Link Oluştururken Kaçınılması Gereken 10 Şey

Bunu biliyor muydun bağlantı kurma hemen sonsuza dek değişti Google Penguin algoritmasını yayınladı Nisan 2012? Google her gün yeni algoritmalar sunmaya devam ettikçe işler zamanla daha da değişti.


Çok sayıda site trafikte büyük bir düşüş yaşadı, çünkü Bağlantı Oluşturma Sayfa Dışı Optimizasyon söz konusu olduğunda büyük bir rol oynarken, Google’ın nefret ettiği birden fazla bağlantı oluşturma tekniği var.

Geri bağlantı oluşturmanın birçok yolu vardır, ancak daha iyi Google sıralaması almak istiyorsanız, kaliteli geri bağlantılar oluşturmanız gerekir.

Ve yüksek kaliteli geri dönüşler almanız için, aşağıda sizinle paylaşacağımız on bağlantı kurma hatasından kaçınmalısınız..

Ayrıca okuyun, Kaliteli geri almak için bu 9 yolu kullanın

Anlaşılır, en deneyimli SEO’lar bile geri bağlantılar oluştururken bazı hatalar yapıyor, ancak iyileştirmek için kaliteli geri bağlantılar almak için çaba göstermelisiniz:

 • Satış
 • Arama sıralamalarınız
 • Organik trafiğiniz

Yanlış bir şekilde geri bağlantı oluşturmanın paraya mal olabileceğini ve Google sıralamalarınıza büyük zarar verebileceğini unutmayın..

Bu nedenle, bu makalede, geri bağlantılar oluştururken kaçınılması gereken bazı yaygın hataları sizinle paylaşacağız (diğer adıyla bağlantı kurma hataları).

Ama bağlantıya girmeden önce hatalardan kaçınmak için…

Link building’un tanımı

Link Oluşturma nedir?

Link Oluşturma

Bağlantı kurma, diğer alakalı web sitelerini sitenize bağlamak için alma uygulamasıdır. Bağlantı kurma diğer tanımı… kendi bağlantıları oluşturmak için web sitenizi diğer web sitelerine tanıtım süreci.

Arama motorlarından trafik çekmek için, ilgili web sitelerinden kaliteli geri bağlantılar oluşturmanız gerekir.

Link Oluşturmanın Yararları

SEO’nun% 90 bağlantı kurma olduğunu biliyor muydunuz? Hata! Biz sadece tahmin ediyoruz, çünkü profesyonel SEO’lar değiliz, ancak profesyonellere sorsanız bile, size başarılı bir bağlantı kurma stratejisinin size yardımcı olabileceğini söyleyeceklerdir:

Yönlendirme trafiğini artırın

Uzman SEO’lara sorun ve size tavsiye trafiğini elde etmenin zor olduğunu söylerler, ancak iyi bir bağlantı kurma stratejisi uyguladığınızda mümkündür.

İlgili yetkili sitelerden sitenize bir bağlantı güvenli hale getirdiğinizde, web sitenize yönlendirme trafiğini artırma şansınızı artıracaksınız. Neden?

Bu siteler genellikle kullanıcılar İnternet’te bilgi aradığında görünür. Kullanıcılar bu web sitelerine yerleştirilen köprüleri tıkladığında web sitenize yönlendirilir. Yönlendirme trafiğini bu şekilde oluşturursunuz.

Sayfa ve alan adı yetkisini geliştirme

Google, bir aramada web sayfalarını göstermek için çeşitli faktörler kullanırken, alan adı ve sayfa yetkisi, web sitelerinizin arama sonuçlarında görünüp görünmeyeceğini belirleyen önemli faktörlerdir..

Google, bir web sitesinin Alan Adı (DA) ve Sayfa Yetkisini (PA) nasıl belirler??

Basittir, sitenizin birden çok alakalı siteden aldığı geri bağlantıların kalitesi, alan adı yetkilisi ne kadar yüksek olursa ve web sitenizin alakalı aramalarda o kadar iyi görünmesini sağlar. Sayfa Yetkiliniz, sitenize yüksek kaliteli birden çok geri dönüşün birleşimidir.

Marka görünürlüğünü artırın

Bir bağlantı oluşturma stratejisini yürütürken, web sitesi sahipleri web sitelerini konuk gönderileri ve diğer çeşitli yöntemler aracılığıyla diğer ilgili web sitelerine tanıtırlar. Bu şekilde, insanlar web siteniz hakkında bilgi sahibi olur ve sonuçta markanız birçok kişi tarafından görülebilir hale gelir.

Marka otoritesi oluşturma

Link oluşturma sektörünüzdeki marka otoritenizi artırabilir. Giderek daha fazla kullanıcı, yararlı, eğitici, ilginç ve eğlenceli içerik bulmak için web’de geziniyor. Sürekli yüksek kaliteli ve orijinal içerik yayınlıyorsanız, markanız kalabalığın arasından sıyrılıyor. Marka otoritesini böyle inşa edersiniz.

Şimdi, bununla, kauçuğun yolla buluşmasına izin verin.

Kaçınılması Gereken 10 Ortak Bağlantı Oluşturma Hatası

1. İnce İçerik Yayınlama

Pek çok SEO, size bağlantıya değer içerik yayınlamanızı söyleyecektir, ancak kullanıcılar için yüksek kaliteli içerik yayınlamanızı ve arama motorları için optimize etmenizi öneririz..

Ne yazık ki, birçok kişi arama motorlarında daha iyi sıralanan içerik oluşturmaya çalışıyor, ancak içeriğin okuyucularını dikkate almayı unutuyor – bu her ne pahasına olursa olsun kaçınmaya değer bir hata.

Google, kullanıcıların içeriğinizi ne zaman sevdiğini anlar. Arama devi, kullanıcıların içeriğinizle, geri bağlantılarla, paylaşımlarla, yorumlarla, beğenilerle, bir okuyucunun sitenizde geçirdiği süreyi ve diğer birçok metrikle nasıl etkileşime girdiğini ve etkileşime girdiğini kontrol eder ve ardından sitenizi buna göre sıralar. Bu, hiç kimse içeriğinizi okumuyorsa, hiç kimse içeriğe bağlantı vermiyor demektir ve bu nedenle Google, içeriğinizin ince (alt içerik veya düşük kalite) olduğunu bilir..

İçerik kalitesinin yanı sıra, kullanıcı deneyimi de Google’ın web sitelerini sıralarken baktığı bir diğer önemli faktördür. Örneğin, web sayfalarının açılması çok uzun sürüyor, yüksek bir hemen çıkma oranına sahip olacaksın.

Arama yapanların sorularını yanıtlayan ve kullanıcıların web sitenize bağlantı vereceği yüksek kaliteli ve kullanılabilir içerik oluşturmaya odaklanın.

Ayrıca, Google’da Daha Yüksek Bir İçerik Nasıl Yazılır?

2. Para için Link Değişimi

Google, bağlantı satın almaktan nefret eder. Bu nedenle, arama motoru, diğer kaynaklardan bağlantı satın alıp almadığınızı algılayabilen akıllı botlar veya tarayıcılar kullanır. Ayrıca Google, kullanıcıların satın alınan bağlantıları veya PBN ağlarını bildirmesine izin verir. Güvenli tarafta olmak için, sadece bağlantı satın almaktan kaçının.

Sistemi link satın alarak oynasanız bile, bunu göz önünde bulundurun:

 • Satın alınan bağlantılar, doğal bağlantılardan daha düşük kaliteli trafik çeker
 • Google web sitenizde ücretli bağlantılar tespit ettiğinde ağır bir ceza alırsınız
 • Google tarafından cezalandırılmak, durumu düzeltmek için daha fazla para harcayacağınız anlamına gelir.

Diğer kaynaklardan bağlantı satın almak, arama motoru sıralamalarınıza zarar verebilir. Bu nedenle, bağlantı satın almak için paranız olsa bile, başka bir şeye harcamanız daha iyi olur.

3. Zehirli Linklerden Kurtulmayı Unutmak

Her şeyden önce, toksik bağlantılar nedir?

Zehirli bağlantılar, web sitenizin arama motoru sıralamalarına zarar verebilecek alakasız veya doğal olmayan geri bağlantılardır.

Şimdi toksik bağlantıların ne olduğunu bildiğimiz için Google’ın Penguen güncellemesini duydunuz mu??

Endişelenmeyin, Google’ın bu “tatlı” güncellemeyi yayınladığı sırada da bilmiyorduk, ancak Google’ın Penguin güncellemesini yayınlamasının nedeni budur.

Penguen güncellemesi, toksik geri bağlantıları olan web sayfalarından kurtularak Google’ın arama sonuçlarını artırmak için yayınlandı.

Penguen güncellemesinin ana amacı, tonlarca toksik geri bağlantısı olan ve kötü bir backlink profiline sahip web sitelerini izlemek ve cezalandırmaktır..

Zehirli geri bağlantılardan kurtulmak kolaydır. Backlink profilinizi değerlendirmek ve toksik geri bağlantıları kaldırmak için kullanabileceğiniz SEMrush gibi çok sayıda backlink analiz aracı vardır.

4. Backlinklerin Bir Kralı Odaklanmak

Sağlıklı bir bağlantı profili, bir sitenin arama motorları için kalitesinin güçlü bir göstergesi olmaya devam etse de, birçok kişi bir tür geri bağlantıya odaklanma eğilimindedir..

Sağlıklı bir geri bağlantı profili oluşturmak için, sitenize daha fazla trafik çeken ve geliri artıran çeşitli geri bağlantılara yatırım yapmalısınız.

İki ana backlink türü vardır: Dofollow ve Nofollow.

En deneyimli blogcular ve SEO’lar size Dofollow bağlantıları oluşturmaya odaklanmanızı söyleyecektir, ancak bu kaçınmanız gereken bağlantı kurma hatalarından biridir. Backlink bir tür odaklanmak kötü bir SEO uygulamasıdır. Ayrıca, siteniz bunu yaptığı için Google tarafından cezalandırılma riskiyle karşı karşıya.

İnkar edilemez bir şekilde, Nofollow bağlantıları hiçbirini geçmez bağlantı suyu ancak farklı alan adlarından geldiklerinde sitenizin SEO’sunu artırabilir.

İki backlink türünü sürekli oluşturmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Örneğin, misafir kaydı yoluyla Dofollow geri bağlantıları oluşturursanız, diğer ilgili bloglara yorum yaparak Nofollow bağlantıları da oluşturabilirsiniz. Backlink profilinizdeki iki bağlantıyı karıştırmak, sağlıklı bir SEO sitesinin geliştirilmesine yardımcı olacaktır.

5. Dizinsiz Alanlardan Bağlantı Oluşturma

Geri bağlantılar oluştururken, Google’da dizine eklenmemiş web sitelerinden, alan adlarından veya web sayfalarından bağlantı almamaya dikkat etmelisiniz. Google arama algoritmaları, sayfalardan bağlantı alan siteleri veya dizine eklenmemiş siteleri cezalandırır.

Bu bağlantıları bir web sitesinden almadan önce, bir sitenin dizine eklenip eklenmediğini görmek için yeterli araştırma yaptığınızdan emin olun. Bir site oluşturmadan önce bir siteyi araştırmak için daha fazla zaman harcamak, bağlantı oluşturmak için acele etmekten daha sonra pişman olmaktan daha iyidir..

Geri bağlantı profilinizi izlemek için SEMrush gibi araçları kullanabilirsiniz ve sitenize bağlantı veren dizine eklenmemiş bir site tespit ederseniz, bu bağlantıları kaldırın.

6. Rakibinizi Geçmeye Odaklanma

Elbette, rakiplerinizin bağlantı profilini gözetlemek iyidir, çünkü bu onları nasıl yeneceğinizi bilmenin en iyi yoludur, ancak bağlantı profillerini takip ederek onları geride bırakmaya odaklanmak size yardımcı olmaz.

Kural olarak, bağlantı profilinizde nasıl ince ayar yapabileceğinizi görmek, ancak bağlantı profilinizi oluşturmanıza yardımcı olacak bir içerik stratejisi geliştirmek için kaynaklar bulmak için rakibinizin bağlantı profilini gözetlemelisiniz.

7. Alakasız Bağlantılar Oluşturma

Otorite sitelerinden, blog yazarlarından ve içerik pazarlamacılarından bağlantılar oluşturmak için niş alaka düzeyini yok sayın.

Bir dijital pazarlama blogunuz varsa, bir sağlık ve fitness blogundan backlink almak SEO’nuz için sadece kötüdür.

Bağlantı aldığınız blog genel değilse, her zaman ilgili nişlerden bağlantılar oluşturmalısınız.

Eh, kendinize göre farklı bir niş olan bir blogdan kaliteli bağlantılar oluşturmak mümkündür, ancak hakkında yazdığınız konunun blogunuzla alakalı olduğundan emin olmalısınız.

8. Kaliteye Fazla Miktar Odaklanma

Hiç kimse haftada iki blog yayını yayınlamanızı engellemez. Ancak, kaliteyi miktar için feda ederseniz, yapmayı bırakın.

HubSpot’a göre, uzun biçimli yayınlar daha fazla paylaşım ve geri bağlantı oluşturur, ancak içerik kalitesizse kimse blog yayınlarınıza bağlanamaz.

Her zaman yüksek kaliteli içerik oluşturmaya ve yayınlamaya odaklandığınızda insanlar içeriğinize bağlanır.

9. Link Oluşturma Uygulamalarınızı Çeşitlendirmemek

Birçok bağlantı kurma uygulaması vardır. En yaygın olanları misafir bloglama ve blog yorumlamadır. Yalnızca bir tür bağlantı oluşturma tekniğine güvenirseniz, istediğiniz sonuçları belirtilen süre içinde almazsınız.

10. Hastening Link Binası

Google, geri bağlantı oluşturma hızınızı sınırlamaz, ancak bir günde binlerce bağlantı oluşturmak Google’ın şüphelenmesini ve web sitenizi cezalandırmasını sağlayabilir.

Yukarıdaki 8. maddeye benzer şekilde, her zaman miktardan daha kaliteli geri bağlantılar oluşturmaya odaklanın.

Bu, düşük kaliteli web sitelerinden 20 bağlantı almak yerine 2 yetkili siteden bağlantı almaktan daha iyi olduğunuz anlamına gelir.

Son sözler

Backlinko’dan Brian Dean’e göre, bağlantı kurma 200 Google sıralama faktörü. Ancak bağlantı kurma, zaman alan ve sabır gerektiren bir süreçtir. Bağlantılar oluşturarak arama motoru sıralamalarını iyileştirmek için bir kampanya yürütürken, her zaman bu on hatadan kaçınmalısınız.

Yazar hakkında

John Trogdon, profesyonel bir makale yazarı ve editörüdür. https://www.proessaywriting.com/. Ayrıca, John profesyonel bir dijital pazarlamacı olarak birçok otorite sitesinde yer almıştır. Forbes ona dijital pazarlama sihirbazı diyor. Aynı zamanda mesleği gazetecidir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map