20 Sitet për të marrë Imazhe FALAS të licencuar për Uebfaqen tuaj

Siç e thotë me të drejtë Fred R. Barnard – Një fotografi vlen një mijë fjalë


Fotografitë në një faqe interneti, artikull ndihmojnë për të shpjeguar një pikë në një mënyrë më të mirë. Ju mund të përdorni një fotografi për imazhin tuaj të postuar në blog, brenda përmbajtjes së artikullit, mediave sociale, etj.

Sidoqoftë, gjetja imazhe të licencuara falas mund të jetë shumë e një sherr. Shumica e fotove që janë në dispozicion falas janë ose me nën rezolucion, të paqartë, ose të futura nën një filigran. Por, falë vendeve në vijim në internet ku mund të merrni imazhe falas të licencuara për t’i vendosur në faqen tuaj të internetit.

Pixabay

Të gjitha fotot në Pixabay janë ngarkuar nga Creative Commons, një organizatë jo-fitimprurëse Amerikane e udhëhequr nga Ryan Merkley. Ajo ka një milion foto pa mbretëri të gjera të disponueshme për përdorim tregtar. Pixabay është një nga te Preferuarat e mia, dhe ju mund të merrni pothuajse të gjitha llojet e imazheve, duke përfshirë:

 • kafshët
 • njerëz
 • ushqim
 • Places
 • teknologji
 • arsim
 • biznes
 • kompjuter
 • shëndetësor

Në pixabay, do të gjeni jo vetëm foto por video, grafika vektoriale & ilustrime. Dhe nëse jeni një zhvillues, do të doni Pixabay API.

Unsplash

Bëni gjithçka që dëshironi të bëni Unsplash foto me rezolucion të lartë FALAS Kohët e fundit, Unsplash lëshoi ​​një API, kështu që nëse keni një ide për të bërë një aplikacion, poster, etj.10, provoni.

Nëse regjistroheni në listën e tyre të postave, do të mund të merrni dhjetë foto çdo dhjetë ditë të mbikëqyrura nga fotografë të ndryshëm. Sigurisht, ajo ka një shirit tradicional të kërkimit, ku mund të gjeni imazhe që i përshtaten preferencës suaj.

deviantART

Arti Deviant ka mbi 3 milion përdorues dhe është një shërbim me bazë komunitare. Ju mund të shikoni imazhet e tyre falas për sa kohë që ju jepni atyre kreditë e duhura. Ai kryesisht përqendrohet në përmbajtje që lidhet me animet.

Flickr

Flickr është e mbushur me mbi 13 miliardë foto. Pasi të regjistroheni, ju merrni qasje gjithëpërfshirëse në pasurinë e saj. Ajo siguron 1000 GB ruajtje fotografish për përdoruesit e saj. Ju gjithashtu mund të modifikoni fotot tuaja para se të ruani. Pajisja automatike e rezervimit siguron që asnjë nga fotot të mos humbet.

Por ka një kapje; jo të gjitha fotot licencohen falas. Kështu që ju duhet të aplikoni filtrin si më poshtë.

Gratisography

Grastisography ofron imazhe me cilësi të lartë pa asnjë kufizim. Të gjitha fotot klikohen nga Ryan McGuire.

Imazhe Getty

Imazhe Getty janë falas për faqet e internetit ose bloget jo-komerciale, por me disa kufizime. Ju nuk mund të shkarkoni dhe ngarkoni në faqen tuaj; në vend të kësaj, ju mund të ngulitni imazhet.

Fotografi Getty janë të njohura për cilësi, dhe ju mund të merrni fotot nga pothuajse të gjitha kategoritë.

Të shtëna realiste

Të shtëna realiste, i licencuar nga Creative Commons Zero, është një tjetër shërbim për ndarjen e fotografive. Ata shtuan shtatë foto të reja çdo javë.

Jeta e Pix

Jeta e pix është renditur në kategoritë kronologjike në një galeri. Ju gjithashtu mund të zgjidhni foto të renditura sipas fotografëve.

Stoku i Lirë i Natyrës

I dedikuar ekskluzivisht natyrës, Stoku i Lirë i Natyrës është krijuar nga Adrian Pelletier. Azhurnohet çdo ditë.

Magdeleine

Filterimi i fotove bazuar në ngjyrën mbizotëruese ndihmon Magdeleine për të dalë në mes të tjerëve.

StockSnap

StockSnap, bërë nga Snappa, është një depo e shkëlqyer e fotografive të aksioneve me rezolucion të lartë me mbi 100 kategori. Të gjitha fotot janë lëshuar nën Creative Commons – CC0, që do të thotë që atribuimi nuk është i detyrueshëm.

Kaboompics

Së bashku me një motor kërkimi modest, Kaboompics na siguron një paletë ngjyrash së bashku me kodet hex që mund t’i përdorim.

Libër kafeje udhëtimi

Drejtimi i një blogu ose uebsajti për udhëtime?

Libër kafeje udhëtimi do t’ju ​​mahnisë me pamjet e vendeve të ndryshme.

Republika ISO

Republika ISO, themeluar nga Tom Eversley, një projektues dhe fotograf, ofron disa imazhe me definicion të lartë për projekte krijuese personale dhe tregtare.

MMT

Moment (MMT), themeluar nga Jeffrey Betts, përmban imazhe që shfaqen kryesisht drejt natyrës, qyteteve dhe infrastrukturës.

Pexels

Pexels ka një drejtori të lavdërueshme të fotove të aksioneve dhe po shton pothuajse 3000 foto në muaj në përmbajtjen e tij të pasuruar tashmë ekzistuese.

PicJumbo

PicJumbo, në pronësi të Viktor Hanacek, është një uebfaqe e mirë e organizuar falas e imazheve të imazheve falas. Përmban disa të shtëna mjaft të këndshme për ushqimin.

Shpërtheu nga Shopify

Burst është një degë e Shopify, e krijuar duke mbajtur në mend ndërmarrësit. Të gjitha imazhet janë të licencuar nën Creative Commons Zero.

Foto Skitter

Foto Skitter mbulon një shumëllojshmëri të zhanreve, dhe të gjitha fotot janë krijuar nga pronarët.

iwaria

Duke synuar Afrikën? Do të dashurosh iwaria. Një portal i dedikuar falas fotografish afrikan për faqen tuaj të internetit /

Pasi të merrni foton tuaj, mos harroni të kompresoni për të zvogëluar madhësinë e përgjithshme të faqes në internet të ngarkimit të shpejtë. Shpresoj se kjo pjesë e shkrimit do t’ju ndihmojë të shtoni imazhe pa interes në blogun dhe faqen tuaj të internetit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map