Ako napísať perfektný blogový príspevok? – „Kompletný sprievodca krok za krokom“

Napísanie blogového príspevku, ktorý publikum miluje, nie je také ľahké. Na napísanie perfektného blogového príspevku je potrebných niekoľko prísad.


Viete, čo sú blogy? Na začiatku boli blogy skôr osobným denníkom. Ľudia vo svojich blogových príspevkoch zvykli zdieľať veci o svojom každodennom živote. Teraz sa však blogy stali účinným spôsobom, ako zvýšiť návštevnosť webovej stránky.

Blog je online denník, v ktorom môžete zobraziť informácie v opačnom chronologickom poradí. Najnovšie príspevky sa na blogu objavia ako prvé. Môžete povedať, že blog je informačná webová stránka alebo platforma, kde autor alebo skupina autorov zdieľajú svoje názory.

Písanie blogového príspevku vyžaduje zručnosti. Pre mnoho ľudí, ktorí píšu na účely optimalizácie vyhľadávacieho nástroja a píšu tak, aby upútali pozornosť publika, sa zdajú dve rôzne veci. To však nie je tento prípad. Na blogu optimalizovanom a čitateľnom blogovom príspevku udržujte svoje kľúčové slová na poprednom mieste. Vyhnite sa však nadmernému využívaniu kľúčových slov.

Definícia blogového príspevku:

Marketing má mnoho podsektorov a obsah je jedným z nich. Ale mnohí z nás sú to nepochopení. Každý chce nasmerovať čoraz viac návštevníkov na web a zvažuje všetky kritické faktory, ktoré v tomto smere zohrávajú zásadnú úlohu, ignorujú však dôležitosť kvalitného obsahu..

Blog je informačná webová stránka, na ktorej autor zdieľa svoje názory na konkrétny predmet. Príspevok na blogu je záznam, ktorý píše autor na blogu. Ak vlastníte blog, môžete nahrávať aj obsah vo forme textu, videa, infografiky a fotografií.

Čo robí blogový príspevok perfektným? Existuje niečo také ako dokonalý blogový príspevok?

Odpoveď znie áno. Keď píšete blogový príspevok, nezabudnite, že píšete svoje stredoškolské noviny. Musíte napísať, že vaše publikum je zaujímavé.

Jednoducho povedané, váš blogový príspevok musí byť pútavý, keď píšete publiku, ktoré je výrazne väčšie. Nikto nepríde čítať nudné veci na vašom blogu.

Prečítajte si tiež 4 spôsoby, ako získať nápady na obsah od svojich konkurentov

Tu je niekoľko bodov, ktoré vám môžu pomôcť napísať perfektný príspevok na blogu:

1. Hľadať kľúčové slová:

Vlastníte blog, ktorý znamená, že si želáte, aby sa vo výsledkoch vyhľadávača umiestnil vyššie a vybrali ste si správne kľúčové slová, ktoré to dokážu. Vykonajte prieskum kľúčových slov skôr, ako niečo začnete písať.

Kľúčové slovo je to, čo vaše publikum hľadá, a keď napíšete blogový príspevok po vykonaní náležitého prieskumu kľúčových slov, váš blogový príspevok bude v najlepších výsledkoch vyhľadávania. Pamätajte, že v oblasti SEO je veľa dôležitý výskum kľúčových slov.

Prečítajte si tiež 11 najlepších nástrojov na výskum kľúčových slov pre SEO (zadarmo a platené)

2. Charizmatický nadpis:

Napíšte lákavý názov

Začnime jednoduchou vecou. Keď píšete titulok, míňate z vášho dolára osemdesiat centov. Mali by ste prísť s lákavým názvom, aby publikum mohlo ľahko nájsť váš článok. Či čitateľ príspevok prečíta alebo nie, je úplne založené na zvolenom titule.

Ak chcete, aby váš článok vyhľadávač vyhľadal, nezabudnite do názvu pridať kľúčové slová. Ale počkajte chvíľu! Výplň kľúčového slova nebude slúžiť účelu. Buďte prirodzení.

Ak uvažujete o použití titulov clickbait, nápad okamžite zrušte. Publikum zistí, že clickbait je nepríjemný. Takže nikdy ich neuvažujte o ich použití. Ak použijete zavádzajúci názov, publikum klikne na prečítanie príspevku, ale blog rýchlo opustí.

Vyhľadávací nástroj si uvedomí, že neposkytujete to, čo publikum hľadá. Používajte zaujímavé tituly, aby na ne mohli diváci kliknúť a prečítať si celý príspevok.

3. Použite podnadpis:

Lákavý titul môžete použiť na upútanie pozornosti publika, ale nemôžete stlačiť všetko niekoľkými slovami. Preto potrebujete podpornú podnadpis, aby ste čitateľovi povedali, o čom je váš obsah a o čom chcete diskutovať.

Pamätajte, že upútate pozornosť iba pomocou vzrušujúceho názvu. Musíte vygenerovať záujem pomocou podnadpisu v blogovom príspevku.

4. Zjednodušene:

Teraz prichádza slovo. Používate zložité frázy a slová, ktorým vaše publikum nerozumie. Ak nechcete, aby publikum porozumelo vášmu obsahu, porážate bod marketingu obsahu.

Používajte žargón, ale iba tam, kde je to potrebné. Na predvádzanie nepoužívajte zbytočne ťažké synonymá. Udržujte svoj príspevok zrozumiteľný a priamy pre každého.

Odseky udržiavajte krátke, pretože čitateľ nevenuje pozornosť dlhým bodom nudy. V blogovom príspevku optimalizovanom pre SEO sa musíte uistiť, že vety nie sú príliš dlhé. Nezačínajte každú novú vetu na novom riadku.

5. Vykonajte výskum:

Urobte svoj výskum

Priznajme si všetkým blogerom všetko, čo viem. Aj keď si profesionálni blogeri sadnú, aby napísali niečo, o tejto konkrétnej téme nič nevedia. Prichádza výskum na ich záchranu. Mali by ste výskum, ako niečo napíšete. Ak beriete informácie a fakty od tretej strany, uistite sa, že ste vybrali autoritatívne zdroje.

Nezabudnite, že nepravdivé informácie sa ľahko dostanú do článkov bez toho, aby si ich všimol editor stránok. Pri písaní faktov a čísel buďte preto opatrní. Vyhnite sa písaniu chybných faktov.

6. Efektívne používanie obrázkov:

Blogový príspevok bez vizuálneho obsahu s najväčšou pravdepodobnosťou odošle čitateľa na Twitter alebo Reddit. Preto je veľmi dôležité zahrnúť obrázky na rozloženie textu. Nikto neprepúšťa každé slovo toho, čo ste napísali. Ak pridáte atraktívne obrázky, váš príspevok bude menej zastrašujúci.

Nečítam príspevok, ktorý neobsahuje žiadne fotografie. Namiesto toho, aby som prechádzal každé slovo, prehľadávam iba blogové príspevky. Ak píšete na suchú tému, použite obrázky na vstreknutie veľmi potrebného humoru.

7. Korektúry:

Korektúra je skutočne nevyhnutnou súčasťou písania perfektného blogu. Keď do telefónu napíšete krátku správu, preklep vás niekedy obťažuje. To isté platí aj pre blogový príspevok. Môžu existovať gramatické chyby, preklepy a všeobecná nedotknuteľnosť, ktoré na čitateľa zanechajú negatívny dojem.

Preto si vždy predtým, ako zasiahnete publikovanie, prečítajte si svoj blogový príspevok párkrát. Ak je to možné, pred zverejnením ho dajte priateľom.

8. Podeľte sa o svoj blogový príspevok:

Svoj blogový príspevok by ste mali zdieľať na obľúbených weboch sociálnych médií, ako sú Facebook a Twitter atď. Prečítajte si tiež blogy iných používateľov a zúčastnite sa diskusií komentovaním. Pomôže vám vytvoriť obrovskú komunitu, kde budete môcť zdieľať svoj blogový príspevok.

Nehovorte, čo hovoria ostatní. Buďte jedinečný a zvýraznite svoj príspevok od ostatných. Ak publikum komentuje a diskutuje o téme, znamená to, že sa vám darilo dať publiku niečo hodnotné. Váš príspevok na blogu by mal mať primeranú dĺžku.

Nemalo by byť príliš dlhé alebo príliš krátke. Udržujte svoj príspevok medzi 1 000 až 1 500 slov. Buďte originálny a držte sa bodu. Nikdy nezabudnite prepojiť svoj aktuálny príspevok na rovnakú tému s novým príspevkom.

Autor bio:

Sheroze Atari má viac ako päťročné skúsenosti v oblastiach Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja (SEO), prieskum trhu, rozvoj podnikania & technologies.

Prečítajte si tiež:

  • Ako napísať výkonné meta popisy, ktoré prevádzajú
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map