Ndjeni fuqinë e Kinsta – Performanca e optimizuar dhe e sigurt e hostimit të WordPress-it

A doni të përfitoni nga të ulët latente Platforma Google Cloud për faqen tuaj në WordPress pa instaluar oxhaqe të komplikuara të teknologjisë Nginx, PHP, MySQL, WordPress, siguri, CDN, etj.?


Konfigurimi i ngarkimit të shpejtë dhe WordPress i sigurt është gjithmonë sfidues. Kërkon aftësi dhe përpjekje të shkëlqyera.

Faleminderit Kinsta, një qasje moderne, e menaxhuar plotësisht WordPress hosting ku mund të përfitoni nga të gjitha teknologjitë më të fundit të shpejtësisë dhe sigurisë pa harxhuar dollarë të mëdhenj dhe kohë.

pyesin, çfarë është Kinsta?

Kinsta është një ofrues primi pritës, i mundësuar nga infrastruktura e Google Cloud Platform për të siguruar përvojën më të mirë të hostit ndonjëherë me mbështetje miqësore.

Le të shqyrtojmë disa nga tipare të përparuara Oferta Kinsta.

Teknologjitë kryesore

Nëse doni të rrahni konkurrencën tuaj, atëherë duhet të dilni në turmë.

Faqja e ngadaltë e ngarkimit nuk ndikon vetëm në shitje, por edhe në SEO dhe përvojën e përgjithshme të përdoruesit. Askush nuk i pëlqen ngarkimi i ngadaltë i faqeve në internet.

Ështjet e Performancës!

Kinsta mundësohet nga disa nga teknologjitë e mëposhtme të drejtuara nga performanca më të mira për të ofruar një përvojë optimale.

Platforma Google Cloud (GCP) – mikpritës me më të mirët në industri. Një rrjet premium me besueshmëri të ulët premium me një infrastrukturë të shkallëzueshme për të akomoduar në nivel të vogël dhe të ndërmarrjeve të aplikacioneve në internet, sitin, etj..

LEMP Stack – faqja juaj e WordPress do të funksionojë në enë Linux, Nginx, MariaDB & PHP 7. Përdorimi i versionit të fundit të rafteve të teknologjisë janë thelbësore pasi ndihmon në performancën dhe sigurinë e përmirësuar.

Shembull: PHP 7 është dy herë më i shpejtë se Php 5 për WordPress.

Mos u shqetësoni për të ndjekur versionin e fundit të teknologjive dhe për ta përmirësuar atë, Kinsta e bën atë për ju.

Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes (CDN) – mos u mërzit për të paguar një faturë shtesë për ofruesin e CDN. Kinsta është e integruar fort me KeyCDN për të siguruar Gjerësia e bandës (duke filluar nga 50 GB) në secilin plan.

KeyCDN mori shumë avantazhe të performancës, siç janë:

 • Ulja e kohës në bajtin e parë (TTFB)
 • Kompresimi në fluturim duke përdorur GZIP dhe HPACK
 • HTTP / 2 për një përmbajtje paralele shtyjë një lidhje të vetme TCP
 • Shërbyer kërkesën nga lokacioni më i afërt i përdoruesit

Caching e fuqishme – Një caching i fuqishëm nga ana e serverit është zbatuar për të siguruar faqe të plotë & caching i objektit për t’i shërbyer përmbajtjes së kërkuar më shpejt. Shtojca e cache Kinsta është instaluar si parazgjedhje me WordPress për t’ju dhënë kontrollin për të pastruar cache sa herë që dëshironi.

Kinsta DNS – Një DNS premium mundësuar nga Itinerari 53 i Amazonës, ku mund të menaxhoni të dhënat tuaja të zonës DNS.

Vende të shumëfishta të qendrës së të dhënave

Mos u vendosni në asnjë vend në Amerikën e Veriut, Evropë apo Azi në vend që të shkoni aq afër sa përdoruesit tuaj.

Vende të shumta strategjike në secilin rajon ju japin një zgjedhje për të zgjedhur vendin e pritjes pranë klientëve tuaj.

Siguria e Hack-Prova

Mijëra faqe në internet hakohen çdo ditë për shkak të keq-konfigurimit dhe jo të ngurtësuar serverin siç duhet.

Por nuk shqetësoheni për to pasi shtresa të shumta të sigurisë janë parashikuar në çdo plan pritës.

 • Zbulimi i DDoS
 • Skanimi i malware
 • Zjarri i harduerit
 • Autentifikimi me dy faktorë për administratorin Kinsta

Ju gjithashtu mund të aktivizoni HTTPS (Certifikata TLS) për faqen tuaj te internetit me vetëm një klik. Ekzistojnë dy mundësi.

 1. Përdorni certifikatën FALAS të Encrypt
 2. Certifikata juaj me porosi

Rikthimi është miku juaj!

Kur asgjë nuk funksionon, kopjimi ndihmon. Ndonjëherë është më e lehtë të rivendosni faqen e internetit nga rezerva. Shtë më shpejt!

Kinsta ofron rezervë ditore automatikisht dhe mban 14 ditë. Nëse është e nevojshme, mund të rivendoseni drejtpërdrejt nga paneli i tyre i administratorit në sitin live.

Marrja e një kërkese rezervë është gjithashtu e mundur.

Monitorim i vazhdueshëm

Sajti i menaxhuar i WordPress kontrollohet çdo 60 sekonda për uptime, kështu që nëse diçka nuk shkon mirë, ju e dini të parën dhe merrni masa të nevojshme.

Kinsta gjithashtu integron fort Relike e re për monitorim të përparuar të performancës. Nëse keni probleme me problemet e lidhura me performancën, atëherë kjo do të jetë e dobishme.

Reliku i ri mund të aktivizohet menjëherë nga pulti.

Auto-shkallë

Një nga avantazhet e përdorimit të kontejnerëve është se burimet e pajisjeve ndahen kur dhe kur është e nevojshme. Kjo mundëson të shkallëzoni lart ose poshtë bazuar në trafik.

Mos u shqetësoni më për planifikimin e kapaciteteve, gjithmonë të gatshëm për trafik të papritur.

Administratori / Zhvilluesi miqësor

Merrni kontrollin e infrastrukturës së serverit tuaj, kodin, bazën e të dhënave, etj. Një nga pyetjet e zakonshme të bëra në lidhje me hostimin e menaxhuar ka të bëjë me qasjen në burimet e serverit.

Përgjigja është po, me Kinsta.

SSH / SFTP – lidheni me serverin tuaj duke përdorur SSH ose SFTP.

Baza e të dhënave – hyr në bazën e të dhënave të WordPress duke përdorur phpMyAdmin.

Mjedisi në skenë – krijoni një kopje të faqes tuaj të internetit për të luajtur rreth e rrotull, testoni shtojcën, temën, modifikimet dhe pasi të jeni kënaqur, atëherë shtyni ndryshimet në prodhim me vetëm një klik.

Menaxhimi i PHP – doni të ndryshoni versionet PHP ose rifilloni? Eshte e mundur.

Analizë e hollësishme

Pse të kaloni në shkrimet e gjata të serverit në internet për të analizuar matjet? Në vend të kësaj, shikojini ato në pult.

 • Përdorimi i bandës
 • vizitorët
 • Kërkesat kryesore nga bytes / vizita
 • Xhiroja PHP
 • Koha mesatare e përgjigjes mes PHP + MySQL
 • Vizitoni nga desktopi kundrejt celularit
 • Ndarja e kodit të përgjigjes
 • Cache, analiza gjeo

Të kesh metrikë të duhur do të ndihmojë në optimizimin e sitit për një performancë më të mirë.

Për shembull, ju mund të zbuloni shpejt nëse ka ndonjë bazë të dhënash ose përgjigje të ngadaltë PHP gjatë debugimit ownështjet e ngadalësisë së sitit.

Lexoni më shumë rreth Kinsta Analytics këtu.

Paneli i bukur i menaxhimit të sitit

Një e re Paneli i MyKinsta ju lejon të bëni gjithçka që ju nevojitet për të menaxhuar një faqe WordPress.

Mori më shumë opsione sesa cPanel & Plesk. Shtë shpejt!

Mbështetje ekspertësh

Mbështetja Kinsta është në dispozicion 24 7 për çdo problem që keni me faqen tuaj. Gjëja e mirë në lidhje me mbështetjen është se të gjithë ata janë një zhvillues, administrator, kështu që ata e dinë brenda dhe jashtë dhe mund të ndihmojnë për të rregulluar çështjet më shpejt.

Ju mund të raportoni një çështje ose të bëni pyetje direkt nga pulti sistemi chat intercom.

Nuk ka më shumë duke pritur për një përgjigje me email ose duke kontrolluar statusin e çështjes. Shumë lehtë, nuk është ashtu?

Si ju duket deri tani Kinsta?

Le të hedhim një vështrim në disa veçori më interesante.

Migjeni WordPress-in tuaj FALAS

Unë e di se ndryshimi i hostimit të WordPress mund të jetë një dhimbje kur gjërat shkojnë keq. Sidoqoftë, kur shkoni për një PRO ose një plan më të lartë, mund ta merrni Migrim FALAS.

Migrimi i pritjes së migrimit nuk do të ketë ndonjë kohë joproduktive në faqen tuaj. Do të planifikohet në atë mënyrë që përdoruesit të mos përjetojnë përçarje të shërbimit dhe të trajtohen nga profesionistë me përvojë.

Procesi i migracionit

Kush përdor Kinsta?

Mijëra klientë në mbarë globin i besojnë Kinsta, dhe ata kanë vërejtur një përmirësim i ndjeshëm i kohës së ngarkesës së faqeve dhe kostos së zvogëluar.

ex:

 • aTemat kanë ulur kohën e ngarkesës me 50%
 • Superluchas uli faturën me 70%

Disa nga markat e njohura me Kinta janë Intuit, Ricoh, GE, Workforce, Ubisoft, Valicor, etj.

Icingmimet e bazuara në vizitorë

Paguaj ndërsa rrit biznesin. Ju mund të merrni atë filluar nga aq pak sa $ 30 në muaj dhe shkallë kur është e nevojshme.

Shtë për të gjithë! Për një bloger profesionist, pronar të dyqaneve eCommerce, bloger të korporatave, faqen e internetit të kompanisë, fillimin e nivelit të ndërmarrjes.

Kinsta është ndërmarrje dhe WooCommerce gati.

përfundim

Kinsta duket premtuese për mua me të gjitha teknologjitë moderne dhe e përqendruar në ofrimin e hostimit dhe mbështetjes më të mirë.

Nëse jeni serioz për shpejtësinë & siguria në lidhje me faqen tuaj të WordPress, atëherë ju duhet provoni në Kinsta. Ata ofrojnë një politikë fleksibël të rimbursimit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map