WordPress Blog ile Çevrimiçi Para Kazanmanın 12+ Kanıtlanmış Yolu

Mı arıyorsun çevrimiçi para kazanmanın yolları? WordPress para kazanmak için kullanabileceğiniz en iyi platformdur.


Tüm blogcular bloglama yaparak WordPress web sitelerinden para kazanıyorlar. Siz de onlardan biri olabilirsiniz.

Ayrıca Oku:

 • WordPress ve Blogger Karşılaştırması?
 • WordPress.com ve WordPress.org arasındaki fark

WPressBlog, WordPress web sitenizden para kazanmanın en iyi yollarını listeledi.

WordPress Blog Kullanarak Çevrimiçi Para Kazanmanın 12+ Yolu

1. Blog içeriğinizden para kazanmak için bağlı kuruluş pazarlama programına katılın

Bağlı kuruluş pazarlaması, başkalarının ürünlerini ve hizmetlerini kendi web varlıklarınız aracılığıyla satmanın yoludur. Bağlı kuruluş pazarlamacıları iyi bir bağlı kuruluş komisyonu kazanabilir. Kaliteli içeriğe ve trafiğe sahip olduğunuzdan emin olun. Blogunuza ne kadar çok trafik gelirse, o kadar çok kazanırsınız.

Reklamlar yoluyla yapılan her organik tıklama veya gösterim için bir satış komisyonu kazanacaksınız. Amazon ortakları, eBay satış ortağı ağı, Clickbank… vb. Katılmak için en iyi satış ortağı ağlarıdır.

WordPress, birçok eklenti ve araç sunar.ThirstyAffiliates”,“Adsanity”,“OptinMonster”Ve bağlı kuruluş pazarlaması için daha fazlası.

Ayrıca Oku: Yeni Başlayanlar İçin Satış Ortaklığı İpuçları

2. Google AdSense Reklamlarını görüntüleyin:

Google Adsense, en popüler TBM (tıklama başı maliyet) reklam ağıdır. Adsense, doğal ziyaretçilerin blogunuza kazandırdığı reklamlara yapılan her bir tıklama için iştiraklerini öder.

Google Ads’i görüntülemek için onaylanmış bir Google AdSense hesabınız olmalıdır. Bundan sonra, yalnızca web varlıklarının gerekli boş alanına reklam kodları yerleştirerek WordPress blogunuzdan para kazanabilirsiniz. Artık hesabınıza aktarılan paraya hazırsınız.

Ancak, Adsense’in çok katı kurallara ve düzenlemelere sahip olduğunu da unutmayın. Başarısız olduklarında hesabınız kalıcı olarak yasaklanabilir. Önceki blog yayınımıza “Adsense hesabınızın yasaklanmasını nasıl önleyebilirsiniz?”

Adsense kullanmanız yasaklanmışsa, blogunuzdan para kazanmak için bu en iyi Adsense alternatiflerini kullanabilirsiniz.

3. WordPress reklam eklentilerini kullanın:

Adsense, web sitenizde reklam göstererek para kazanmanın en iyi yoludur. Ancak web sitenizde doğrudan reklamlar da gösterebilirsiniz. Afiş boyutuna ve web sitesindeki yerine göre fiyat üzerinde pazarlık yapabilirsiniz. Bu şekilde Adsense’den daha fazla para kazanabilirsiniz.

WordPress eklentileri işi iştirakler için kullanışlı hale getirir. Bu eklentiler, kısa kodlar ve widget’lar içeren reklamlar eklemek için basit yollar sağlar. “BuySellAds”, Web sitesi sahipleri veya yayıncıları için önerilen WordPress eklentisidir.

4. Sponsorlu blog gönderileri sat:

Blogunuzda reklam görüntülemek istemiyorsanız, sponsorluklarla blogunuzdan para kazanabilirsiniz. TV şovlarında ve sporda olduğu gibi, birçok sponsor, organizatörlere ürünlerini ve hizmetlerini temsil ettikleri için ödeme yapmak için oradadır. Aynı şekilde, WP eklentilerini kullanarak WordPress blogunuz aracılığıyla sponsorlu blog yayınları satabilirsiniz.

Web varlıklarınızın harika trafiği ve mükemmel kitle demografik özellikleri varsa, bir sponsorluk anlaşması müzakere etmek için reklam şirketlerine yaklaşabilirsiniz.

5. Ödeme almak için yorumlar yazın:

Sponsorlu bir blog yayını satmak gibi, sitenize ücretli yorumlar yazarak da para kazanabilirsiniz. Bu, blogunuzdan veya web sitenizden para kazanmanın alternatif bir yoludur.

Başlamak için en iyi yol, önce sitenizin nişine göre uygun ürünü seçip ardından yorum göndermektir. Her zaman sayısız blog sahibinin onlar için ücretli yorumlar yazmasını gerektiren birçok işletmeye yaklaşabilirsiniz.

Ayrıca, işletmelerini tanıtmak için inceleme gerektiren reklam şirketleriyle iletişim kurmak için “PayPerPost”, “SponsorluYorumlar” gibi web sitelerini beğenebilirsiniz..

6. Web siteleri satarak çevrimiçi para kazanın:

Birçok reklamveren, kendi işlerini tanıtmak için zaten oluşturulmuş yüksek trafik alan WordPress siteleri satın almak istemektedir. Nasıl WordPress blogu oluşturacağınızı ve yoğun trafik elde edeceğinizi biliyorsanız, web varlıklarınızı satabilir ve çabalarınız için para kazanabilirsiniz.

Flippa Örneğin, açık artırma siteleri olarak hizmet veren ünlü web portalı ve web sitesinin satılması için aracılar.

Ayrıca Oku: SiteGround ile WordPress Blogu Nasıl Başlatılır

7. Bir üyelik sitesi oluşturun:

Yazma tutkunuz ve geniş kitleniz için büyük bir hayranınız varsa, kazanmaya hazırlanma zamanı. Kitleniz için daha fazla premium içerik almak için size ödeme yapmak isteyen bir üyelik alanı oluşturabilirsiniz.

Ancak, büyük bir yatırım gerektirir. Ancak WordPress ile kolayca üyelik sitesi oluşturmak için “Rainmaker” gibi çeşitli eklentiler alabilirsiniz.

8. Özel bir forum oluşturun:

Bu, ücretli bir üyelik sitesi oluşturmanın ikinci alternatifi olabilir. Forumların yardımıyla kitlenizin ihtiyaçlarına her türlü çözümü bulmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Forumlar, öğrenciler ve uzmanlar için harika platformlardır. Kitlenizin büyük bir kısmı, forumunuz aracılığıyla görüşlerini ifade etmek için üyelik almak isteyebilir. WordPress, “bbPress”, “BuddyPress” ve “CM cevapları” gibi çok sayıda eklenti sağlayarak bir forum web sitesi kurmanıza yardımcı olacaktır..

9. Ücretli bir iş dizini oluşturun:

WordPress, ücretli bir iş dizini oluşturmak için “İş Rehberi Eklentisi”, “Bağlantılar Eklentisi” ve daha pek çok eklenti sağlar. Dizinler, yerel işletme incelemelerini, podcasting’i ve gerekli nişin ürün listesini toplayan platformdur..

Yerel veya niş dizinler trafik almak için son derece yararlıdır. Bu nedenle birçok dijital pazarlamacı, dizin gönderimleri için gerekli abonelik ücretini ödemeye yaklaşabilir.

10. WordPress ile ücretli bir iş gönderme sitesi oluşturun:

WordPress, ücretli bir iş gönderme sitesi kurmak için “WP Job Manager” gibi çok sayıda eklenti de sunmaktadır. Şirketler iş ilanlarını bu tür web portallarından ilan edebilir ve gerekli abonelik tutarını ödemekten mutluluk duyabilirler.

WordPress ile başarılı bir iş panosu oluşturmak artık daha kolay. Yakında iş arayanlar ve işverenler için bir go-site olacak. Bir örnek için ProBlogger, profesyonel blogcular için iş tahtaları için en önemli sitedir.

11. WordPress ile bir etkinlik takvimi oluşturun:

WordPress ayrıca, yerel veya sektörel niş web sitelerinden para kazanmak için etkinlik takvimleri oluşturmak üzere “Hepsi Bir Arada Takvim”, “MyCalender”, “SimpleCalender” ve daha fazlası gibi eklentiler sunar.

Birçok etkinlik düzenleyicisi, yerel şehrin reklam etkinlikleri, konferanslar, web seminerleri ve birçok canlı akış etkinliği için bir abonelik ücreti ödemeye hazırdır. Ücretli bir iş gönderme sitesine sahip olmak istemiyorsanız, WordPress ile kazanmak için bu yolu deneyebilirsiniz.

12. WordPress’te E-Kitap Satma:

E-kitaplar, dijital ürünler oluşturmak için mükemmel bir seçimdir. WordPress, e-kitaplarınızı WordPress sitelerine satmak için “WooCommerce”, “Easy Digital Downloads” ve daha pek çok yararlı eklenti yüklemenize olanak tanır. Tüm bu eklentilerin kendi çevrimiçi mağazanızı kurmak için kullanımı nispeten kolaydır.

WordPress sitenizi optimize etmenize yardımcı olacak bu en iyi blog oluşturma araçlarına göz atın.

Sonuç

Bunlar, WordPress blogunuzu kullanarak çevrimiçi para kazanmanın kanıtlanmış yollarıdır. Yukarıdaki yöntemleri kullanarak para kazanmaya başlamak için çok çalışmalısınız..

Bir blog yazarsanız ve çevrimiçi kazanmak için başka bir strateji biliyorsanız, lütfen aşağıda yorum yaparak okuyucularımıza bildirin..

Ayrıca okuyun,

 • En İyi Affiliate Marketing Blog Türleri
 • Başarılı Bir Blogcu Olmamanızın 10 Nedeni
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map