7 Pritja më e mirë e Drupalit për vendet e vogla dhe të mëdha

Drupal – jo i popullarizuar si WordPress, por është po aq i aftë për të krijuar një faqe në internet të fortë dhe të sigurt për biznesin tuaj. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar të publikoni sasi të mëdha të përmbajtjes ose të shesni produkte në një dyqan dixhital, Drupal mund të jetë një zgjedhje e ndjeshme si një sistem i menaxhimit të përmbajtjes (CMS).


Farë është Drupal?

Në rast se po pyesni veten – Drupal është një CMS me burim të hapur që funksionon në PHP. Shtë falas dhe shpërndarë nën licencën e përgjithshme publike të GNU. Drupal u krijua në vitin 2000 si një mënyrë për të ndërtuar faqet e internetit të vogla. Sot, është në versionin e tij të versionit 8 dhe fuqitë 2.3% të vendeve në botë.

Drupal renditet i 3-ti në listën e CMS më të njohura në botë, me WordPress dhe Joomla që mbajnë 2 vendet e para. Pjesa e tregut është 4.7% me më shumë se 577,000 faqe aktive të ndjekura. Mund të mos jetë e thjeshtë për të mësuar për përdoruesit e rastësishëm. Kërkon njohuri themelore në PHP dhe zhvillimin e uebit, kështu që nuk është aq miqësor sa WordPress. Sidoqoftë, versioni i tij i azhurnuar është përmirësuar në lehtësinë e përdorimit dhe fleksibilitetin.

Edicioni i Drupal është siguria e tij, kjo është arsyeja pse kompanitë e mëdha si Verizon, Cisco dhe Infusionsoft përdorin Drupal për faqet e internetit të tyre. Agjensitë qeveritare si Londra dhe salla e Los Angeles City gjithashtu mbështeten në kornizën e sigurisë së Drupal.

Përveç sigurimit, korniza e Drupal është krijuar për të trajtuar strukturat më të komplikuara të përmbajtjes. Ai lejon përdoruesit e shumtë të ndajnë dhe bashkëpunojnë brenda platformës, duke e bërë rrjedhën e punës të përmbajtjes më të butë.

Platforma më e mirë për Web Hosting për Drupal

Nëse po kërkoni të ekzekutoni Drupal, atëherë është thelbësore të zgjidhni hostin e duhur të uebit që ofron një optimizëm specifik për Drupal. Nëse jeni i ri në kornizë ose keni nevojë për ndihmë, do t’ju ndihmojë nëse hosti juaj në internet mund t’ju ndihmojë.

Le të shqyrtojmë disa nga platformat më të mira të pritjes për të pritur faqet tuaja të Drupal.

Platform.sh

Platform.sh ofron pritje pritjeje në internet për faqet e shpejtë dhe të sigurta Drupal. Disa nga karakteristikat e një web hosting për Drupal në Platform.sh përfshijnë:

 • Kompozitor i integruar
 • Console Drupal dhe mbështetje Drush
 • Menaxhuar CDN
 • Mundësuar nga SSD
 • Git API

Ju mund ta provoni Platform.sh hostimin me një provë falas, pas së cilës planet e zhvillimit fillojnë me $ 10 / muaj. Ekziston një plan Profesional (50 $ / muaj / projekt) dhe Ndërmarrje (1250 $ / muaj / projekt) nëse doni të shkallëzoni faqen tuaj për trafik më të madh.

SiteGround

SiteGround është një udhëheqës në pritjen e faqeve të internetit të shpejtë. Ajo ofron të njëjtën cilësi pritëse për Drupal. Një plan për web hosting për Drupal fillon me 3,95 $ / muaj.

Marrja e SiteGround për Drupal do t’ju japë:

 • Premium hosting me konfigurimin e përdoruesit miqësor
 • Mjete për ndërtimin e uebit që punojnë individualisht për Drupal
 • Rezervimi i faqes 24/7 dhe kopjimi ditor i faqes

A2 Hosting

A2 Hosting ofron 20X pritjen më të shpejtë të Drupal në tre pako të përballueshme duke filluar nga 3,92 $ / muaj. Drupal vjen i instaluar paraprakisht me planin pritës të A2 dhe është i optimizuar për shpejtësinë dhe performancën.

Ja çfarë keni marrë me planet e pritjes së A2:

Lite – 3.92 $ / muajSwift – 4,90 $ / muajTurbo – 9,31 $ / muaj
1 UebfaqeUebfaqe të pakufizuaraUebfaqe të pakufizuara
5 Baza e të dhënaveBaza e të dhënave të pakufizuarBaza e të dhënave të pakufizuar
Ruajtje e pakufizuarRuajtje e pakufizuarRuajtje e pakufizuar
Transferim i PafundTransferim i PafundTransferim i Pafund
Paneli i Kontrollit cPanelPaneli i Kontrollit cPanelPaneli i Kontrollit cPanel
SSL falas & SSDSSL falas & SSDSSL falas & SSD
falas & Transferimi i thjeshtë i sititfalas & Transferimi i thjeshtë i sititfalas & Transferimi i thjeshtë i sitit
Turbo (deri në 20X më shpejt)

InMotion Hosting

InMotion Hosting ka një plan bazë dhe të avancuar të pritjes për faqet e internetit të bazuara në Drupal. Të dyja përfshijnë hyrjen në mësimet dhe udhëzuesit e Drupal.

Për planin themelor, pritja e lëvizjes për Drupal kushton 6.39 $ / muaj dhe përfshin:

 • SSD falas
 • Domain falas
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • 1-Klikoni Instaluesi i Aplikimit
 • Migrim falas në internet

Plani i avancuar, i cili siguron mbajtjen e serverit virtual virtual, fillon me 29,19 $ / muaj. Ai përfshin:

 • RAM 4 GB – 8 GB
 • Magazinim 75 – 260 GB
 • Gjerësia e brezit 4TB – 6TB
 • 3 – 5 adresa IP

Cloudways

Cloudways ofertën e menaxhimit të menaxhimit për Drupal. Ju mund të zgjidhni të presni faqen tuaj në Google Cloud, AWS, DigitalOcean, Linode dhe Vultr. Të kesh mundësi të shumta do të thotë që mund të zgjedhësh të presësh faqen tënde pranë audiencës tënde të synuar.

Cloudflare optimizon serverët për të shpërndarë përmbajtjen më shpejt dhe të sigurt nga kërcënimet në internet. Disa nga karakteristikat përfshijnë:

 • PHP 7 gati
 • Cache e integruar
 • Mbështetje HTTP / 2
 • SSL falas
 • rezervë
 • Autentifikimi me dy faktorë

dhe, mbështetje fantastike për t’iu përgjigjur pyetjeve tuaja.

Panteon

Panteon pretendon të jetë hosti “më i mirë në klasë” për Drupal dhe WordPress me aftësinë për të shkallëzuar çdo sit me shpërndarje të shpejtë të përmbajtjes. Ndër veçoritë e saj të dukshme janë menaxhuar HTTPS, administratori i automatizuar i sistemit, dhe kohën e duhur për shkatërrimin. Ju mund të regjistroheni për një llogari demo falas përpara se të bëni planet e saj të paguara.

Panteoni është i gatshëm për ndërmarrje dhe i besohet tabelës, Yale, apigee, dhe shumë më tepër.

Rochen

Rochen mund të presë faqen tuaj të Drupal dhe të sigurojë suksesin e saj me mbështetje të shkëlqyeshme dhe shërbim ndaj klientit. Migrimi i asistuar i faqes dhe bordi i integruar janë përfshirë në paketën e hostimit të faqes Rochen për Drupal.

Konsumatorët mund të zgjedhin midis pritjes së përbashkët (fillon me 4,95 $ / muaj) ose server të menaxhuar cloud (fillon me 200 $ / muaj).

përfundim

Drupal mund të mos jetë aq i lehtë për t’u përdorur sa WordPress, por është një mjet i fuqishëm për të menaxhuar faqet e internetit me përmbajtje të rëndë. Siguria e saj nuk është e dyta për asnjë, kështu që nëse ky është shqetësimi juaj kryesor, është më mirë të përdorni këtë kornizë.

Për këtë arsye, do t’ju duhet një paketë pritëse për të mbështetur funksionet e Drupal. Nëse jeni me një buxhet, të shkoni me SiteGround ose A2 Hosting do të mjaftojë.

TAGS:

 • Drupal

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map