30 chýb SEO, ktoré môžu v roku 2020 zabiť vaše webové stránky

Z vonkajšej strany vám SEO môže pripadať ako jednoduchá vec, ale to nie je úplne úprimné. Veľa sa venuje vykonávaniu rôznych SEO faktorov, vrátane kvalitných spätných odkazov, kľúčových slov, kotvových textov, kvalitného obsahu, aby som spomenul niekoľko. Napriek tomu by ste mohli urobiť niekoľko chýb SEO, medzi nimi:


1. Písanie obsahu nízkej kvality

V tomto veku a čase internet neodpustí nekvalitný obsah. Toľko ľudí má neuveriteľné veci, ktoré môžu povedať a zdieľať, že ľudia s potešením prehliadajú váš nekvalitný obsah, a to aj s renomovaným značkovým názvom. S obsahom ide o to, aby ste ho udržali svieži, relevantný, aktuálny, trendový, zábavný, poučný a včasný pre vaše publikum..

Prečítajte si tiež: Ako napísať kvalitný obsah?

2. Pomalá rýchlosť

Pomalá rýchlosť webových stránok

Pomalá rýchlosť je vrah. V tejto dobe moderných technológií boli mysle ľudí naladené tak, aby okamžite očakávali všetko. V ideálnom prípade trvá otvorenie stránky viac ako 3 sekundy, takže vaši používatelia čakajú príliš dlho.

Pro tip: nemusíte zvrhnúť celý svoj život. Zvážte zmenu spôsobu, akým robíte veci; zmeniť veľkosť nahraných médií, zahrnúť ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača, obmedziť okrem iného doplnky, widgety a bočné panely,.

Prečítajte si tiež: 15 spôsobov, ako zrýchliť webovú stránku WordPress

3. Neoptimalizácia obrázkov

Vizuálny obsah prechádza dlhou cestou, pretože priťahuje pozornosť a zapája publikum pomocou platforiem sociálnych médií na šialenstvo; ľudia stále viac požadujú vizuálny obsah. Bez ich správnej optimalizácie však prichádzate o správne indexovanie a hodnotenie celého obsahu spoločnosti Google.

Pretože obrázky sú také veľké, bolo by pre vás dôležité, aby ste si ich poradili, preto sa uistite, že máte informácie o svojich titulkoch, popisoch obrázkov a dokonca aj alternatívnych textoch. Cieľom je poskytnúť ľuďom ďalšie podrobnosti o vašom vizuálnom obsahu.

Prečítajte si tiež: 5 najlepších doplnkov WordPress pre optimalizáciu obrázkov

4. Nerobím výskum kľúčových slov

Existuje dôvod, prečo vývojári poskytli pre trh najlepší sledovač kľúčových slov v serpbooke. Výskum kľúčových slov je takou prvoradou súčasťou úspešného SEO. Pretože väčšina ľudí považuje blogovanie a celú prax SEO za jednoduchú vec, častejšie prehliada význam prieskumu kľúčových slov..

Na chvíľu sa môže zdať zbytočné využívať výskum kľúčových slov, pretože máte nejaký obsah, ktorý chcete zdieľať. Bohužiaľ, aj s novými nápadmi by ste mohli skončiť s nesprávnym publikom alebo so zlým materiálom pre svoje publikum, aj keď obsah, ktorý nezodpovedá potrebám cieľového publika.

Prečítajte si tiež:

 • Ako urobiť výskum kľúčových slov pre SEO
 • Najlepšie výskumné nástroje pre kľúčové slová pre SEO v roku 2020

5. nádivka na kľúčové slová

Neuskutočnenie prieskumu kľúčových slov je jedna vec, ale niektorí správcovia ešte neprišli na ideálny spôsob začlenenia kľúčových slov do textu. Bez ohľadu na to, koľko času trávite výskumom vynikajúcich kľúčových slov pre váš obsah, neexistuje žiadna ospravedlnenie pre ich neopatrné pridanie na vašu platformu..

V súčasnosti nejde len o to, aby sa výsledky vyhľadávania obsahu obsahovali s presnými zhodami kľúčových slov, ale o to, aby sa výsledky obsahov, ktoré najlepšie zodpovedajú hľadaným výrazom, najlepšie zhodovali..

6. Optimalizácia viacerých stránok pre rovnaké kľúčové slová

Rovnako ako bez kľúčových slov sa nemôžete obísť, musíte o nich byť inteligentní. Použitie jedného cieľového kľúčového slova na optimalizáciu dvoch alebo viacerých vašich stránok poškodí vaše hodnotenie. Po prvé, na prvej stránke Google je veľká konkurencia a či slová, na ktoré zacieľujete, majú nízku konkurenciu, vždy existuje konkurencia, ktorú treba hľadať.

Hlavným problémom je však predávať sa krátko. Existuje toľko súvisiacich kľúčových slov, na ktoré by ste mohli zacieliť, aby ste oslovili ešte väčšiu základňu publika než s jednou sadou kľúčových slov.

7. Optimalizácia pre kľúčové slová s krátkym chvostom

Kľúčové slová s dlhými chvostami

Opäť s kľúčovými slovami sa nebudete činiť spravodlivosťou, ak budete vždy zacieľovať na kľúčové slová s krátkym chvostom. Zacielením na frázu „SEO techniky“ získate nízke hodnotenie. Pre jednu, bolo na túto tému napísaných toľko obsahu a prichádza omnoho viac.

Problém je v tom, že krátkodobé podmienky majú veľmi vysokú konkurenciu, nehovoriac o všeobecnú cieľovú skupinu. Ľudia by mohli hľadať rôzne veci v rámci vašich kľúčových slov s krátkym chvostom natoľko, aby sa váš obsah stal pre ich vyhľadávanie irelevantným.

Prečítajte si tiež: Ako zvýšiť návštevnosť webových stránok pomocou kľúčových slov s dlhým chvostom?

8. Bez ohľadu na svoju konkurenciu

Vaši konkurenti nemusia byť vašimi priateľmi, ale to by z nich nemalo robiť vašich nepriateľov. V oblasti SEO je vždy čo učiť. Či vaši konkurenti robia lepšie ako vy, skutočnosť, že vyhlasujú výraznú konkurenciu, znamená, že musia robiť niečo správne. Investujte nejaký čas do prieskumu konkurencie a vyberte si jednu alebo dve veci, ktoré môžete využiť pre lepšie SERP spoločnosti Google.

9. Ignorovanie interných prepojení

Aj keď sa spoliehate na spätné odkazy pre štruktúru odkazov, nemôžete obísť bez interného prepojenia a byť v SEO úspešným. Existuje veľa článkov, ktoré ležia v archívoch stránok ľudí, ktoré nie sú vidieť z dôvodu nevyužitia interných prepojení..

Keď ľudia prechádzajú vašim článkom a Google indexovo prehľadáva vaše stránky, uistite sa, že ich môžu konzumovať omnoho viac, ako napísané slová. Nech ich interné odkazy privedú k väčšej práci.

10. Spätné odkazy so zlou kvalitou

Existencia spätných odkazov má veľa spoločného s vaším celkovým úspechom v stratégii SEO. Množstvo týchto spätných odkazov znamená, že ste venovali dosť času obohateniu svojho obsahu o väčšiu hodnotu z vonkajších zdrojov. To zvyšuje vašu povesť značky. Pri nákupe odkazov si však ľudia neuvedomujú, že to nie je to množstvo, na čom záleží, ale skôr kvalita.

Niektoré zo stránok, z ktorých si odkazy kupujete, sú spamové a pre váš kurz ako značka nie sú relevantné. Aj keď si ich väčšina vašich cieľových publík nevšimne, spoločnosť Google si ich všimne. Horšie je, že namiesto toho, aby ste posilnili svoju pozíciu, získate pokutu.

Prečítajte si tiež:

 • 9 spôsobov, ako získať kvalitné spätné odkazy
 • Nikdy nepoužívajte týchto 10 spôsobov, ako získať spätné odkazy

11. Ticho v sociálnej oblasti

Sociálne siete majú veľkú časť celej internetovej populácie. Ak ste na sociálnych sieťach a vaša prítomnosť nie je pociťovaná, spôsobujete utrpenie svojich rebríčkov. Faktom je, že okrem skrytých výhod, ktoré prináša SEO, sa spoločenské signály získavajú viac ako rebríček.

Ľudia, na ktorých chcete pomocou svojho obsahu zacieľovať, väčšinou visia na platformách sociálnych médií. Čím viac s nimi komunikujete, tým lepšie sa zoznámia s vašou značkou a túžia spotrebovať od vás viac obsahu.

Prečítajte si tiež: 10 najlepších doplnkov WordPress na automatické zdieľanie nových / starých blogových príspevkov na všetkých platformách sociálnych médií

12. Nepropagujte váš obsah

Aké dobré je mať kvalitný obsah, ktorý nikto nevie čítať? Existujúce online je o tom, aby sa vaša značka stala známou širokým zdieľaním vášho obsahu. Propagácia obsahu vyžaduje agresiu a odhodlanie. Jedným zo spôsobov, ako propagovať svoj obsah, je aktívny na sociálnych médiách.

Okrem toho nastavte rozpočet pre svoj obsah, aby ste mohli platiť za hranie, pretože niekedy to robí rozdiel v SEO.

13. Neočakávané publikovanie

Používatelia internetu sa radujú za obsah, ktorý majú konzumovať, a nič viac. Ľudia môžu na internete spomenúť novinky, trendy, zábavu, nakupovanie. Preto hodnota, ktorú musíte poskytnúť, pokiaľ ide o obsah, nemôže byť nepredvídateľná.

V skutočnosti sú značky, ktoré si so svojimi publikami vybudovali tempo publikovania, také, ktoré majú konzistentný zvyk vysielania. Takto vychovávate kultúrnu základňu publika, ktorá na vás môže bez problémov spoľahnúť informácie o určitých dňoch v týždni alebo mesiacoch. To tiež robí veľa pre vaše hodnotenie na Google.

14. Zanedbávanie prerušených odkazov

Nefunkčné odkazy sú viac či menej súčasťou akejkoľvek rastúcej webovej stránky. Pri prechode z jednej webovej stránky na viac sa príležitosti pre nefunkčné odkazy neustále zvyšujú. Akékoľvek drobné zmeny na vašej platforme môžu mať za následok nefunkčné odkazy. Napríklad, ak je web, na ktorý ste sa dostali, skomprimovaný, dostanete nefunkčný odkaz. Ďalej, ak ste mali v určitom okamihu nejakú údržbu stránok, veľa vašich odkazov bude nakoniec prerušených.

Tip pre profesionálov: Nemôžete ovládať, čo sa stane s inými webmi, ale môžete ovládať, čo sa stane s vašimi. Preto sa rozhodnite, že úmyselne budete kontrolovať svoju platformu, kontrolovať nefunkčné odkazy a opravovať ich tesne predtým, ako sa stanú veľkým problémom vo vašich hodnotiacich faktoroch. Nezabudnite, že vaše používateľské skúsenosti sú vždy spojené s nefunkčnými odkazmi.

15. Chýbajúce metadáta

V praxi SEO nikdy nezabudnite ignorovať metadáta. Poskytujú ďalšie informácie vyhľadávacím nástrojom na indexové prehľadávanie a publiku na lepšie pochopenie toho, čo sa týka vašich stránok. Ďalej nejde iba o to, aby sme mali metadáta, ale o to, ako sa vypočítajú podľa toho, ako ich používate.

Za prvé sa uistite, že zachytávajú vaše zacielené kľúčové slová. Stručne povedané, musia byť jedinečné a originálne, pretože prezentujú vašu značku svetu. Nechajte ich, aby zachytili podstatu vašej značky spolu so zacielenými kľúčovými slovami, ktoré odzrkadľujú danú tému.

Tip pre profesionálov: názvy stránok by nikdy nemali byť dlhšie ako 65 znakov.

16. S výhľadom na miestne SEO

Vedeli ste, že miestny SEO je váš vplyv na prekonanie konkurencie? Miestny trh vám poskytuje viac výhod, pretože im rozumiete lepšie ako konkurenti.

Ak teda optimalizujete svoje miestne publikum, ale ste zaneprázdnení konkurenciou o väčší trhový priestor, získate na Googli také nízke hodnotenie. Predpokladajme, že vaše miestne publikum nebolo zacielené žiadnou značkou, a potom ich zarobte, aby ste oslovili druhú populáciu.

17. Zabudli ste aktualizovať svoj obsah

Aktualizácia obsahu je opäť problémom „údržby domu“. V poriadku SEO prax, presahuje vytváranie kvalitného obsahu a jeho zdieľanie s cieľovým publikom. O spoločnosti Google bolo vždy známe, že uprednostňuje blogy s vysoko kvalitným obsahom.

Aj keď môžete byť jedným, kto bude publikovať kvalitný obsah, musíte sa vrátiť do záznamov a všetko udržiavať čerstvé.

Materiál, ktorý máte na svojej platforme pred pár mesiacmi a rokmi, si zaslúži nový vzhľad. Keďže je stále populárny obsah vo svete blogov taký populárny, aktualizácia obsahu je jedným z vynikajúcich spôsobov, ako to dosiahnuť.

Najrýchlejšou cestou je pravidelná údržba. Týmto spôsobom môžete manuálne prejsť niektoré z vašich predchádzajúcich prác a obnoviť ich. Ak chcete pomôcť s automatickou údržbou, skúste použiť nástroj, ako je Google Search Console.

18. Duplikát obsahu

Faktom je, že repostovanie diel inej osoby je plagiátorstvo, ktoré by vás mohlo dostať do problémov s autorskými právami a právami. Celkovo je online toľko informácií, že ľudia nemajú priestor na nadbytočné informácie. Ak máte jeden z týchto dní, že vaša kreativita je nízka, je skutočne potrebné riskovať, že spoločnosť Google penalizuje vaše stránky iba z duplikovania obsahu.?

Spoločnosť Google zďaleka a uprednostňuje webové stránky s jedinečný a originálny obsah. Ak chcete prehodnotiť niektoré informácie, aktualizujte ich a znova ich zdieľajte, alebo ich znova vložte. Skvelé spôsoby, ako opätovne použiť informácie, sú okrem iného infografiky, inštruktážne videá a elektronické knihy.

19. Pradenie tovaru

Okrem duplicitného obsahu je rotácia článkov hlavnou chybou, ktorá vás potrestá iba spoločnosťou Google. Keď vezmete kus článku a roztočíte ho, aby z neho vyplynuli ďalšie kúsky obsahu, nielenže ohrozíte jeho kvalitu, ale tiež zlacníte svoju značku. Slová môžu byť napísané a usporiadané odlišne, ale kvalita sa nijakým spôsobom nezlepší.

20. Zle napísané adresy URL

Chybné adresy URL

obrázok: Problémy s adresou URL

Adresy URL vás nemusia považovať za ideálne miesto pre SEO, ale sú. Vrátane podčiarkovníkov, symbolov, veľkých písmen a irelevantných čísel môže poškodiť váš SEO. V ideálnom prípade je zapamätateľnosť vašej stránky sporná, ak ľudia nedokážu povedať, o čom je vaša stránka, len z adries URL. Príklad zle napísanej adresy URL je www.example.com/Gsd_%12_f231&%

21. Zabudnuté na mobil

So vzostupom mobilu nemôžete zabudnúť na mobil a dúfať, že prežijete; mobilné publikum je omnoho významnejšie ako publikum pre stolné počítače. Preto bude spoločnosť Google vždy uprednostňovať výsledky pre mobilných používateľov pred používateľmi stolných počítačov.

Vykonajte test vhodný pre mobilné zariadenia pomocou testu Google a zistite, či vaša platforma vyhovuje. Nezabudnite, že obsah, dizajn, písmo, množstvo a kvalita sa musia zobrazovať rovnako pre publikum pre mobilné zariadenia aj pre stolné počítače.

22. Nekompatibilita s prehliadačmi

Vždy ste otvorili web a zistili, že je nekompatibilný s vaším prehliadačom. To môže byť veľmi nepríjemné. Aj keď sa môžete zamerať na optimalizáciu Google ako najvýznamnejších vyhľadávacích nástrojov, v prehliadačoch je to iné. Ľudia dávajú prednosť iným prehliadačom a ak ich obmedzíte na konkrétny, strácate sa pre veľké publikum.

Zdá sa, že väčšina ľudí má preferenciu prehliadača Google Chrome, ale skutočnosť, že sa nestal tak dominantným prehliadačom, ako je vyhľadávač Google, všetko mení. Firefox a Opera sú veľmi blízko, a preto nie je potrebné týchto používateľov uzamknúť pri optimalizácii pre vaše cieľové publikum.

23. Ignorovanie obsahu dlhej formy

Zvyčajne je obsah kratšej formy s menej ako 500 slovami najmenej zaujímavý v porovnaní s obsahom s dlhou formou. Pri hodnotení je dôležitá doba, ktorú ľudia trávia na vašej platforme. Je to znamenie, že ľudia sa tešia z toho, že sú na vašej platforme, a že si spoločnosť Google zaslúži vysoké hodnotenie.

Dlhodobý obsah vám poskytuje dostatok času a priestoru na pokrytie vašich kľúčových slov bez vypĺňania kľúčových slov. Od svojho obsahu máte tiež priestor, okrem iného tabuľky, grafy, zoznamy, obrázky, značky H1. Ak chcete hrať bezpečne, zacieľte na svoje články 1 000 – 2 000 slov. Trik spočíva v udržaní konzistentnosti v záujme a kvalite, aby vaše publikum mohlo čítať až do konca.

24. Nekonzistentné online profily

Prežitie značky veľa závisí od jej schopnosti udržiavať konzistentný a seriózny imidž. Pokiaľ ide o digitálny priestor, všetka odoslaná komunikácia hovorí o vašej značke. Ak vás online chytia nekonzistentné informácie, strácate nielen dôveryhodnosť, ale tiež strácate prehľad o spoločnosti Google, pokiaľ ide o prvé miesto v SERP. Google prehľadáva milióny platforiem za účelom získania informácií na indexové prehľadávanie. Ak sa tak stane, mali by ste mať lepšiu konzistentnú značku, aby ste mohli predviesť svet.

25. Príliš veľa kontextových reklám

Po prvé, kontextové reklamy nie sú také účinné, ako bývali. Ďalej môžu byť veľmi nepríjemné, najmä tie, ktoré pokrývajú celú obrazovku. Vzhľadom na to, že uvažujete o optimalizácii prvého použitia pre mobilné zariadenia, kontextové reklamy môžu byť veľmi nepríjemné pre používateľov mobilných stránok, ktorí majú malý priestor na obrazovke, s ktorými môžu pracovať..

26. Za predpokladu, že video nie je dôležité

Väčšina SEO sa príliš zameriava na obrázok a text, ktorý nemá na videoobsah nijaký ohľad ani perspektívu. Problém je v tom, že sociálne médiá a technológie zašli príliš ďaleko, pokiaľ ide o popularizáciu videa, ktoré už nemožno ignorovať.

To znamená, že ak stále predpokladáte, že videoobsah nie je dôležitý, ohrozujete skvelú pozíciu v rebríčku. Platformy ako YouTube, Vimeo a ďalšie by mali pracovať vo váš prospech a poskytnúť vám prístup k inej kapacite publika, ktorú ste predtým nemali..

27. Ignorovanie spätnej väzby publika

Spätná väzba je znakom marketingového úsilia v oblasti SEO; nemôžete si dovoliť prehliadnuť spätnú väzbu svojho publika. Či už je spätnou väzbou sťažnosť, otázka alebo jednoduchý komentár, znamená to veľa, ak sa k nim vrátite.

Po prvé, udržiava ich zapojené, čo je veľká časť SEO. Po druhé, nenechávate priestor na špekulácie, najmä v prípade negatívnej spätnej väzby. Nezabudnite, že spôsob, akým ich budete cítiť, sa premietne do vašej pozície, pretože spoločnosť Google si cení spokojnosť zákazníka.

28. Udržiavanie zle navrhnutého miesta

Dizajn webu je prvkom technického SEO, ktorý väčšina majiteľov webových stránok nezohľadňuje. Udržiava perspektívu v oblasti používateľských skúseností. Ak ľudia nemôžu rýchlo prechádzať vašimi stránkami, nájsť veci a pohodlne čítať obsah, potom nemajú dôvod byť na vašich stránkach. Opravte to a stanovte si svoje poradie.

29. Dohľad nad propagačnými správami

Aj keď je obsah nevyhnutný, ak ste príliš prilepení na reklamné správy, ublížite si na rebríčku, ľudia sa nechcú cítiť, že sú podvádzaní alebo pod tlakom, keď sa prihlásite na odber svojich služieb a konzumujete svoj obsah. Váš obsah preto nesmie byť iba jednorozmerný pri presadzovaní vašej značky a vašich produktov a služieb.

30. Nejasná výzva na akciu

Čo chcete, aby vaše publikum urobilo? Povedz im. Ľudia sú oveľa dôveryhodnejší a rešpektujú značky, ktoré vedia, čo chcú od svojich zákazníkov. Ak chcete, aby sa prihlásili na odber, kúpili, zavolali, navštívili, objednali alebo čokoľvek iné, dajte im vedieť. Niekedy nerobia nič, pretože nemajú pocit, že by sa niečo malo urobiť.

Zabalenie

SEO má veľa vecí, a preto musíte byť nadšení stratégiami, ktoré sa rozhodnete využiť. Okrem toho pomáha udržiavať krok s aktuálnymi trendmi a aktualizáciami Google. Takto môžete bezpečne trénovať SEO bez toho, aby ste pristupovali k takým chybám, ktoré by mohli zabiť vaše hodnotenie.

Autor bio: Duncan Kingori z SERPBook

Duncan je v odbore písania už desať rokov. Má veľké skúsenosti s tvorbou informatívnych článkov a jeho práca bola ocenená a publikovaná v mnohých populárnych publikáciách.

Prečítajte si tiež:

 • 25 spôsobov, ako zvýšiť návštevnosť webových stránok v roku 2020
 • Kompletný kontrolný zoznam SEO na stránke do roku 2020
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map