Prečo (a ako) tematické zoskupenia môžu byť nástrojom na zmenu SEO vášho blogu

Používanie tematických zoskupení je v súčasnosti v oblasti SEO a blogov horúcim trendom. Ak je táto taktika využitá správne, môže to urobiť zázraky, aby na web priniesla pôsobivé dopravné čísla.


Blog môže slúžiť na rôzne účely. Či už ide o predvádzanie odborných znalostí z odvetvia, propagáciu produktov / služieb alebo jednoducho uspokojenie vašej lásky k písaniu, všetky smery zúženia blogov sú jedným z hlavných cieľov: umiestnite sa pred čo najviac sád očníkov, o ktoré máte záujem.

Toto je spoločná, nekončiaca misia pre každý blog na internete. Podľa HubSpot, viac ako polovica obchodníkov tvrdí, že tvorba blogov je ich najvyššou prioritou prichádzajúceho marketingu!

Ak nechcete, aby váš blog fungoval ako osobný denník, je potrebné optimalizovať príspevky pre vyhľadávacie nástroje. Existujú ton rôznych SEO stratégií tam to urobiť (ľudia píšu knihy na túto tému). Jednou z najskúsenejších taktík získavania blogového prenosu je zoskupovanie tém.

Čo je klaster tém?

Zoskupovanie tém je výkonná metodológia SEO, ktorá zahŕňa vytváranie vzájomne prepojených článkov týkajúcich sa všeobecnej, zastrešujúcej témy – známej ako „stĺpový obsah“.

Obsah piliera je zameraný na super široké kľúčové slová s veľkým objemom vyhľadávania. Nasledujúce články, ktoré vytvoríte, by sa mali týkať obsahu tohto piliera s podrobnejšími a cielenejšími informáciami. Tieto články sa označujú ako „tematické zoskupenia“.

Povedzme napríklad, že obsah vášho piliera je o vedomej meditácii. Tematický klaster, ktorý spadá pod tento dáždnik, by mohol byť „X Ways Mindful Meditation Pomáha bojovať proti závislosti na opiátoch“. Klastre tém by potom mali byť strategicky späté s obsahom vášho stĺpu.

Zhlukovanie témzdroj

Prečo sú klastre tém dôležité?

Klastre tém slúžia na webovej stránke početným funkciám.

Jednak spôsob, akým prepojíte vaše tematické zoskupenia späť s obsahom pilierov, poskytuje vyhľadávacím nástrojom lepšiu predstavu o tom, o čom vaše webové stránky sú, ao ich hodnote. V podstate platí, že čím lepšie sú na vašom blogu napísané klastre tematických okruhov, tým dôveryhodnejšie sú vyhľadávacie nástroje vo vzťahu k obsahu stĺpu, a naopak, lepšie hodnotené podľa súvisiacich vyhľadávaní..

Prečo sú klastre tém dôležitézdroj

Po druhé, používateľom sa uľahčí navigácia vo vašom blogu a získanie všetkých potrebných informácií. Vždy pamätajte, že algoritmy spoločnosti Google (a ďalších vyhľadávacích nástrojov) sa neustále zdokonaľujú tak, aby viac premýšľali ako o ľudských používateľoch. Ak vaše stránky uľahčia život návštevníkom nájsť hodnotu, bude to odmenené.

Tri tematické zoskupenia sa viažu na konkrétne dosiahnuteľné kľúčové slová súvisiace s obsahom stĺpu. Povedzme napríklad, že prevádzkujete blog pre webový dizajn. Mohli by ste mať stĺpový obsah, ktorý diskutuje o prevádzkovaní podnikania v oblasti elektronického obchodu. Ideálne je odvetvie elektronického obchodu kľúčové slovo, ktoré chcete hodnotiť. Tento výraz je však veľmi široký a má objem vyhľadávania 22 000 / mesiac.

Poznámka: 75% vyhľadávačov Google nikdy neprekračujte jednu z výsledkov.

S týmto vedomím sa pozrime na podnikanie v oblasti elektronického obchodu Google a uvidíme, čo sa stane:

Poradie na prvej stránke

Ak sa chcete umiestniť na prestížnej stránke jedného z Googlov v súvislosti s výrazom e-commerce business, váš obsah ide proti webom ako Shopify, Small Biz Trends, Oberlo a Forbes. Tak úžasný, ako je váš blog, môže byť veľká pravdepodobnosť, že tieto obri čoskoro neprekonáte – ak vôbec!

Dobrá správa je, že to nie je možné!

Ako by ste sa teda mali priblížiť k zdĺhavej a zdĺhavej úlohe hodnotenia podľa superširších vyhľadávacích výrazov?

Tematické zoskupenia!

Príprava tém obsahu pilierov

Ako už názov napovedá, obsah piliera, ktorý plánujete, v podstate drží celú vašu stratégiu blogovania. Toto sú všeobecné kategórie, do ktorých všetky príspevky, do ktorých píšete, v ideálnom prípade spadajú.

Pokiaľ ide o použitie kľúčového slova, obsah stĺpika je tým miestom, kde oslovujete hviezdy.

Povedzme napríklad, že ste full-service digitálna agentúra špecializujúca sa na početné formy online marketingu. Cieľom vášho blogu je ukázať používateľom aj vyhľadávacím nástrojom, že ste odborníkom na to, čo robíte. Vaše stránky sa zase dostanú vysoko na relevantných vyhľadávaniach, ľudia uvidia vaše príspevky a nakoniec sa opýtajú na vaše služby.

Ako digitálna agentúra môžu byť vaše témy týkajúce sa pilierov ako SEO, Content Marketing, Copywriting, Sociálne médiá, Pay Per Click, Web Design, atď. Tieto témy by mali mať veľké objemy vyhľadávania s veľkým potenciálom na rozšírenie.

Témy pilierov zamerané na kľúčové slová by pravdepodobne vyzerali takto:

 • Čo je optimalizácia vyhľadávacích nástrojov?
 • Čo je obsahový marketing?
 • The Ultimate Guide to Copywriting
 • Zvládnutie umenia sociálnych médií
 • Pay Per Click: Všetko, čo potrebujete vedieť

Aby som to zopakoval, pravdepodobne nebudete mať čoskoro k dispozícii prestížne hodnotenie týchto príspevkov. Účelom tohto obsahu stĺpika je prepojenie s každým kusom podrobného obsahu, ktorý píšete a ktorý spadá pod tieto dlhé, zastrešujúce príspevky..

Ak sa pozriete na veľké webové stránky súvisiace s marketingom, uvidíte v hre taktiku zoskupovania tém.

Pozrime sa na prieskumníka sociálnych médií:

taktika zoskupovania témzdroj

Môžete vidieť, že ich časť blogu je rozdelená podľa obsahu stĺpu okolo Facebook Ads, Facebook Marketing, Instagramový marketing, LinkedIn Marketing, YouTube Marketing, a Marketing sociálnych médií.

Ak kliknete na „Reklamy Facebook,“Privítali ste SUPER dlhý formulár, plný interných odkazov na malé a stredné podniky, na rôzne príspevky, ktoré spadajú do oblasti reklám Facebooku alebo do tematických zoskupení.

Reklamy Facebookzdroj

Tiež si všimnete, že tento obsah stĺpca má na ňom časovú pečiatku, ktorá siaha do mája 2019. Obsah piliera je pre všetok súvisiaci obsah ako materská loď. Malo by sa neustále aktualizovať pomocou najčerstvejších údajov, príkladov, tipov a všetkého ostatného relevantného pre danú tému.

Nápad pre klastre tém

Klastre tém, ktoré vytvárate, sú vaše obsahové diela, ktoré fungujú v prvej línii lásky k vyhľadávacím nástrojom. V ideálnom prípade by mali byť veľmi špecifické s jasným úmyslom používateľa.

Podľa a dokument od STAT, Existujú štyri odlišné typy užívateľských zámerov, ktoré určujú, ako Google zobrazuje výsledky v SERP.

 1. Informačné – Používateľ hľadá odpovede na svoje otázky na začiatku cesty zákazníka – blogové príspevky, ktoré poskytujú informácie „Tipy“, „Ako na to“, návody atď. Bežné kľúčové slová pre tento typ zámeru používateľa by boli: kto, čo, kde , ako, sprievodca, tipy, príklady, poučenie, nápady atď.
 2. Komerčné – Používateľ sa podrobnejšie venuje prieskumu určitého produktu alebo služby. Pokiaľ ide o blog, bude to pravdepodobne porovnávacie kusy, recenzie, prípadové štúdie atď. Bežné kľúčové slová pre tento typ zámeru používateľa by boli: najlepšie, najlepšie, recenzie, porovnávať atď..
 3. Transakčné – Používateľ sa blíži ku koncu cesty zákazníka a pripravuje sa na nákup. Kľúčové slová pre tento typ zámeru by boli: nákup, ceny, lacné, zľavy atď. To je oblasť, v ktorej by ste zvyčajne videli zoznamy pridruženého marketingu..
 4. Miestne – Používateľ hľadá obsah v určitej zemepisnej oblasti. Tieto príspevky by mohli patriť do informačného, ​​komerčného alebo transakčného užívateľského zámeru, ktorých kľúčové slová súvisia s určitým mestom alebo regiónom.

Pri vytváraní tematických zoskupení je potrebné mať predstavu o tom, kde každý príspevok spadá pod zámer používateľa. Vo všeobecnosti bude väčšina vášho obsahu blogu pravdepodobne informačná.

Okrem zámeru používateľa musí byť myšlienka pre tematické zoskupenia založená na kľúčových slovách / frázach s dosiahnuteľným objemom vyhľadávania. Povedzme napríklad, že ste nedávno spustili blog o cestovaní a voľnom čase a píšete príspevok o dovolenke v Írsku – pod obsahom vášho piliera s názvom „Cestujte do Európy“.

Ak sa pozriete na objem vyhľadávania výrazu cestovať do Írska, dosahujete 12 100 / mesiac.

objem vyhľadávania

Okrem toho by ste sa pokúsili prekonať weby ako Lonely Planet, Ireland.com, Ireland Before You Die a niekoľko ďalších stránok, ako je Nomadic Matt – jedna z najlepších domén v (preľudnenom) odvetví blogov o cestovaní..

Takže by to nebol dobrý nápad pre tematický klaster – aspoň nie práve teraz.

Namiesto toho musíte byť konkrétnejší. Od termínu cestovanie do Írska sa pozrime na niektoré súvisiace kľúčové slová a frázy:

súvisiace kľúčové slová a frázy

Vzhľadom na objem vyhľadávania je oveľa múdrejšie vytvoriť tematický klaster okolo kľúčových slov, ako sú:

 • cestovanie do Írska z USA (170 / mesiac)
 • cestovať do Írska s rozpočtom (320 / mesiac)
 • Najlepší spôsob, ako navštíviť Írsko (90 / mesiac)

Alebo by ste sa mohli ešte viac lokalizovať pomocou kľúčových slov, ako sú:

 • Sprievodca v Dubline (70 / mesiac)
 • Dublinská trasa 1 deň (70 / mesiac)

Kľúčom je začať vytvárať vaše klastre pomocou kľúčových slov s ovocím s nízkym zavesením.

Keď začnete získavať hodnotenie kľúčových slov a fráz s veľmi malými objemami vyhľadávania (zvyčajne pod 100 / mesiac), môžete pomaly zacieľovať na súvisiace kľúčové slová s vyšším objemom vyhľadávania v nasledujúcich príspevkoch – čo vedie k môjmu ďalšiemu bodu!

Pracovná cesta hore

Možno hlavným dôvodom, prečo sú tematické klastre také dôležité, je to, že sú súčasťou dlhodobého rámca, ktorý si vyžaduje vypočítané kroky na získanie vyšších hodnotení v rebríčku.

Poďme na plné obrátky s príkladom obsahu obchodného piliera come-commerce (22 000 / mesiac).

Pomysli na progres tém tematických zoskupení ako dominos. Začnete s malým domino, ktoré porazí trochu väčšie domino, ktoré porazí ešte väčšie domino, a tak ďalej.

Prvým domino je príspevok, ktorý sa snaží ohodnotiť kľúčové slovo s malým objemom vyhľadávania. Povedzme, že ide o kľúčové frázy týkajúce sa elektronického obchodu pre malé podniky (10 / mesiac). Keď váš príspevok začne získavať rebríček na SERP, môžete sa pokúsiť poraziť ďalšie domino, ktoré je o ďalší príspevok trochu väčšie.

Napríklad by to mohol byť príspevok zameraný na kľúčové slovo Shopify design tips (30 / month). Keď začnete získavať rebríčky pre túto konkrétnu kefrázu, váš ďalší tematický klaster by sa mohol zamerať na väčší ako inovatívne nápady v elektronickom obchode (140 / mesiac).

Tieto pracovné miesta by mali byť v ideálnom prípade navzájom spojené v rámci obsahu pilierov a písané spôsobom, ktorý si zachováva vzájomný význam. Od tejto chvíle môžete postupne poraziť väčšie a väčšie domino, až kým sa v očiach spoločnosti Google nestane (v najlepšom prípade) doménou elektronického obchodovania v dobrej viere..

V závislosti od toho, aký široký je váš obsah pilierov, bude to pravdepodobne vyžadovať veľa času a veľké úsilie na vytvorenie ton vysoko kvalitného obsahu priateľského k SEO. Rím nebol postavený za deň a ani vaše hodnotenie v rebríčku!

Nad tebou

Bez ohľadu na váš výklenok, využitie tematických zoskupení môže urobiť zázraky pre hodnotu SEO vášho webu. Nielenže vám to pomôže získať hodnotné poradie pri vyhľadávaní, ale je to tiež zlatý důl pre nápady na témy a všeobecné tvorivé smerovanie – aj keď je blok spisovateľa v najhoršom prípade.!

Dúfajme, že tento sprievodca vám dal dobrú predstavu o tom, ako začať získavať hodnotenia, ktoré si zaslúžite, a ubezpečiť sa, že každý vytvorený obsah sa pohybuje správnym smerom.!

Autor bio:

Vishalsinh Mahida je analytikom marketingu obsahu v spoločnosti E2M. Je skúsený v zavádzaní nových marketingové stratégie obsahu a všetko ostatné, čo spadá pod tento dáždnik. Predtým pomáhal špičkovým značkám ako Axis Bank, Fox Star, IIFL a ďalším pri implementácii niekoľkých stratégií zapojenia zákazníkov. Vo voľnom čase preferuje objavovanie nových turistických destinácií. Spojte sa s ním kedykoľvek LinkedIn!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map