Recenzia DreamHost: Je to hostiteľ, o ktorom ste snívali?

Dreamhost je jedným z najpopulárnejších poskytovateľov hostingu. Je známy pre mnoho vecí, vrátane cenovo dostupných sadzieb a veľkého počtu balíkov. Kúpili sme si službu a vytvorili našu webovú stránku, aby sme skontrolovali funkcie ponúkané spoločnosťou. Študovali sme všetko od nákladu po dobu prevádzkyschopnosti a načítania reálnych údajov. Ale stojí to za humbuk? Zistíme to v tejto recenzii.


Dreamhost-sr

Celkové hodnotenie

4,2 / 5

Vlastnosti
8/10

Užívatelsky prívetivý
8/10

stanovenie ceny
8/10

podpora
9/10

Spoľahlivosť
9/10

Zľavy DreamHost
Pozri ponuky

uptime

99,98%

Čas načítania

539 ms

DreamHost sa môže pochváliť pôsobivým profilom a približne pol milióna aktívnych používateľov, ktorí hosťujú viac ako 1,5 milióna webových stránok. To je veľké množstvo a rastie len cez deň. Nie je to nová spoločnosť. Spoločnosť bola založená v roku 1996 a stala sa niekoľkokrát najlepšou webhostingovou službou spoločnosti PCMag..

Bola založená skupinou študentov na Harvey Mudd College v Kalifornii, ale dnes má desiatky zamestnancov, ktorí tvrdo pracujú na tom, aby splnili očakávania svojich miliónov zákazníkov..

Kľúčové vlastnosti

 • Tvorca webových stránok, ktorý vám uľahčí vytváranie vlastných stránok
 • SSD pre rýchlejší výkon
 • Inštalátor aplikácií jedným kliknutím
 • Schválené WordPress
 • Ocenená zákaznícka podpora k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni
 • E-mailové účty so všetkými zdieľanými plánmi hostenia

Miesto na disku
neobmedzený

Bandwidth
neobmedzený

Vrátenie peňazí
97 dní

Doména zadarmo
žiadny

SSL zadarmo
Áno

Hostingové plány
www.dreamhost.com

Recenzia DreamHost: Základné informácie

DreamHost je americká spoločnosť v pravom slova zmysle. Hostiteľskú službu založila v roku 1996 skupina priateľov študujúcich na Harvey Mudd College v Claremont v Kalifornii. Medzi ne patrili Dallas Bethune, Michael Rodriguez, Josh Jones a Sage Weil. Štyria priatelia tvrdo pracovali na rozvoji myšlienky a spoločnosť oficiálne vznikla v roku 1997.

Má viac pobočiek v krajine a globálny dosah. Aj keď tam nie sú najstarší poskytovatelia hostingu, patrí medzi najznámejšie vďaka veľkorysým politikám a dostupným cenám.

Štatistiky hostené na webových stránkach & TLD

Spoločnosť má asi pol milióna aktívnych používateľov, ktorí hosťujú viac ako 1 milión webových stránok. Ponúka veľa TLD vrátane .com, .net, atď. Nájdete tu aj TLD špecifické pre danú lokalitu, ako napríklad .co.uk a co.us. Okrem toho sú k dispozícii aj TLD špecifické pre podniky, ako sú .biz a .info.

Dreamhost-domény-štatistiky

Dreamhost-TLD-štatistiky

Výkon, dostupnosť & Čas načítania

Nestačí mať webhosting, musíte sa uistiť, že ponúka dobrý výkon. Najlepším spôsobom merania kvality je skontrolovať dostupnú dostupnosť a hlasný čas. Pozrime sa na to.

Test výkonnosti (Pingdom)

Na webe sme vykonali test Pingdom, aby sme posúdili rýchlosť a vlastnosti ponúkané spoločnosťou. Vytvorili sme falošnú stránku so skutočným obsahom, aby sme mohli dospieť k skutočnému záveru. Výsledky testu boli celkom dobré.

Pingdom-Dreamhost

Načítanie stránky trvalo menej ako jednu sekundu, v priemere 471 ms. Je to lepšie ako veľké množstvo poskytovateľov a je to veľmi dôležitá metrika úspechu stránky. Keďže sme nepoužili optimalizáciu rýchlosti ani ukladanie do vyrovnávacej pamäte, dá sa povedať, že výsledky sú spoľahlivé.

Prevádzková doba servera & Čas načítania (UptimeRobot)

Test UptimeRobot je osvedčenou metódou na posúdenie spoľahlivosti webovej stránky. Test sme vykonali na stránke a výsledok bol opäť pozitívny:

Dreamhost-uptime

Ako vidíte, web bol hore 34 hodín a asi 1 mesiac nespadol. Za posledných 30 dní ponúka mieru dostupnosti 99,99%, čo sa rovná asi 0,072 hodiny za mesiac.

To je celkom dobré, pretože viete, že vaše webové stránky budú väčšinou fungovať. Podobne aj rýchlosť je vynikajúca, v priemere 199,78 ms.

Čas odozvy servera (Bitcatcha)

Keďže sa webové stránky prezerajú globálne, je dôležité nájsť poskytovateľa hostingu, ktorý zabezpečí rýchle načítanie dát po celom svete. Vykonali sme test Bitcatcha, aby sme to mohli posúdiť. Tu je výsledok.

Podľa očakávania sa web načíta najrýchlejšie v USA a potom Austrália. Je to najpomalší v Sao Paule a Japonsku, kde je v priemere asi 250 ms, čo nie je také zlé, najmä keď ho porovnáte s inými možnosťami. Celkovo vzaté, nezáleží na tom, kde sa nachádza vaše publikum, môžete svoje stránky hostovať na DreamHost bez problémov.

Hostingové plány a funkcie

DreamHost ponúka veľa hostingových plánov. Aj keď zdieľajú niektoré podobné funkcie, niektoré môžu mať ďalšie výhody. Medzi štyri najobľúbenejšie hostingové plány ponúkané spoločnosťou patrí.

Typ hostenia
Balík č. 1
Balík č. 2
Balík č. 3
Balík č. 4
Zdieľané (základné)2,59 $ / mesiac5,59 $ / mesiac
WordPress2,59 $ / mesiac5,59 $ / mesiac
VPS10 USD / mesiac20 $ / mesiac40 USD / mesiac80 USD / mesiac
Oddaný149 dolárov / mesiac279 USD / mesiac

Zdieľaný hosting

Najlacnejší balík je k dispozícii za pouhých 2,59 $ mesačne. Môžete na ňom umiestniť iba jednu stránku, ale získate okrem nej aj bezplatnú doménu, neobmedzený prenos, SSL a bezplatné úložisko SSD..

Drahší balík je k dispozícii za pouhých 5,95 dolárov mesačne. Môžete na ňom hosťovať neobmedzené weby a okrem neobmedzeného prenosu, SSL a bezplatného úložiska SSD využívať aj bezplatnú doménu.

Hlavné rysy
Shared Starter
Zdieľané neobmedzene
Počiatočná cena$ 2,59 / mo$ 5.95 / mo
Cena za obnovenie$ 2,59 / mo$ 5.95 / mo
webové stránky1neobmedzený
Miesto na disku SSD50GBneobmedzený
Bandwidthunmeteredunmetered
E-mailové účtyK dispozícii na nákupzahrnuté
Hostené doményneobmedzenýneobmedzený
Zahrnuté bezplatné domény
BEZPLATNÝ certifikát SSLk dispozíciipredinštalovaná

Hosting VPS

basic: Najlacnejší balík je k dispozícii za pouhých 10 dolárov mesačne. Môžete na ňom hosťovať neobmedzené stránky a zároveň si užívať neobmedzené e-maily. Ponúka bezplatné certifikáty SSL, 1 GB RAM a 30 GB SSD úložiska, a preto nemusí byť vhodný pre ťažké stránky.

Predmet podnikania: Vhodný pre malé podniky, tento stojí 20 dolárov mesačne. Môžete na ňom hosťovať neobmedzené stránky a zároveň si užívať neobmedzené e-maily. Je vhodný pre malé weby, ponúka 2 GB pamäte RAM s 30 GB úložného priestoru SSD a neobmedzenú komunikáciu s certifikátmi SSL zadarmo.

professional: K dispozícii už od 40 USD mesačne je k dispozícii aj bezplatná certifikácia SSL. Táto stránka vám tiež umožňuje hosťovať neobmedzené webové stránky s neobmedzeným počtom e-mailov. Ponúka 4 GB RAM a 120 GB SSD úložiska a je vhodný pre stredne veľké firmy a profesionálne weby.

podnik: Najdrahší hostingový balík VPS stojí 80 dolárov mesačne a je dodávaný s bezplatným certifikátom SSL. Dostanete sa k hostiteľovi neobmedzeného počtu stránok s neobmedzeným počtom e-mailov. Ponúka 8 GB RAM a 240 GB SSD úložiska a je vhodný pre veľké stránky.

Dreamhost-VPS-packages

Cloud hosting

Spoločnosť ponúka veľa možností hostenia v cloude. Tie obsahujú:

Ram server 512 MB: Tento 1 balík vCPU, neobmedzená šírka pásma stojí iba 4,50 $ / mesiac alebo 0,0075 $ / hodinu. Je vhodný na drotárstvo a ponúka disk SSD s kapacitou 80 GB.

Ram server 2 GM: Tento 1 balík vCPU s neobmedzenou šírkou pásma stojí iba 12 $ / mesiac alebo 0,03 $ / hodinu. Je vhodný pre webové stránky a ponúka disk SSD s kapacitou 80 GB.

8 GB server RAM: Tento balík 4 vCPU s neobmedzenou šírkou pásma stojí iba 48 USD / mesiac alebo 0,08 $ / hodinu. Je vhodný pre databázy a ponúka disk SSD s kapacitou 80 GB.

Dedikovaný hosting

Najlacnejší balík je k dispozícii za pouhých 149 dolárov mesačne. Nečakajte si iba 100% záruku dostupnosti, ale získate aj prístup k nepretržitému monitorovaniu servera s ochranou DDoS.

Dreamhost-vyhradeného balíčky

Podrobne DreamHost Basic (zdieľaný plán)

Spoločný plán je najobľúbenejším plánom spoločnosti, keďže sa pripravuje pre všetky druhy spotrebiteľov. Všetky balíčky sa dodávajú s bezplatným názvom domény pre prvý rok a neobmedzenou prevádzkou.

plány & Ceny v detaile

Pozrime sa na funkcie, ktoré prichádzajú so základným plánom. Môžete si vybrať z dvoch možností.

Čo je súčasťou zdieľaných balíkov?

štartér: Tento balík je vhodný, ak práve začínate alebo máte malú firmu. Hostíte iba jednu stránku a získate základné funkcie, ako je WordPress a bezplatná doména, s bezplatným certifikátom SSL.

neobmedzený: Ako už názov napovedá, tento balík ponúka neobmedzené množstvo webových stránok, prenosov a e-mailov. Môžete si tiež užiť základné možnosti, ktoré sa dodávajú so štartovacím balíkom, ako je napríklad bezplatné doménové meno, WordPress a certifikát SSL zadarmo.

Hlavné rysy
štartér
neobmedzený
Počiatočná cena$ 2,59 / mo$ 5.95 / mo
Cena za obnovenie$ 2,59 / mo$ 5.95 / mo
webové stránky1neobmedzený
Miesto na disku SSD50GBneobmedzený
Bandwidthunmeteredunmetered
E-mailové účtyK dispozícii na nákupzahrnuté
Hostené doményneobmedzenýneobmedzený
Zahrnuté bezplatné domény
BEZPLATNÝ certifikát SSLk dispozíciipredinštalovaná
Premium Wildcard SSLžiadnyÁno, s Addonom
ZADARMO Tvorca stránok
ZADARMO Prenos webových stránok
cPanel & Softaculous
Nočné zálohy
MySQL databázyneobmedzenýneobmedzený
Cloudflare CDN
Garancia vrátenia peňazí97-dni97-dni

Tabuľka počiatočných cien

Spustený balík začína už od 2,59 $ mesačne. Ak chcete balík Unlimited, môžete sa rozhodnúť platiť 7,95 dolárov mesačne.

Platobné obdobie / plán
(iba pre nových používateľov)
Shared Starter
Zdieľané neobmedzene
1 mesiac$ 4,95 / mo$ 10,95 / mo
12 mesiacov$ 3.95 / mo$ 6.95 / mo
36 mesiacov$ 2,59 / mo$ 5.95 / mo

Obnovovacie ceny

Politika obnovy je veľmi jednoduchá. Pokiaľ nedôjde k zmene cenovej štruktúry, bude vám naúčtovaná rovnaká suma ako originál.

Hlavné funkcie v detailoch

Pozrime sa na niektoré z hlavných funkcií, ktoré ponúka DreamHost. Pomôžu vám zistiť, ako dobrá alebo zlá je táto možnosť pre vás.

Doménové meno & e-mail

Oba balíčky sa dodávajú s bezplatným názvom domény pre prvý rok. Bezplatné e-maily sú však k dispozícii iba v balíku Unlimited. Ak potrebujete túto funkciu, budete musieť inovovať.

Dreamhost-domény mená

Webový priestor & Bandwidth

Oba balíčky ponúkajú neobmedzené úložisko SSD a neobmedzený prenos. Niektoré správy naznačujú, že to nemusí byť neobmedzené, ale nenašli sme žiadny problém ani obmedzenie týkajúce sa webového priestoru alebo šírky pásma.

Inštalácia programu WordPress One-Click

Oba balíčky ponúkajú bezplatnú inštaláciu WP jedným kliknutím a uľahčujú tak spustenie a spustenie WordPress na vašom webe. Môžete si vybrať inštaláciu WordPress a vaše stránky budú v priebehu niekoľkých sekúnd, aby ste ich navrhli.

Migračná služba

Dreamhost neumožňuje importovať údaje z iných ovládacích panelov. Budete to musieť urobiť ručne, t. J. Kopírovať databázy a súbory sami. Okrem toho nie je možné importovať ani e-maily. To je potrebné urobiť aj manuálne pomocou jednej z mnohých aplikácií pre stolné počítače.

V prípade stránok WordPress sa môžete rozhodnúť migrovať samostatne alebo si prenajať migračné služby spoločnosti za 99 dolárov. Dokončenie úlohy trvá 48 hodín.

Tvorca webových stránok

Tvorca stránok je vynikajúci a veľmi ľahko použiteľný. Môžete si vybrať rozloženie a začať ihneď. Táto služba je k dispozícii zadarmo a prichádza s možnosťami úpravy kliknutím, ktoré vám umožňujú prispôsobiť témy podľa potreby. Vďaka tejto funkcii nebudete mať problémy s budovaním vlastnej stránky.

Dreamhost-web-staviteľ

Ďalšie funkcie

Okrem toho je DreamHost jedným z mála serverov, ktoré ponúkajú bezplatné certifikáty SSL, ktoré vás budú stáť 10 a viac dolárov na iných platformách. Okrem toho si môžete užiť nepretržitú zákaznícku podporu a 97-dňovú záruku vrátenia peňazí, ktorá patrí medzi najnižšie v podnikaní..

Spoľahlivosť (možnosti zabezpečenia)

Bezpečnosť je obrovským problémom, pokiaľ ide o webové stránky. Chcete mať možnosť uchovať svoje údaje v bezpečí, aby vaše stránky zostali v prevádzke a aby nedošlo k útokom. DreamHost poskytuje množstvo bezpečnostných funkcií, preto sa nemusíte obávať o stratu svojich stránok alebo údajov na nich hostených.

Ochrana súkromia domény

Rovnako ako mnoho iných služieb, spoločnosť ponúka aj súkromie domény zadarmo. Túto dodatočnú vrstvu ochrany môžete použiť na to, aby boli vaše informácie v bezpečí a mimo verejného vlastníctva.

Certifikát SSL

Oba zdieľané hostingové balíčky sa dodávajú s bezplatnými certifikátmi SSL. Je to dôležité na zaistenie dobrého poradia vašich stránok vo vyhľadávacích nástrojoch a na všetkých platformách.

Zabezpečenie DreamShield

Táto platená funkcia ($ 3 / month), predtým známa ako Malware Remover Service, sa dá aktivovať z panela. Zabíja škodlivé kódy a chráni vaše stránky. Každý týždeň prehľadáva web a v prípade problému odosiela e-mail.

Vyhradené IP

Spoločnosť neponúka statické adresy IP, ale do časti Spravovať domény môžete pridať jedinečnú adresu IP. IP sa však môže v prípade potreby zmeniť a spoločnosť v súvislosti s ním neposkytuje žiadne záruky. Jedinečné adresy IP vás budú stáť 59,95 dolárov ročne.

zálohy

Aj keď spoločnosť v súčasnosti neponúka automatické zálohy, umožňuje vám vytvárať manuálne zálohy, ktoré môžete použiť na obnovenie svojich stránok v prípade, že sa vyskytnú problémy..

Ďalšie bezpečnostné funkcie

Spoločnosť ponúka bezplatné súkromie domény, bezplatné a otvorené certifikáty SSL / TLS, bránu firewall, podporu protokolu http / 2 a odstraňovač škodlivého softvéru, aby bol váš web chránený..

Umiestnenie servera

Jeho servery sa nachádzajú iba v USA (Ashburn Virginia a Hillsboro Oregon), ale to by nemal byť problém pre zahraničných klientov, pretože servery sú prístupné z celého sveta a ponúkajú dobrú rýchlosť a bezpečnosť..

Jednoduchosť použitia

Je to mimoriadne dôležité, najmä ak ste v podnikaní nováčikom. DreamHost sa všeobecne ľahko používa. Pozrime sa na to.

Jednoduchosť registrácie

Na registráciu stačí zvoliť plán hostenia a uviesť podrobnosti, ako napríklad e-mail a heslo. Môžete si vybrať doménu alebo použiť svoju existujúcu doménu a zadať objednávku. V niektorých prípadoch vás spoločnosť môže neskôr požiadať o predloženie niektorých relevantných dokumentov, najmä ak ste si vybrali jedinečný TLD.

Dreamhost ľahké prihlásenie

spôsob platby

DreamHost akceptuje množstvo platobných metód vrátane PayPal, kreditných kariet, debetných kariet, elektronického šeku, darčekového poukazu a dokonca aj peňažných príkazov. Neprijíma však kryptomeny. Navyše, v niektorých prípadoch môžu byť medzinárodné karty odmietnuté. V takom prípade sa môžete so spoločnosťou skontaktovať.

Dreamhost-platby

Aktivácia účtu

Spoločnosť pred aktiváciou účtu overí podrobnosti registrácie. Váš účet sa bude zobrazovať až do overenia informácií. Tento proces môže trvať asi 48 hodín a viac, ak sa vyskytnú problémy s vaším účtom. V takom prípade vás môžeme požiadať o overenie dokumentov, najmä spôsobu platby, ktorý ste použili.

Skúsenosti s ovládacím panelom a ovládacím panelom

Čo sa týka ovládacích panelov, DreamHost má skóre šieste. Neponúka typické ovládacie panely, ale vytvoril svoj vlastný dizajn, ktorý sa zdá byť inšpirovaný programom cPanel. Môžete si užiť inštalácie jedným kliknutím s ďalšími funkciami, ktoré tradičné ovládacie panely dodávajú.

Celkovo je používanie ovládacieho panela hračkou. Používatelia, ktorí používajú Plesk alebo cPanel už príliš dlho, si však môžu nejaký čas zvyknúť.

Zákaznícky servis (podpora)

DreamHost chápe dôležitosť zákazníckeho servisu, a preto ponúka pomoc 24/7 prostredníctvom rôznych nástrojov. Vnútorná zákaznícka podpora je veľmi dobre vyškolená a dostupná aj pre potenciálnych používateľov.

Live chat

Toto je preferovaná metóda pre väčšinu ľudí. Zástupcovia sú veľmi priateľskí a majú dostatok vedomostí. Príchod k zástupcovi, ktorý pred spracovaním prípadu overí vaše údaje, trvá iba pár minút.

lístky

Ak sa jedná o závažný problém, budete musieť počítať s lístkami. Dostali sme odpoveď do 24 hodín, ale zdá sa, že tím je aktívny iba medzi 5:00 a 22:00. Odpovede boli stručné, ale profesionálne.

telefón

Spoločnosť v súčasnosti neponúka telefonickú podporu. Ak však chcete zanechať svoje obavy, môžete sa spojiť s úchytkou Twitter poskytovateľa hostingu. Môžete však požiadať o spätné volanie za 9,95 dolárov. Ponúka tiež mesačný balík za 14,95 dolárov s tromi hovormi.

Zdroje vzdelávania (vedomostná základňa)

Môžete využiť Komunitné centrum alebo si prečítať desiatky článkov napísaných na zodpovedanie vašich otázok. Sú veľmi podrobné s ilustráciami, ktoré vám pomôžu vyriešiť vaše problémy sami.

Dreamhost-znalosť-base

Záruka vrátenia peňazí (politika vrátenia platby)

DreamHost ponúka jedinečnú 97-dňovú záruku vrátenia peňazí na všetky zdieľané hostingové balíčky. Záruka sa nevzťahuje na iné plány. Vaša suma bude odoslaná späť na pôvodný zdroj platby, ale v mene poplatku sa môže mierne odpočítať (3%).

Pre koho je Dreamhost najlepšie?

Či už máte malý alebo veľký web, či už chcete založiť svoj vlastný internetový obchod alebo firemný blog, DreamHost môže byť pre vás tou pravou voľbou. Je nielen cenovo dostupný, ale ponúka aj množstvo funkcií. Napríklad nástroj na tvorbu stránok je vhodný pre začiatočníkov, pretože tento nástroj vám umožní vytvoriť si svoj vlastný vánok. Podobne ho môžu používať aj podniky a majitelia veľkých stránok, pretože ponúka veľkú bezpečnosť a niektoré skvelé funkcie.

PROS
ZÁPORY

 • Môžete si užiť jeden deň bezplatných služieb za každú hodinu prestojov, pretože spoločnosť ponúka 100% prestoje.
 • 24/7 zákaznícka podpora je skvelá.
 • Získate rozšírenú záruku, aby ste boli v bezpečí.
 • Servery patria medzi najrýchlejšie v podnikaní, a preto sú vhodné pre všetky druhy klientov.
 • Je to ekologická spoločnosť (uhlíkovo neutrálna) a pracuje na neutralizácii skleníkových plynov.
 • Služby zákazníkom nemusia byť k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.
 • Refundácie sa vzťahujú iba na balíčky zdieľaného hostenia.
 • Overenie môže často trvať veľa času.

Odporúčame DreamHost?

Áno, áno, nepochybne. Dreamhost je jedným z najlepších v dnešnom odbore. Prináša na vaše stránky dôveryhodnosť, pretože sa nemusíte obávať pomalého načítania stránok, zvyšovania poplatkov alebo znižovania vašich stránok..

Dúfame, že vám táto podrobná kontrola pomôže dospieť k informovanému rozhodnutiu. Čo si o tom myslíš? Máte nejaké skúsenosti s DreamHost? Dajte nám vedieť!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map