Shndërroni G Suite dhe Gmail tuaj në Vegla të Fuqishme Ndihme, Bashkëpunimi dhe Automatizimi

Shumica prej nesh nuk janë as në dijeni të potencialit të vërtetë të Gmail dhe G Suite.


A e dini se mund ta shndërroni Gmail-in tuaj në një aplikim të plotë për biznesin tuaj?

Ju mund t’i përdorni ato për sa vijon.

 • Bashkëpunim ekipor
 • Automatizimi i postës elektronike
 • Kutia e postës mbështetëse

Mundësitë janë të pakufizueshme sepse platforma është bërë për fleksibilitet. Në këtë artikull, do të zbuloni disa mjete që do t’ju ndihmojnë të shndërroni Gmail dhe G Suite në një qendër biznesi biznesi.

Por para kësaj, më lejoni t’ju them pak më shumë se pse ky është opsioni i duhur.

Kosto-efektive

Përdorimi i aplikacioneve Gmail ose G Suite për qëllime të ndryshme biznesi mund të dëshmohet të jetë shumë i përballueshëm sesa të përdorni një zgjidhje SaaS, kryesisht sepse mund të merrni një ton aplikacionesh dhe veçorish për një çmim të vetëm.

Siguria e të dhënave

Ne të gjithë e njohim Google si një nga kompanitë më të besueshme në botë, dhe është e sigurt të thuash që të dhënat e tua janë 100% të siguruara me ta. G Suite ruan informacione në qendrat e të dhënave të Google që janë në të gjithë botën. Kjo do të thotë, nëse një ose qendra të shumta të të dhënave zhduken për një kohë, ju ende keni shumë të tjerë nga e gjithë bota për ta mbajtur atë.

Dorëzim më i mirë

Ka shumë shërbime të postës elektronike në treg, dhe ndërsa disa prej tyre janë mjaft të mira, ekzistojnë gjithashtu shumë prej tyre që kanë nivele vërtet të dobët të shpërndarjes. Sidoqoftë, i tillë nuk është rasti me G Suite. Ju mund të vërtetoni postën dalëse duke përdorur regjistrimet DKIM dhe SPF, të cilat mund të kenë një ndikim të madh në vlerësimin e spamit tuaj në një mënyrë të mirë. Dhe nga ana tjetër, ajo mban shkallën tuaj të dorëzimit në gjendje të mirë.

Tani, le të shqyrtojmë mjetet e mëposhtme.

Gmelius

Me Gmelius, ju mund të shndërroni llogarinë tuaj Gmail në një kanal bashkëpunues dhe të shikoni procesin e punës së ekipit tuaj në kohë reale. Isshtë vlerësuar nga disa nga kompanitë më të mëdha, si Forbes, Google dhe Crowd.

Pasi të aktivizoni këtë shtesë në llogarinë tuaj Gmail, mund të:

 • Menaxhoni email-et në grup
 • Krijoni listën e detyrave dhe gjurmoni përparimin tuaj
 • Dërgoni email automatik për klientët tuaj
 • Organizoni detyrat e ekipit me etiketat e përbashkëta
 • Ofroni mbështetje të klientit me postë elektronike në grup
 • Thjeshtoni detyrat me shabllonet e bëra paraprakisht
 • Ndiqni statuset e postave elektronike të dërguara

Ka shumë më tepër për të, dhe ju mund t’i provoni të gjitha këto duke kërkuar një demonstrim falas ose të regjistroheni falas.

bumerang

Mund të planifikoni postë elektronike që do të dërgohen më vonë bumerang. Shtë një zgjatje e shkëlqyeshme që ju vë në kontroll kur dërgoni dhe merrni email. Ky shërbim gjithashtu do t’ju ndihmojë të mbani kutitë tuaja shumë më të pastra duke arkivuar postë elektronike të parëndësishme dhe t’i riktheni ato në njoftim në datën tuaj të zgjedhur.

Jo vetëm kaq, nëse nuk keni dëgjuar përsëri nga posta elektronike të caktuara që u keni dërguar njerëzve, mund të caktoni kujtime për vazhdimin e tyre me ta. Boomerang ka një plan falas dhe gjithashtu ka plane të paguara duke filluar nga 4,99 $ / muaj.

dell

Të kesh Streak është fjalë për fjalë si të përdorësh një spreadsheet në Gmail. Ju mund të keni informacione rreth kontakteve, detyrave dhe tubacioneve tuaja dhe madje të shtoni, modifikoni dhe bashkëpunoni mirë brenda sistemit të vetëm. Për më tepër, filtrimi, renditja dhe grupimi i të dhënave tuaja në çdo konfigurim është një fllad.

Ju mund ta përdorni këtë shërbim për qëllime të ndryshme, si:

 • Ndjekja e shitjeve dhe shitjet
 • Procesi i marrjes në punë
 • Formimi i ndihmës
 • Menaxhimi i blerësve dhe shitësve të pasurive të patundshme
 • Fundraising
 • Menaxhoni dhe gjurmoni projektet

Ju mund të përdorni planin e tyre falas-përgjithmonë ose të zgjidhni një nga planet e tyre të paguara me 49 $ / përdorues / muaj.

Mailtrack

Një gjurmim falas me email për Gmail, Mailtrack, ju njofton sa herë që hapen emaili juaj. Ju mund të kontrolloni sa herë u hap emaili juaj, në cilën orë dhe cili ishte koha e herës së parë që u hap. Shumë specifike dhe e dobishme për bizneset që dëshirojnë të informohen.

Ju mund të jeni të sigurt se të dhënat tuaja janë të sigurta me ta, dhe pse nuk do të ndodhte kur markat si Uber, Yahoo dhe LinkedIn i përdorin ato.

Nëse nuk ka përgjigje

Nëse nuk ka përgjigje punon brenda Gmail dhe nuk ka asnjë instalim shtesë që duhet të bëni. Ju mund të dërgoni fushata të automatizuara për ushqimin e pikave, të vendosni kujtesa për ndjekje dhe të personalizoni emailet tuaja, të gjitha ndërsa përdorni vetëm Gmail.

Shtë e shkëlqyeshme për përgatitjen e shpejtë të sekuencave të postës elektronike për klientët e rinj, ekzistues dhe të ftohtë. Për më tepër, mund të kurseni një sasi të madhe kohe duke kursyer një shabllon për të ripërdorur për emailet e ardhshme. Mund ta provoni falas për 14 ditë dhe më pas të transferoheni në një plan të paguar duke filluar nga 10 dollarë në muaj.

Vocus

Një përforcues fantastik i produktivitetit Google Chrome, Vocus ju ndihmon të kryeni një sërë detyrash me lehtësi, gjë që do t’ju merrte një ton kohë ndryshe. Ti mundesh:

 • Hapi hapet dhe klikimet e lidhjeve
 • Gjeni adresën e emailit të kujtdo vetëm me emrin e tyre
 • Vendosni përcjellje automatike në rast se nuk dëgjoni përsëri
 • Programoni një bandë emailesh që do të dërgohen në një kohë të caktuar
 • Integroni me CRM të ndryshme si Salesforce
 • Krijoni shabllone dhe sondazhe për të kursyer kohë dhe për të eleminuar hamendjet
 • Krijoni dhe bashkëpunoni me ekipet tuaja

Planet e çmimeve fillojnë nga 5 $ / muaj, dhe madje mund të shikoni demonstrimet e tyre prej 2 minutash në fillim.

Hiver

Pavarësisht nga madhësia e biznesit, Hiver mund t’ju ndihmojë të krijoni dhe menaxhoni grupet ekipore drejtpërdrejt nga Gmail. Shtë një zgjidhje jashtëzakonisht intuitive që vjen me një UI të lehtë për t’u përdorur.

Me këtë shërbim mund të:

 • Monitoroni çdo bisedë të vetme me email brenda grupeve
 • Bëni shënime dhe përmendje të brendshme për shokët e skuadrës
 • Caktoni detyra të caktuara për anëtarët e skuadrave të veçanta me vetëm një klik
 • Njoftohuni sa herë që hapen emaili juaj

Isshtë vlerësuar me 4,6 / 5 nga Capterra dhe përdoret nga disa nga emrat më të mëdhenj si Canva, Hubspot, dhe Shutterstock. Ju mund të filloni një gjykim falas dhe pastaj të zgjidhni një nga planet e tyre të paguara, duke filluar me vetëm $ 14 / përdorues / muaj.

Mixmax

Mixmax vë shumë theks në sigurinë, kjo është arsyeja pse ata kanë vërtetime të ndryshme, siç janë:

 • GDPR
 • Mburoja e privatësisë
 • Intimiteti dhe kriptimi i të dhënave

Ju mund të jeni të sigurt se të gjitha kutitë janë kontrolluar për siguri kur përdorni këtë shërbim, dhe me siguri nuk do të dilni kurrë në çështje me të. Duke folur për veçoritë, ju lejon:

 • Programoni bandë e postave elektronike para kohe
 • Sekuencat kuratore
 • Ndiqni statusin e postës elektronike
 • Vendos sondazhet dhe sondazhet
 • Mbani një fluks pune të fortë
 • Integroni në aplikacione të ndryshme të palëve të treta

Planet e çmimeve fillojnë nga aq pak sa 9 $ / përdorues / muaj kur faturohen çdo vit.

zvarrit

Një mjet efikas për të menaxhuar pa probleme punën në ekip, zvarrit mund ta shndërrojë Gmail në qendrën tuaj të plotë bashkëpunuese. Ju mund ta përdorni atë si një këshilltar ndihmës, CRM, dhe madje edhe të menaxhoni detyra të ndryshme përmes tij. Jo vetëm kaq, por gjithashtu mund të caktoni detyra për anëtarët e ekipit dhe t’i vëzhgoni ato në çdo kohë. Ju madje mund të bashkoni çdo anëtar për të formuar një kuti të përbashkët për qëllime të ndryshme.

Me veçorinë e tyre të bisedës në ekipin e brendshëm, mund të qëndroni të azhurnuar me atë që po ndodh brenda ekipit dhe të diskutoni lëvizjen tuaj të radhës. Ju mund të filloni falas dhe të provoni tiparet para se të zgjidhni një plan të paguar.

Sortd

Duke ju ndihmuar të organizoni rrjedhën tuaj të punës, Sortd i bën emailet tuaja të përditshme shumë më pak kaotike. Ky shërbim ju ndihmon të shndërroni ndërfaqen tuaj tradicionale të Gmail në diçka shumë më produktive, duke e mbajtur ende të gjallë atë të vjetër.

Pasi të keni instaluar, do të keni një buton mini anë në UI nga i cili mund të kryeni detyra të ndryshme si:

 • Përcaktoni përparësi në postë elektronike të caktuara mbi të tjerët
 • Krijoni një listë për të bërë dhe i përmbaheni çdo ditë
 • Vendosni kujtesë për detyra dhe postë elektronike
 • Rregulloje ndërfaqen për t’iu përshtatur nevojave tuaja
 • Krijoni dhe menaxhoni ekipe

E gjithë kjo për vetëm $ 6 / përdorues / muaj, por mund të filloni falas.

Rightinbox

Me aftësinë për të planifikuar email dhe për të krijuar shabllone, Rightinbox është një tjetër shërbim i mahnitshëm që do të vendosë Gmail-in tuaj përmes steroidëve. Ka edhe një mori karakteristikash të tjera interesante, si:

 • Programi i përcjelljes që do të dërgohet nëse marrësi nuk përgjigjet
 • Nënshkrimet me një klik për të hasur më profesionistë
 • Vendosni vërejtje të rëndësishme
 • Krijoni dhe menaxhoni shënime private për produktivitetin
 • Vendosni GIF emocionuese
 • Gjeneroni vrojtime të lidhjeve brenda postës elektronike
 • Njoftohuni për statusin e postës elektronike

Ju mund të filloni falas ose të zgjidhni një nga planet e tyre premium për 4,95 $ / përdorues / muaj.

përfundim

Me përdorimin e shtesave të mësipërme, aplikacionet, mund të përmirësoni funksionalitetin e Gmail ose G Suite dhe ta ktheni atë në një aparat biznesi absolut.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map