7 Platforma e Menaxhimit Drupal të Menaxhuar për Shpejtësi më të Mirë

Menaxhimi i një siti të ndërtuar në Drupal për një biznes të vogël ose një organizatë të madhe kërkon vendimmarrje të shkëlqyeshme. Në fund të fundit, performanca e një faqe në internet biznesi është thelbësore për gjenerimin e shitjeve dhe përmbushjen e kërkesave të klientëve.


Kjo është arsyeja pse drejtimi i një faqe Drupal nuk është një detyrë e lehtë për të pretenduar. Zhvilluesit seriozë kuptojnë rëndësinë e një sistemi të fuqishëm të mbajtjes në internet që ofron performancë, siguri dhe mbështetje.

Pse Drupal?

Me WordPress si opsioni numër një CMS, zgjedhja e Drupal si një kornizë mund të jetë e pazakontë. Prandaj, pse një pronar ose zhvillues i faqes në internet do të zgjedhë Drupal mbi WordPress ose CMS të tjera më të njohura?

Drupal nuk mund të jetë CMS më i lehtë për t’u zotëruar, por mban kompleksitetin e tij shumë avantazhe. Për një, Drupal ka më shumë mundësi fleksibiliteti dhe përshtatjeje sesa WordPress. Mund të trajtojë struktura të ndërlikuara të përmbajtjes dhe përdorues të shumtë brenda mjedisit Drupal. Nuk është për përdoruesit e rishtar, është sigurisht – por nuk do të thotë që është e vështirë të mësoj.

Uebfaqet që funksionojnë në Drupal mund të jenë në përputhje me standardet e uebit, kështu që të siguroheni që përmbajtja juaj është e optimizuar dhe e gatshme për të fituar trafik. Drupal ka një komunitet të përkushtuar që ndan udhëzues ekspertësh dhe forume të gjalla ku mund të gjeni ide shkëmbimi mbështetjeje me përdoruesit e tjerë të Drupal. E tillë është kultura e softuerit me burim të hapur.

Pritja e biznesit tuaj me Drupal

Menaxhimi i një faqe në internet biznesi nuk është shëtitje në park. Ju nuk mund të përballoni të bëni gabime sepse këto mund të jenë të kushtueshme si për ju ashtu edhe për klientët tuaj.

Nëse do të ekzekutoni një uebfaqe në një platformë të përparuar si Drupal, atëherë duhet të gjeni një host në internet që mund të përputhet me këtë konfigurim. Kjo është arsyeja pse zgjedhja e një hosti të duhur në internet për faqen tuaj të Drupal ka një rëndësi të madhe. Më poshtë janë disa nga platformat më të mira të Drupal-it, të cilave u besohet dhe vërtetohen se ofrojnë shërbimin më të mirë për bizneset e vogla për ndërmarrjet.

Nexcess

Nexcess pjesë e familjes Liquid Web ofron plane të ndryshme duke filluar nga 29 dollarë në muaj. Ajo që më pëlqen më shumë është se mbështet shkallëzimin automatik që do të thotë që ju mund të filloni me një plan më të ulët dhe ndërsa biznesi juaj rritet ju rrit shkallën e pritjes për të përmbushur kërkesat e trafikut të dyqaneve.

Nga portali i klientëve të tyre, ju mund të menaxhoni faqen dhe serverin tuaj dhe të shikoni analitikë të thelluar. Nexcess ofron shumë karakteristika si më poshtë së bashku me Drush për të menaxhuar faqet tuaja në mënyrë efikase përmes vijës së komandës.

 • Faqe Dev ose Staging me pastrim të bazës së të dhënave, kështu që ju të provoni gjithçka, pa e shtyrë atë të jetojnë faqen
 • 24/7/365 mbështetje telefonike dhe email
 • Ju ndihmojmë të përmbushni kërkesat e PCI nëse pranoni pagesa
 • Shërbimi automatik rindizni kur gjërat shkojnë keq ose ndalen
 •  Mjetet e zhvillimit popullor përfshijnë si Git, SFTP, Mercurial, Composter dhe SSH

Nëse Drupal tuaj duke pritur diku tjetër, Nexcess mund t’ju ndihmojë t’i transferoni ato FALAS.

Keni nevojë për infrastrukturën e ndërmarrjes?

Sigurisht, ndërmarrje pritëse plani fillon nga 1499.95 dollarë i cili vjen me serverë të dedikuar me klastering. Arkitektura tipike do të donte më poshtë.

Farëdo plani që keni zgjedhur, vjen me një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

A2 Hosting

A2 Hosting ofron mbështetje të aprovuar nga Drupal me 20x faqe më të shpejtë. Kompania përdor SwiftServers për të ofruar shpejtësi të shpejtë të flaktë të faqes në internet dhe performancë të papërballueshme.

Me a2 Hosting për Drupal, mund të prisni:

 • Program kompjuterik i optimizuar, i parainstaluar Drupal
 • Zgjedhja juaj e vendndodhjes së serverit
 • SSD falas
 • Mbrojtje falas HackScan
 • Garanci 99.9% e Uptime
 • Migrimi i llogarisë falas
 • Garanci kthyese e parave

Kamatera

Kamatera ju lejon të krijoni dhe strehoni faqet tuaja me serverët e tyre super të shpejtë në aq shpejt sa 60 sekonda – ose të paktën kjo është ajo që ata pretendojnë. Drupal është një nga shumë platformat që ata ofrojnë. Ju mund të personalizoni çdo aspekt të pritjes tuaj nga numri i CPU në qendrën tuaj të preferuar të të dhënave.

Mund ta filloni nga aq pak sa 4 dollarë në muaj. Serverat Kamatera janë të disponueshëm në të gjithë botën, kështu që ju mund të zgjidhni të presin pranë audiencës tuaj.

Karakteristikat më të mira të pritjes së Drupal nga Kamatera përfshijnë:

 • Custommimet me porosi u përqëndruan në atë që ju nevojitet
 • Console për menaxhimin miqësor
 • Opsioni për të shtuar ose zvogëluar ruajtjen në varësi të nevojës tuaj
 • Mbështetje teknike 24/7 përmes telefonit, postës elektronike ose biletave të ndihmës
 • Menaxher i caktuar i llogarisë

Panteon

Panteon ofron premium, pritjen e menaxhuar të Drupal për klientët e saj. Pantheon pretendon të jetë shërbimi më i shpejtë i pritjes në internet për faqet e internetit të Drupal. Ata kanë një Rrjet Global Global të Dorëzimit të Përmbajtjes i cili është i garantuar për herë të shpejtë të ngarkesës së faqeve kudo në botë.

Ndër ofertat më të mira të Pantheon janë:

 • Menaxhuar host Drupal
 • Baza e të dhënave të natës dhe kopjet rezervë të faqes
 • Mjedise të shumta për zhvillimin e sitit
 • Përditësime të automatizuara
 • Rrjedhat e punës të automatizuara

Plani themelor i Pantheon është 29 $ / muaj, dhe plani i Performancës është 114 $ / muaj.

SiteGround

megjithëse SiteGround është i popullarizuar në mesin e pronarëve të faqeve të rastit dhe blogerëve, ai gjithashtu ofron premium pritje pritëse Drupal për ndërmarrje dhe organizata të mëdha. Planet e pritjes GrowBig dhe GoGeek mund të trajtojnë kërkesat më të rëndësishme për të pritur një sit të trafikut të lartë, të rëndë për përdoruesit.

Ofertat e hostimit me bazë Drupal në sitin:

 • 1-Klikoni në instalimin e Drupal
 • Transferimi dhe faqja ekzistuese e Drupal pa kohëzgjatje
 • Rezervime ditore
 • Ruajtja dinamike e NGINX (e disponueshme vetëm në GrowBig & Planet GoGeek)
 • Mbështetje e ekspertit Drupal përmes bisedës, postës elektronike, dhe / ose biletës së ndihmës
 • Drush i aktivizuar

Hostinger

Hostinger ofron strehim me kosto të ulët, të përbashkët Drupal me karakteristika të ngjashme si ofruesit e tjerë të pritjes me çmim më të lartë. Në kohën e këtij shkrimi, planet e tyre të pritjes janë në shitje (deri në 90% zbritje), kështu që ju mund të merrni një hyrje në internet për aq pak sa $ 0.80 / muaj (Single Shared Hosting, fillimisht 7.99 $ / muaj).

Hostinger ofron Premium dhe Planet e Pritjes së Biznesit si për shërbimet e tij të përbashkët të pritjes ashtu edhe për shërbimin cloud. Shpejtësia e sitit është e garantuar të jetë 3x më e shpejtë në planin e tyre të Cloud Hosting, por është me çmim më të lartë se Shared Hosting.

Pavarësisht nëse është një host i përbashkët ose cloud, shërbimi i Hostinger përfshin:

 • Domain falas për Premium & Biznesi (Sharing Hosting) dhe të gjitha planet e Cloud hosting
 • Shpejtësia është e optimizuar që i përshtatet kuadrit Drupal
 • Rezervime javore dhe ditore (Premium & Planet e biznesit)
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Ekspertë drupal për të trajtuar pyetjet tuaja
 • Integrimi në cloud
 • 1-Klikoni në instalimin e Drupal

Acquia

Acquia siguron pritje premium për cloud për faqet Drupal. Ajo është e drejtuar drejt bizneseve që duan të shkallëzojnë ose rritin faqet e tyre me një host të besueshëm dhe të vendosur në internet. Përveç pritjes, Acquia ofron mjete zhvillimi dhe siguri të shkallës së ndërmarrjes për faqet e internetit dhe aplikacionet për të kryer në mënyrë optimale.

Ju e dini që po përjetoni shërbimin më të mirë të mundshëm me Acquia për shkak të përkushtimit të tij për zhvilluesit e faqes dhe pronarët e biznesit. Shërbimi i tij i pritjes Drupal shkon përtej pritjes dhe zhvilluesve mbështetës të mëtejshëm me mjete të fuqishme.

Drupal hosting me Acquia ka:

 • Përditësime të vazhdueshme për Drupal
 • 99.95% në kohën e duhur
 • Mjete të fuqishme si Slack Metrics dhe Acquia Insights
 • Mbështetje teknike 24/7
 • Standardet globale dhe të sigurisë në industri

përfundim

Ka shumë faktorë që duhet të mendoni kur ndërtoni një uebfaqe biznesi, kështu që është thelbësore të konsideroni secilën prej nga shpejtësia në siguri dhe mbështetje për çmimet. Për të kuptuar nevojat tuaja për menaxhimin e një uebfaqeje biznesi që funksionon në Drupal, duhet të njiheni me të gjitha tiparet që ofron secila prej këtyre pritësve të internetit. Gjëja më e mirë është mbi të gjitha ofertat e listuara të hostuara me menaxhim, që do të thotë që nuk do të duhet të shqetësoheni për menaxhimin e infrastrukturës së serverit, instalimin e programeve kompjuterike dhe konfigurimin.

Sidoqoftë, nëse jeni të gatshëm të shpenzoni kohë në vendosjen e infrastrukturës Drupal nga vetja, atëherë mund të eksploroni edhe platformën e pritjes së cloud, të tilla si Google Cloud, AWS, DigitalOcean.

TAGS:

 • Drupal

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map