Trendy v oblasti SEO na rok 2020: 5 predpovedí, na ktoré sa má pripraviť

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) je dušou a srdcom zvyšovania úrovne webových stránok na najvyššiu úroveň úspechu. Dynamika SEO však niekedy sťažuje sledovanie. 2019 bolo skvelé pre SEO. Nové trendy, nástroje a aktualizácie pravidelne zaplavovali toto odvetvie.


Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja

Tešíme sa na budúci rok, že odborníci v tomto odvetví už pracovali na zavedení systému najnovšie trendy SEO pre rok 2020. Ak sa chcete dozvedieť viac o SEO trendoch a technikách, bolo to zhrnuté niektoré z nich tu. Zrýchlite sa a buďte pripravení prijať tieto trendy pre lepší výkon svojich webových stránok a nakoniec aj pre svoje podnikanie.

Prečítajte si tiež Nástroje SEO zadarmo, ktoré každý expert používa.

Trend č. 1: Využitie optimalizácie hlasového vyhľadávania

Optimalizácia hlasového vyhľadávania

Aj keď je to nevyhnutne taktika SEO, ktorá bola vysoká v roku 2019, rozširuje sa aj na nový rok. Prečo? Optimalizácia hlasového vyhľadávania je nielen ľahko dostupná pre všetkých, ale je tiež trendová. Vďaka službe Google Assistant, Siri a Alexa za rohom, aby bol náš každodenný život pohodlnejší, sa ľudia rozhodujú pre hlasové vyhľadávanie vo veľkom počte.

Počas posledných niekoľkých rokov sa uskutočnili rôzne štúdie a zistilo sa, že viac ako 61% ľudí sa cíti pohodlne pomocou hlasového vyhľadávania, najmä na svojich mobilných zariadeniach. Zatiaľ čo 17% populácie ešte nie je oboznámených s používaním tejto technológie, iba 14% z nich nie je s jej používaním pohodlné.

Ďalšia štúdia zistila, že 55% dospievajúcich a 41% dospelých používa hlasové vyhľadávanie viackrát denne. Pokiaľ ide o podniky, viac ako 46% spoločností používa optimalizáciu hlasového vyhľadávania na nájdenie ďalších miestnych firiem.

Ak chcete zabezpečiť, aby ste optimálne využívali optimalizáciu hlasového vyhľadávania, musíte optimalizovať miestne vyhľadávanie. Vkladanie geograficky zacielených kľúčových slov pomáha budovať lojálnejšiu a silnejšiu zákaznícku základňu.

Ak sa chcete v hlasových vyhľadávacích dotazoch umiestniť vyššie, musíte svoj web prispôsobiť mobilným a primerane integrovať s technológiou hlasového vyhľadávania. Spoločnosť Google vždy optimalizuje stránky, ktoré sú vhodné pre mobilné zariadenia.

Super fakt:

 • Do roku 2020 bude 50% všetkých vyhľadávaní hlasom

Trend č. 2: Vývoj kvalitného obsahu

Nepochybne ste počuli o fráze „Obsah je kráľ“! Ale viete, prečo sa na to kladie taký veľký dôraz? Dôvod je jednoduchý – ľudia čítajú blogy, aby získali odpovede, ktoré zvyšujú hodnotu ich života a zásadne riešia ich problémy. Preto je potrebné vyvinúť kvalitný obsah, ktorý zaujme čitateľov.

Vývoj kvalitného obsahu

Dobrý obsah prinesie na vaše stránky viac čitateľov a dáva im dôvod, aby sa zdržali trochu dlhšie. To zase zlepšuje výkonnosť SEO.

Ak však chcete prilákať viac čitateľov, je nevyhnutné, aby ste produkovali kvalitný obsah. Vaše publikum by malo byť schopné spojiť sa so značkou a vaše blogy slúžia ako ideálne médium. Mali by ste sa tiež zamerať na písanie dlhodobého obsahu, najmenej 1840 slov, pretože to najlepšie funguje s vyhľadávacími nástrojmi. Nielenže sú obsahy s dlhou formou pútavejšie, ale fungujú primerane aj z hľadiska SEO.

Kvalitný obsah s dlhou formou má väčšie šance na umiestnenie vo vyhľadávačoch. Tiež získavajú viac podielov na sociálnych médiách ako kratšie verzie. Blogy, ktoré obsahujú vizuálne reprezentácie, ako sú infografiky, videá a obrázky, majú navyše lepšiu výkonnosť v oblasti SEO. Vytvárajte obsah na základe cesty kupujúceho a podľa osobného obsahu remesla.

Zameranie sa na kvalitný obsah dlhej formy bude teda jedným z trendov, ktoré by odborníci v oblasti SEO mali v roku 2020 hľadať.

Super fakt:

 • 84% zákazníkov / klientov hľadá značky, ktoré produkujú vzdelávací a pútavý obsah

Prečítajte si tiež:

 • Nástroje na blogovanie, ktoré každý potrebuje v roku 2020
 • 4 ľahké kroky, aby ste prišli s novými nápadmi na obsah od vašich konkurentov

Trend č. 3: Zameranie na útržok s vysokým skóre

Zameranie na vysoko postavený úryvok

Ak v poslednom čase vyhľadáte konkrétne kľúčové slovo na stránkach Google, je pravdepodobné, že vám bude na rovnakom kľúčovom slove zobrazený úryvok z webovej stránky s najlepším hodnotením. Namiesto toho, aby zobrazoval iba stránku č. 1, Google začal zobrazovať odporúčané bity. Obchodníci nazývajú toto miesto „nulovou pozíciou“.

Odborníci na SEO sa teraz zameriavajú na hodnotenie pomocou konkrétnych kľúčových slov, a preto zarábajú úryvok na prvej stránke Google.

Ak však chcete získať úryvok v hornej časti stránky, musíte si zahrať svoju SEO hru.

Štúdia odhalila, že zobrazené úryvky sa zobrazujú pri obsahu, ktorý sa radí medzi 10 najlepších výsledkov. Presnejšie povedané, 90,1% odporúčaných kúskov sa získava z obsahu, ktorý sa zaraďuje na prvých 5 pozícií. Preto je potrebné používať správne techniky SEO a vytvárať kvalitný a hodnotný obsah.

Ďalšia štúdia spoločnosti SEMrush ukázala, že zo 6,9 milióna útržkov a takmer 80 miliónov kľúčových slov bolo iba 7% z nich druhových. 41,59% kľúčových slov obsahuje otázky a úryvky v poradí obsahujú odpoveď na to isté. Použitie kľúčových slov s otázkami zvyšuje pravdepodobnosť získania úryvkov o 480%. Použitie správnych kľúčových slov a vytvorenie správneho obsahu vám preto môže pomôcť získať úryvok.

Zarábajte úryvok

Ďalším trikom na získanie útržku by bolo usporiadanie obsahu pomocou značiek H2 a H3 (podkapitoly). Používanie čísel a odrážok umožňuje, aby obsah vyzeral formátovaný a prezentovateľnejší.

Odporúčané úryvky sú jednoduchý, ale efektívny spôsob, ako vylepšiť svoje SEO.

Super fakt:

 • Webové stránky, ktoré získali úryvok, zaznamenali zvýšenie miery prekliknutia (MP) o 516%

Trend č. 4: Zakorenenie pre umelú inteligenciu

Zakorenenie pre umelú inteligenciu

V posledných rokoch sa intenzívnejšie využívala umelá inteligencia (AI), ktorá sa stala lepšou a dostupnejšou. Vďaka využitiu chatbotov a asistentov umelej inteligencie, ich využitie pre rast vašich webových stránok môže priniesť pozitívne výsledky. Chatbots a AI môžu vašej spoločnosti umožniť spojenie s ostatnými používateľmi aj po oficiálnych pracovných hodinách, čím sa zvýši dosah vašej značky.

24-hodinová služba chatbots umožňuje spoločnostiam pohotovo odpovedať na e-maily alebo otázky prichádzajúce od zákazníkov v nepárne hodiny bez potreby akejkoľvek ľudskej pomoci. Toto potvrdzuje iba použitie chatbotov a AI. Inštalácia chatbotov a AI je tiež nákladovo efektívna a ďalej umožňuje znižovať tlak na zamestnancov.

Zavedením chatbots a AI na web svojej značky urobíte celý proces automatizovanejším a poskytnete používateľom správneho sprievodcu pre navigáciu na webe v správnom čase. AI a chatbots môžu tiež viesť návštevníka cestou kupujúceho, čo nakoniec vedie k väčšiemu počtu konverzií.

Mali by ste teda koreň pre umelú inteligenciu a integrovať to isté so svojimi technikami SEO v novom roku.

Super fakt:

 • 72% vedúcich firiem sa domnieva, že umelá inteligencia je výhodou pre väčšinu podnikov

Trend č. 5: Pochopenie RankBrain

Dôraz na RankBrain sa stane jedným z popredných SEO trendov do roku 2020. RankBrain je základný algoritmus používaný spoločnosťou Google, ktorý sa zameriava na lepšie poskytovanie služieb používateľom pomocou cielených výsledkov vyhľadávania. V roku 2015 úradníci spoločnosti Google odhalili, že RankBrain je tretím najdôležitejším ukazovateľom v poradí.

Pochopenie RankBrain

Ľudia na Googli často používajú zložité, dlhé otázky. RankBrain interpretuje tieto dotazy a prekladá ich, aby optimalizoval výsledky vyhľadávania. Analyzuje neprepojené otázky s cieľom nájsť podobnosti medzi sebou, čo zvyšuje budúce pochopenie zložitých vyhľadávaní a nájde súvisiace témy.

RankBrain je už inteligentný a čím viac údajov zhromažďuje, tým rýchlejšie sa stáva poskytovaním vyhľadávacích zámerov.

Zvyčajne analyzuje synonymá a súvisiace výrazy z pôvodného vyhľadávacieho dotazu a skúma ďalšie stránky s priradenými slovami. To mu umožňuje poskytovať vysoko optimalizované výsledky.

Algoritmus potom analyzuje dobré výsledky pomocou faktorov, ako sú nízka miera odchodov, dlhšie doby zotrvania a vyššia miera prekliknutia, aby sa ďalej zúžil zámer vyhľadávania..

To je dôvod, prečo pochopenie RankBrain a jeho využitie vo svoj prospech je pre dobrý SEO životne dôležité. Najchytrejší experti na SEO optimalizujú meta popisy pre každú webovú stránku a zvyšujú tak atraktivitu, ktorá priťahuje viac kliknutí, čím zvyšuje hodnotenie stránky na oplátku.

Ďalším spôsobom, ako využiť RankBrain vo svoj prospech, by bolo zvýšenie použiteľnosti stránky a zlepšenie používateľského komfortu. Čím viac času strávia na vašej stránke, tým lepšie sú vaše šance na uznanie RankBrain.

Super fakt:

 • Google prijíma každý deň asi 3 miliardy vyhľadávaní, z čoho 15% vyhľadávaní je v RankBrain nových

Zhrnúť

Trendy v oblasti SEO, na ktoré musíte dávať pozor v roku 2020, zahŕňajú:

 • Využitie optimalizácie hlasového vyhľadávania
 • Vývoj kvalitného obsahu
 • Zamerajte sa na odporúčané úryvky v službách Google
 • Pomocou umelej inteligencie sa dostanete ďalej
 • Pochopenie a používanie algoritmu RankBrain

SEO je základným aspektom, ktorý si webové stránky môžu všimnúť, je dynamický a neustále sa vyvíja. Z tohto dôvodu je dôležité, aby ste ostali informovaní o všetkých týchto zmenách, aby zostali relevantné. Trendy v oblasti SEO v roku 2020 sú v podstate predĺžením trendov tohto roku. Keďže sa však denne aktualizuje viac aktualizácií, mali by ste sa tiež aktualizovať.

Len majte na pamäti vyššie uvedené trendy a vy môžete ľahko vytesať budúcnosť SEO a nakoniec svoje podnikanie.

Prečítajte si tiež:

 • Najlepšie SEO doplnky pre webové stránky WordPress
 • Najlepšie SEO analýza softvér pre vaše webové stránky
 • Ako urýchliť proces indexovania webových stránok?
 • 30 chýb SEO, ktoré môžu v roku 2020 zabiť vaše webové stránky
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map