7 tipov na písanie výkonných meta popisov, ktoré prevádzajú

Meta popisy sa dajú najlepšie opísať ako tajné ukážky na vašom webe. Pomáhajú návštevníkovi pri rozhodovaní o ďalšom postupe, kliknutí na odkaz a nakoniec získate konverziu. Z tohto dôvodu je dôležité, aby ste urobili čo najlepší krok vpred, predstavili ste si seba ako tvorcu filmu, ktorý sa snaží vytvoriť ukážku alebo ukážku pre vaše publikum..


Popisy metaPopisy meta

Aj keď to musí byť len krátky popis, je potrebné vziať do úvahy veľa, aby ste sa ubezpečili, že ste narazili na značku.

To znamená, že tu je 7 tipov, ako napísať silný meta popis, ktorý prevádza.

7 tipov na písanie výkonných meta popisov, ktoré prevádzajú

# 1. Drž to krátke

Môžete nájsť veľa návrhov týkajúcich sa počtu znakov, ktoré by ste mali použiť. Základná vec, ktorú treba poznamenať, je, že musíte byť stručný a výstižný, pretože SERP skončí odrezaním časti textu, ak presiahne 160 znakov..

Preto musíte byť čo najpresnejší, v priemere je všeobecné odporúčanie medzi 150 a 155 znakmi, takže ste si istí, že sa objaví celý popis a návštevník bude nútený efektívne kliknúť a čítať obsah na svojej webovej stránke..

Nezabudnite však, že všetko, čo zahrniete do opisu metaznačiek, by malo byť vykonané zmysel pre návštevníka a nie pre vyhľadávací nástroj.

# 2. Zahrnúť kľúčové slová

Zahrnúť kľúčové slová do popisu metaZahrnúť kľúčové slová do popisu meta

Aj keď meta popis nemá vplyv na hodnotenie vášho vyhľadávacieho nástroja, je dôležité, aby ste tam použili kľúčové slová. Nezabúdajte, že hľadaná osoba hľadá najrelevantnejšie informácie o konkrétnom predmete, a preto pomáha, ak v meta popise vidí niektoré kľúčové slová, ktoré hľadala..

Používanie kľúčových slov však neznamená, že by ste do nich mali vložiť popis. Kľúčové slová by mali vychádzať z opisu aby publikum mohlo pochopiť, že ide skutočne o webovú stránku, ktorá obsahuje informácie, ktoré hľadajú.

# 3. Odpovedzte na otázku WIFM

Odpovedzte na otázku WIFMOdpovedzte na otázku WIFM

WIFM, je skratka pre „What In In It For Me?“

Len asi každý má túto otázku na mysli, keď prehliadajú internet alebo dokonca prijímajú rozhodnutie o kúpe. Váš meta popis musí mať na pamäti túto skutočnosť, čitateľ sa pýta, prečo by mal kliknúť na vašu stránku a nie na tie, ktoré sa objavili vo výsledkoch vyhľadávania..

Opis by mal byť schopný povedať čitateľovi, akú hodnotu bude mať vaša stránka po kliknutí na ňu. Súťažíte s ostatnými zobrazenými stránkami a máte pár slov, aby ste presvedčili obecenstvo, že ste pre nich najvhodnejší..

# 4. Nech je to výzva na akciu

Nezabúdajte, že sa snažíte konvertovať návštevníkov, aký lepší spôsob, ako zvýšiť konverziu zahrnutím výzvy na akciu, do popisu metadát. Toto nie je rada pre vás, aby ste z toho urobili predajné ihrisko, ktoré by túto osobu iba vyplo. Výzva na akciu by mala byť jemná, ale účinná. Je to skoro ako vedieť odpovedať na otázku WIFM. Čitateľ by mal byť povzbudený, aby klikol na odkaz, aby niečo získal.

Výzva na akciu by mohla byť niečo ako „naučiť sa, ako získať viac kliknutí na svoju webovú stránku“. Ako vidíte, jedná sa o jemnú výzvu na akciu, ale nakoniec je pravdepodobné, že osoba, ktorá chce získať viac kliknutí, klikne na odkaz.

# 5. Nech je to priateľské a dokonalé

Meta popis je ako vaša recepcia alebo správca recepcie. Musíte to urobiť čo najpútavejšie. Ako to povedal niekto, „môže to byť úsmevný vrátnik alebo naštvaný vyhadzovač.“

Môže sa stať, že sa vaša stránka objaví ako prvá vo výsledkoch vyhľadávania, ale ak váš popis nie je dostatočne atraktívny, nemusí sa vo výsledkoch vôbec zobraziť..

Zošívanie kľúčových slov a ich rýchle zmiešanie so slovesami a podstatnými menami vám neprinesie konverzie, ale odpory.

Mali by ste sa snažiť mať v popise uvítací tón a potom ho preskúmať, aby ste sa uistili, že neobsahuje žiadne chyby. Mnoho ľudí posudzuje knihu z obalu a chyby na obale môžu mať za následok otázku, či môžu dôverovať obsahu vo vnútri.

# 6. Nechajte to na vyhľadávači

Nechajte to na vyhľadávačiNechajte to na vyhľadávači

Akokoľvek to môže znieť čudne, niekedy je najlepšie napísaný popis ten, ktorý nie je napísaný!

Vyhľadávacie nástroje dokážu vytiahnuť aj kľúčové slová a súvisiace vety, ak nemáte kódovaný meta popis. To, čo vytiahnu, môže byť niekedy najrelevantnejšie pre vyhľadávanie, ktoré niekto urobil. Je to tak najmä v prípade kľúčových slov s dlhým chvostom.

Pamätajte, že to funguje len v konkrétnych situáciách, a najmä pri riešení dlhých kľúčových slov alebo viacerých z nich, takže buďte opatrní.

# 7. Pokračujte v učení a nastavovaní

Online svet nie je nikdy statický, robíte dobre, aby ste boli rovnako plynulí a pokračovali v učení. Nebojte sa experimentovať, vyskúšajte niečo a majte prehľad o tom, ako to funguje, a potom skúste iný, ak ten nefunguje dobre..

Aj keď konkrétne kľúčové slovo môže dnes dobre fungovať, môže byť potrebné zajtra ho zmeniť, pretože zrejme stratilo svoju príťažlivosť. Z tohto dôvodu budete musieť vždy zostať na vrchole hry a neustále sledovať výkon svojich meta popisov.

Možno budete musieť monitorovať a učiť sa od svojich konkurentov. Jedným z konkurentov je služba Google AdWords, vždy sa ubezpečte, že váš popis môže tieto reklamy konkurovať.

Záverečné myšlienky

Písanie výkonných meta popisov na konverziu si vyžaduje čas a úsilie, ale nakoniec sa tam dostanete. Úpravy a opätovné úpravy prispejú k tomu najlepšiemu, niekedy môžete požiadať o názor inej osoby.

Je však tiež dôležité si uvedomiť, že meta popis je iba vrátnik, takže záleží na tom, čo človek nájde, keď vstúpi cez tieto virtuálne dvere..

Veľký obsah je rovnako dôležitý a jeho popis by mal v skutočnosti predstavovať obsah na stránke. Nikdy nie je dobrý zážitok pozerať sa na skvelý trailer a skončiť v hroznom filme!

Autor bio:

O spoločnosti Ritu Sharma – Ritu Sharma je špecialista na SEO & Online marketingový stratég s viac ako 9 rokmi odbornej praxe. V súčasnosti spolupracuje s poprednou indickou spoločnosťou v oblasti SEO PageTraffic. Vedie veľa úspešných SEO kampaní pre PageTraffic.

Prečítajte si tiež:

 • Trendy v oblasti SEO do roku 2020
 • Ako získať veľa prevádzky pomocou kľúčových slov s dlhým chvostom
 • Ako získať kvalitné spätné odkazy zadarmo v roku 2020
 • 10 najlepších SEO analýza softvér pre vaše webové stránky analýzy
 • 7 najlepších SEO pluginov pre webové stránky WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map