Sprievodca pre začiatočníkov k ukotveniu textov a ich použitie pri vytváraní odkazov

Anchor text je moje kľúčové slovo,


Anchor text je odkaz, ktorý používame na spätné odkazy,

Ummm Anchor text? Čo je to?

Čo je to kotviaci text a ako by sa mal používať? Túto otázku som položil niektorým nováčikom SEO vo svojom kruhu a toto sú odpovede, ktoré som od nich dostal.

Nič nie je šokujúce skutočnosťou, že väčšina nováčikov nerozumie tomu, čo je kotviaci text a kde a ako by sa malo použiť, napriek skutočnosti, že ho sami často používajú. Neustále to sem a tam robia každý deň, nemajú teoretické vedomosti o tom, čo to je a ako by sa malo využívať, aby maximálny úžitok dosiahol hodnotenie ich stránok..

Táto zjednodušená a základná príručka bola napísaná, aby vás oboznámila so základmi textu ukotvenia a ako ho možno použiť na maximalizáciu výsledkov SEO. Takže bez toho, aby sme čakali ďalej, poďme sa ponoriť.

Čo je Anchor Text?

Ukotviť text je odkaz, na ktorý sa dá kliknúť a ktorý vložíte do svojich príspevkov, do webového obsahu alebo na akékoľvek iné miesto, na ktorom necháte odkaz na svoje stránky, ako sú fóra, obchodný profil a sekcia s komentármi k blogom atď. Avšak väčšina ľudí verí, že texty kotiev nie sú rovnako významné ako predtým. Ale v skutočnosti na nich stále záleží a vy by ste ich mali stále používať strategicky. Záleží na tom, pokiaľ budú mať spätné odkazy a záležitosti súvisiace s budovaním prepojení.

Algoritmus Google však aktualizuje najmä Aktualizácia tučniaka v roku 2012 zmenil postupy vytvárania odkazov. Aktualizácia algoritmu prinútila SEO, aby urobili niektoré zásadné zmeny v stratégii vytvárania prepojení. Inými slovami, spoločnosť Google sa stala inteligentnejšou ako kedykoľvek predtým, aby zistila, či ste zapojení do akýchkoľvek neprirodzených postupov vytvárania odkazov. Ak vás chytí červeno-červené, zasiahne vás vyčerpávajúcim trestom.

A ako to Google vie? Jednoduché, prostredníctvom vašich ukotvovacích textov.

Predpokladajme, že máte dizajnérsku spoločnosť s názvom „ABC“, ktorá ponúka služby grafického dizajnu, všetky vaše spätné odkazy by teraz nemali byť vložené do rovnakého ukotvovacieho textu „služby grafického dizajnu“. V opačnom prípade skôr alebo neskôr bude spoločnosť Google vedieť, že vytvárate agresívne neprirodzené odkazy, a preto vás postihne pokuta..

Aké sú typy kotvových textov?

Musíte sa čudovať, dokážu kotevné texty skutočne prísť v typoch. Áno, áno. Namiesto toho, aby ste vo svojich príspevkoch znova a znova použili jeden kotviaci text, môžete použiť rôzne typy, ktoré vám pomôžu rozbiť kotevné texty vo viacerých variáciách..

Nižšie sme spomenuli typy kotvových textov, ktoré, ak sa použijú v perfektnom pomere, zvýšia hodnotenie vašich stránok rýchlejšie ako kedykoľvek predtým..

1. Značkové kotvy

Jedná sa o typy kotiev, v ktorých je uvedená vaša značka. Môže to byť samotná značka alebo s ďalšími slovami zahrnutými pred alebo za. Tu je príklad značkového kotviaceho textu od spoločnosti Ahrefs.

Značkové kotvy

2. Kotvy s otvoreným spojom

Kotvy s otvoreným odkazom sú typy kotevných textov, na ktoré odkaz umiestníte tak, ako je, bez toho, aby sa vložil do akéhokoľvek textu..

3. Generické kotvy

Generické kotvy sú v podstate CTA, v ktorých nepoužívate zacielené kľúčové slová ani obchodnú značku.

Napríklad:

 • Prečítajte si tu
 • Kliknite tu
 • Navštívte našu webovú stránku

4. Žiadna kotva

Toto je typ kotvy, ktorú používa väčšina značiek. Tento typ ukotvenia môžete získať, keď získavate odkaz prostredníctvom obrázka (bez značky ALT), alebo ho môžete jednoducho získať tak, že do svojho obsahu nezahrnete žiadny text ukotvenia. Takto vyzerá kotva No Anchor.

Žiadna kotva

5. Názov značky s kľúčovým slovom

Toto je typ ukotvovacieho textu, v ktorom zlúčite zacielené kľúčové slová s vašou značkou.

Takto to vyzerá:

 • ABC vlastný dizajn loga
 • Webdesignové služby ABC
 • ABC Návrh brožúry

6. Obrázok Kotvy

Kamkoľvek posielate obrázok, nezabudnite doň umiestniť značku ALT. Google bude túto značku ALT považovať za kotviaci text pre obrázok. Inak by sa to považovalo za kotvu, ktorú sme uviedli v predchádzajúcom nadpise.

7. Kotvy s čiastočnou zhodou

Pre tento druh kotviaceho textu budete používať variácie vašich zacielených kľúčových slov.

Napríklad:

 • Naučte sa správny spôsob použitia textu ukotvenia
 • Prečítajte si základy používania kotvových textov

8. Kotvy LSI

LSI znamená latentné sémantické indexovanie. Prejdite na stránku Google, zadajte kľúčové slovo a pod týmto textom zadáte súvisiace hľadané výrazy. Toto sú kľúčové slová LSI pre vašu značku. Napríklad mojím cieľovým kľúčovým slovom sú služby grafického dizajnu. Boli by to kľúčové slová LSI, ktoré môžem použiť ako kotevné text iné ako moje cieľové kľúčové slová.

Kotvy LSI

9. Text kotvy s presnou zhodou

Kotvy s presnou zhodou sú v podstate kľúčové slová, pre ktoré ste vykonali dôkladný výskum. Napríklad, ak je vaším cieľovým kľúčovým slovom „služby grafického dizajnu“ a pre budovanie odkazov používate presný text ukotvenia, znamená to, že používate ukotvovacie texty s presnou zhodou. Sú to najúčinnejšie, ale najcitlivejšie kľúčové slová, ktoré by mohli ovplyvniť hodnotenie vašich stránok negatívne alebo pozitívne.

Ako by sa mali používať?

Väčšina SEO verí, že ak budú používať kľúčové slová s presnou zhodou, ich stránky by dokázali rýchlo dosiahnuť pozitívne výsledky. Naopak, veci fungujú opačne.

Kotva s presnou zhodou by sa mala použiť v menšej miere v stratégii budovania prepojení. Áno, môžete použiť kľúčové slová s presnou zhodou, ale iba vtedy, keď chcete svoj profil rýchlo vylepšiť. Ak ich budete opakovane používať, bude to mať negatívny vplyv na váš profil Google a spoločnosť Google bude predpokladať, že vytvárate neprirodzené odkazy..

Ďalej uvádzame kľúčové slová na základe priority, ktorá by sa im mala priradiť.

 1. Značkový text kotvy: Používajte ho čo najviac. To spoločnosti Google ukazuje, že sa zameriavate na budovanie značky, a nie na spamovanie internetu neprirodzenými kľúčovými slovami.
 2. Nahé odkazy: Nahé odkazy sú opäť bezpečné, zdá sa, že sú vo vašom profile prirodzené.
 3. Všeobecné kotevné texty: Generické kotvy alebo výzvy k akciám nie sú len pútavé, ale tiež pomáhajú udržiavať váš profil zdravý a prirodzený. Používajte variácie CTA, nelepte sa na jednu CTA pre každý odkaz.
 4. Obrázok a č. Neváhajte a použite tieto druhy kľúčových slov, pretože tie sa vám ani nedostanú do problémov.
 5. Kotvy s čiastočnou zhodou a LSI: Pri ich používaní buďte veľmi opatrní. Uistite sa, že nevyžiadate spam na svoj profil Google pomocou ton týchto položiek. Vykonajte variácie zacieleného kľúčového slova a používajte ho tak, aby sa javil ako prirodzený.
 6. Kotvy s presnou zhodou: Ako je uvedené vyššie, používajte ich opatrne. Časté používanie kotiev s presnou zhodou nie je dobrý nápad pre stratégiu vytvárania odkazov.

Aký by mal byť vzor?

Keď sa chystáte vytvárať odkazy na svoje stránky s peniazmi. Uistite sa, že sa neriadite vzorom, ktorý je pre spoločnosť Google príliš zrejmý na to, aby sme mohli analyzovať, že máte na starosti získavanie spätných odkazov. Buď náhodný.

Doprajte svojim webom kop s textom kotvy s presnou zhodou a pre ďalší odkaz prejdite na značkové kľúčové slovo. V prípade tretej používame kotviaci text LSI alebo čiastočne zhodný text, potom použite všeobecný kotviaci text, potom znova použite značkové kľúčové slovo a pokračujte v tom náhodným spôsobom.

Kľúč s sebou

Neopakujte kľúčové slová v rade a nemiešajte veci. Pamätajte, že spoločnosť Google nenávidí, keď ste so svojimi kotviacimi textami a kľúčovými slovami príliš dokonalí. Spoločnosť Google očakáva, že webová stránka nájde odkazy, na ktoré sa zaviazala poskytovať používateľom internetu kvalitný obsah. Nemyslite na to, že by ste spoločnosť Google oklamali, ak sa domnievate, že to dokážete, mali ste zlý dojem.

Nesnažte sa konať prirodzene, ale iba „buďte prirodzení“. Vytvárajte odkazy, ale nevyžiadajte si internet prostredníctvom nevyžiadaného a nekvalitného obsahu. Táto príručka je založená na osobných skúsenostiach a výsledky sa môžu líšiť, pretože každá webová stránka sa nejakým spôsobom líši.

Táto príručka vám však vo všeobecnosti pomôže pri prijímaní lepších rozhodnutí týkajúcich sa vašej stratégie budovania prepojení.

Životopis autora:

Loius Martin je kreatívnym marketingovým manažérom spoločnosti Štúdio Invictus v Southlake, Texas. Posledné tri roky sa venuje digitálnemu marketingu v USA. Loius má bohaté skúsenosti s blogovaním a marketingom a jeho práca odráža hlboký vhľad do marketingovej taktiky súčasného sveta. Môžete ho sledovať na @ loiusmartin1 na Twitteri.

Prečítajte si tiež:

 • 7 najlepších stratégií SEO na optimalizáciu webových stránok v roku 2020
 • Vyhnite sa týmto 30 chybám SEO, ktoré môžu zabiť vaše hodnotenie v roku 2020
 • Najlepšie SEO analytické nástroje na analýzu vašich webových stránok do roku 2020
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map