aktualisht mbështet dhjetë gjuhë
 • Mjeti i tij i vlefshmërisë së emailit mund t’ju ndihmojë të gjeni adresat e pavlefshme të emailit nga listat tuaja

Octeth

Octeth është një program i paketuar me veçori të marketingut me email nga themeluesit e Sendloop, i cili ka mbi 4000 klientë në rreth 80 vende.

Pikat kryesore

 • Ju mund të logoni aktivitete për pajtimtarët tuaj, të përdorni të dhënat e tyre siç janë emri i tyre, mosha, adresa, etj., Dhe madje edhe të vendosni autoresponders.
 • Ju mund të krijoni forma të qetë duke përdorur modelin e formës së tyre
 • Me Tetor, ju merrni sinjalizime për abonim dhe abonim përmes postave elektronike, si dhe ping
 • Ju mund të përdorni magjistarin e tyre për të hartuar emailin tuaj, si dhe për ta ruajtur atë si një shabllon
 • Tetori ju lejon të vendosni autoresponders për dërgimin e postave elektronike të rregullt për pajtimtarët tuaj
 • Pas integrimit të Tetorit me PreviewMyEmail, mund të provoni modelin tuaj të emailit në më shumë se 4o klientë me email

Mautic

Mautic është në dispozicion në dy shije – të vetë-pritura dhe të bazuara në re.

Ju mund të shkarkoni versionin e vetë-pritur nga Mautic.org dhe pastaj të ndiqni udhëzuesin themelor të konfigurimit për konfigurimin e tij.

Pikat kryesore

 • Isshtë me burim të hapur dhe ka një komunitet aktiv
 • Quiteshtë mjaft e thjeshtë për tu instaluar dhe ka kërkesa minimale të serverit
 • Ju mund të krijoni kontakte dhe t’i segmentoni ato
 • Përveç krijimit të fushatave me email, ju gjithashtu mund të krijoni faqe dhe forma të uljes
 • Meqenëse është me burim të hapur, tiparet dhe përmirësimet e reja prezantohen rregullisht

Mautic është FALAS.

përfundim

Shpresoj se zgjidhjet e mësipërme ju ndihmojnë të ndërtoni vetë zgjidhjen tuaj të marketingut me email për të kursyer $ $ $. Nëse nuk jeni të sigurt për të menaxhuar, atëherë përndryshe, mund të provoni platforma me kosto efektive.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map