12 Shërbime për të Ndihmuar kur Hacked Site-i i WordPress-it

Pastroni një faqe të hakuar të WordPress ose hiqni malware shpejt


Ka shumë arsye që një uebfaqe të bllokohet, injektohet me qëllim të keq, i listuar i zi, DDoSed në botën e tanishme të Internetit. Raporti i fundit i sigurisë nga SUCURI tregon një ose më shumë dobësi infektojnë 56% të faqeve të WordPress.

Gjërat shkojnë keq, por si shëroheni shpejt prej saj?

Ekzistojnë dy mënyra.

 • Nëse jeni një profesionist i aftë për sigurinë, atëherë mund të hetoni dhe pastroni skedarët e infektuar, kode me qëllim të keq për të rikuperuar sitin.
 • Nëse nuk jeni të sigurt ose nuk keni kohë, mund të punësoni shërbime profesionale për të vendosur faqen tuaj në biznes.

Le të shqyrtojmë cilat janë të gjitha shërbimet në internet që mund të punësoni për të rregulluar faqen tuaj të Sigurimit të WordPress.

SUCURI

SUCURI, një nga ofruesit kryesorë të sigurisë me bazë cloud, gjithashtu ofron ndihmë të menjëhershme për të riparuar sitin e hakuar.

Ka tre plane nga të cilat mund të zgjidhni.

 • Biznes – përgjigje brenda 4 orësh
 • Pro – 6 orë
 • Bazë – 12 orë

Bazuar në përparësinë dhe buxhetin, ju mund të zgjidhni planin.

SUCURI jo vetëm që rregullon faqen tuaj vetëm një herë, por ofroni siguri dhe monitorim të vazhdueshëm. Disa nga karakteristikat janë:

 • Stop sulmeve të ardhshme
 • Hiq paralajmërimin e sigurisë, listën e zezë, kodet me qëllim të keq
 • Shtresa 3,4 & 7 Mbrojtje DDoS
 • shpejt & mbështetje miqësore
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

SUCURI punon në çdo platformë në internet, përfshirë WordPress, Joomla, Magento, Drupal, etj.

SiteLock

A është pezulluar uebfaqja juaj nga hosti juaj në internet, në listën e zezë nga një motor kërkimi, apo sulmohet nga malware?

SiteLock mund t’i rregullojë këto çështje me alarmet e menjëhershme të zbulimit të malware dhe t’i zgjidhë ato me të gjitha mbrojtjet në vazhdim nga 24 * 7 me riparim urgjent të urgjencës.

Ju mund të përfitoni nga tre produkte të SiteLock:

 • SiteLock SMART: Përdoret për të hequr automatikisht malware nga faqja e internetit tuaj.
 • Pafundësia e SiteLock ™: Ofron shërbim skanimi pa ndalesë për ta mbajtur faqen tuaj më të sigurt & më të shpejtë.
 • SiteLock TrueShield: Punon si një firewall i aplikacionit në internet për të rritur besimin e klientëve dhe raportin e tyre të konvertimit në faqen e internetit.

Nëse faqja juaj e internetit aktualisht është e infektuar, atëherë mund të zgjidhni një faqe interneti me një kohë të pastër për të hequr një infeksion nga linjat e lidhjes dhe pezullimin e rezolucionit në vetëm 199,99 dollarë për domain. Ose mund të shkoni me planin e Riparimit dhe Mbrojtjes së Vazhdueshme për të pastruar faqen tuaj nga malware në 41,67 dollarë në muaj / Domain.

SiteLock gjithashtu ofron skaner & rregullimi, mbështetja e firewall-it për aplikacionin në internet, kopjimi i faqes në internet dhe shërbime të tjera eksperte sipas planeve të ndryshme, si SecureAlert, SecureStarter dhe SecureSpeed.

Astra

Astra WordPress Security pastron faqen tuaj të hackuar të WordPress në të njëjtën ditë (zakonisht brenda 6-8 orësh). Kur Astra është në përputhje me shumicën e CMS (Magento, Joomla, Drupal, Opencart, Prestashop) dhe PHP me porosi, funksionon jashtëzakonisht mirë me WordPress.

Ka tre plane në Astra – Thelbësore, Pro & Të biznesit. Pastrimi i malware vjen me Pro vjetor ose më lart. Plani Pro gjithashtu përfshin mbrojtje të vazhdueshme të faqes suaj të internetit për një vit të tërë. Dhe, një premtim që shkon kështu – “.. nëse ndonjë gjë shkon në jug gjatë kësaj kohe, ne do ta rregullojmë atë pa bërë pyetje.”

Wordfence

Duke përdorur WordPress?

Wordfence ndihmë për të pastruar faqe të pakufizuara në një sit të vetëm për 179 dollarë.

Fjala jo vetëm e pastër, por gjithashtu ju njoftoj se si sulmuan kontrollin e faqes tuaj, raportin e thelluar të hetimit dhe sendet e veprimit për të mbrojtur nga sulmet e ardhshme.

Kur i angazhoni ata për të pastruar, ata ju ofrojnë një abonim premium një vjeçar (me vlerë 99 dollarë) për të monitoruar dhe mbrojtur faqen tuaj.

Një orë e rregulluar e faqes

Siç mund ta merrni me mend nga emri. OneHourSiteFix ndihmon në pastrimin e vendeve të infektuara brenda një ore.

Ekzistojnë dy mundësi.

Ose mund t’i punësoni për të riparuar sitin për 250 dollarë ose të shkoni për mbrojtje të vazhdueshme të sigurisë për 24,99 dollarë në muaj.

Riparimi Hack

Jim Walker ju ndihmon të rregulloni shpejt site-in e hakuar. Jim është në dispozicion në një telefonatë për këshillim.

Riparimi Hack gjithashtu ju ndihmon të implementoni një certifikatë SSL për ta bërë faqen tuaj të arritshme përmes HTTPS me një kosto të ulët një herë.

Malcare

Një shtojcë e specializuar e sigurisë në WordPress për të skanuar, mbrojtur dhe monitoruar sitin.

Malcare ju lejon të pastroni sitin nga pulti i tyre. Sidoqoftë, nëse keni nevojë për ndihmë urgjente, mund të shkoni në një shërbim të pastrimit të urgjencës.

SiteGuarding

Nëse jeni mirë të prisni deri në 24 orë, atëherë mund të zgjidhni shërbimin e rregullt të heqjes së malware; megjithatë, nëse keni nevojë të pastroheni urgjentisht, atëherë shkoni për shërbim urgjent.

SiteGuading punon me WordPress dhe Joomla CMS.

SiteGuading është gjithashtu i njohur për ofrimin e zgjidhjeve të plota të sigurisë së faqes, përfshirë kopjen rezervë.

Fix faqen time

Duke filluar nga aq pak sa 99 dollarë për të riparuar faqet. Shtë një proces me tre hapa.

Pasi faqja është fikse, Fixmysite do të ngurtësojë faqen WP duke përdorur shtojcat e sigurisë Wordfence.

WPHackedHelp

A faqja juaj e hackuar e WordPress kërkon një zgjidhje të shpejtë?

atëherë, Ndihma e Hacked WP do të vijë si zgjedhja e parë për sigurinë e plotë të faqes në internet dhe heqjen e shpejtë të malware & pastroni faqen në internet.

Ndihma me Hacked WP ofron një skanim prej 360 shkallësh në faqen tuaj të internetit me WordPress me analizën e plotë të mundësive të listës së zezë dhe shenjat e infeksionit.

Ky mjet është paraqitur me malware & heqja e infeksionit, riparimet e faqeve në internet, lista e zezë e Google & heqja e paralajmërimeve, analiza e malware & hulumtim, mbrojtje në faqen e internetit nga hacks e ardhshme, pritjen e sigurt dhe rezervimin automatik ditor me mbështetjen e klientëve në internet 24 * 7.

Planet e mbrojtjes së faqes në internet të WordPress fillojnë me 99,99 dollarë për pastrimin e malware dhe viruseve. Dhe Mbrojtja e saj Premium shton më shumë vlerë duke siguruar Sjelljen e Sigurt me pastrimin e malware dhe viruseve në 99,99 $ Plus 10 $ / muaj.

MageFix

Nëse jeni duke kërkuar për pastrim falas të pakufizuar të malware dhe kontrollin e ndotjes ndër-site, atëherë shkoni me Magefix. Ajo siguron parandalimin e përpjekjeve të ardhshme të hakerave nga të gjitha platformat në internet, si WordPress, Drupal, Joomla, & Magento.

Magefix është në përputhje me GDPR, dhe gjithmonë i kënaq klientët e saj me udhëzime hap pas hapi për detektimin e malware, heqjen e spamit, si të veproni me sulmin e hakerimit dhe çfarë nuk duhet të bëni me faqet e internetit të hakuar dhe kështu me radhë.

Me një plan çmimi falas, ai ka edhe dy struktura të planit të çmimeve. Plani i çmimeve të Platinumit përfshin veçori, si p.sh. azhurnimi i faqes dhe rezervimet, heqja e listës së zezë, rivendosja e reklamave të google, mbrojtja e vazhdueshme 24/7, siguron rregullimin e çështjeve të cenueshmërisë në 1 deri në 12 orë dhe heqje të pakufizuara të malware. Ky plan do t’ju kushtojë vetëm 12 dollarë në muaj në sit.

Dhe nëse doni të shkoni për një metodë pagese të madhe dhe të njëhershme me një garanci 100% të kthimit të parave, atëherë mund të zgjidhni një plan të artë prej 99 dollarë për faqe. Ajo ofron një garanci shërbimi 1-vjeçare dhe një garanci për 30 ditë kthim parash.

Fiverr

Me aktivitetet në rritje të programeve dhe faqeve të internetit të njohura, hakerat agresivë mund ta synojnë atë lehtësisht. Pra, është e rëndësishme që të kuptojmë se vrimat e lepujve të dobësive të faqes suaj të internetit. Ndërsa nuk keni një top kristali magjik për të parë në të ardhmen, si do ta siguroni uebfaqen tuaj nëse nuk jeni ekspert ose teknik i aftë?

Pra, pa e bërë atë më të komplikuar, ju mund të punësoni disa Ofruesit e shërbimeve të sigurisë së WordPress nga Fiverr të cilët mund të garantojnë sigurinë e faqes së internetit në kohë reale duke parandaluar faqen tuaj të internetit nga sulmet e ardhshëm të malware. 

Fiverr është platforma më e madhe që lidh të gjitha bizneset me freelancer. Kështu që, nëse gjeni kompani marrjes në punë do t’ju ​​ngarkojnë xhepin, atëherë mund të punësoni ofruesit e shërbimeve më të mira të WordPress të cilët mund t’ju ndihmojnë me zbulimin e malware të WordPress, shërbimet e heqjes së malware me sigurinë e parandalimit të sulmit në të ardhmen. 

Unë e di se është momenti i panikohës kur një faqe bëhet e hakuar, por falë shërbimeve më sipër që ndihmojnë për të rikthyer biznesin tuaj në internet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map