Başarılı Bir Blogcu Olmamanız İçin 10 Neden (Ve Nasıl Olunur!)

Hayal kırıklığına uğramış herhangi bir blog yazarına en büyük blog zorluğunun ne olacağını düşündüklerini sorun ve yanıtları sizi şaşırtacaktır. Bazıları taze içerik yazmakla o kadar meşgul olacaklarına ve sağlıklı bir iş-yaşam dengesine sahip olmayacaklarına inanıyorlardı.


Garip internet yabancılarıyla tanışma, ünlü olma ve tonlarca para kazanma hayallerine sahip olabilirsiniz. Bu özlemler blogcuları hızla yok eder, kimsenin yürekten blog yayınlarını okumadığını fark eder.

En iyi arkadaşın ve annen dışında kimse yok ve sayılmıyorlar, çünkü sana karşı iyi davranıyorlar ya da öyle düşünüyorsun. Bu durum, bloglarına en iyi içeriği yerleştirdiklerini bildiklerinde yorum almayan, yeni abone almayan ve sıfır e-posta alan bir blogcu için çok can sıkıcı ve sinir bozucu olabilir..

Blogcuların çoğu neden başarısız oluyor??

1. Yardım istemiyorlar

Ünlü blog yazarı ve içerik yaratıcısı Neil Patel, oranların herhangi bir yeni blogcuya karşı zaten istiflendiği konusunda uyarıyor. Piyasada o kadar çok rekabet var ki, blog yayınınız herhangi bir çekiş kazanmadan önce unutulmaya başlayacak.

Tüm acemi blog yazarlarının yaptığı ortak hatayı yapmamanızı tavsiye eder; içerik yazmak, arkanıza yaslanmak ve okur beklemek. İçeriğin ne kadar viral değere sahip olduğu önemli değildir; otomatik trafik getirmeyecek.

Peki bunun yerine ne yapmalısın? Neil Patel, arzuladığınız paylaşımların, bağlantıların, dönüşümlerin ve göz kürelerinin anahtarı olarak agresif içerik tanıtımını savunuyor. Zaten tanıtım içeriğinin tanıtımını yapma sürecine girmeniz gerekir. Harikalar yaratan bir yöntem, popüler içerik paylaşanlara ulaşmaktır.

Influencer pazarlama o kadar güçlü ki hedef kitlenize ulaşarak çevrimiçi varlığınızı hızla oluşturabilir. Veri gösterileri dijital reklamların influencer pazarlama tarafından hızla geçildiğini En azından tüm perakendecilerin üçte ikisi ABD’de de oradaki sözleri almak için influencer pazarlama.

Niş içeriğinizin en iyi paylaşımcılarına erişmeniz gerekiyorsa, BuzzSumo, Google Alerts veya HubSpot gibi SEO araştırma ve izleme araçlarını kullanın. Okuyucunuzu büyütmenize yardımcı olabilecek kişileri tanımlamanıza yardımcı olacaklar.

Onlara e-posta yoluyla ulaşın ve makalenize bağlantı vermelerini isteyin. Arkadaşlarınızın veya annenizin sizin söylediğiniz kadar iyi bir blogcu iseniz, o zaman servetinizi değiştirecek olan influencer paylaşımına ulaşabilirsiniz..

2. Sosyal medyada kişisel tanıtım eksikliği

Impostor sendromundan muzdarip yeni blogcular genellikle kendini tanıtmaktan kaçınırlar. sahtekâr sendromu gerçek, ve belki de bir sahtekarlık yaptığınız, bu nagging hissinin arkasındaki suçlu olabilir ve hiç kimse içeriğinizi okumak istemez.

Bu duygu birçok blog yazarının değerini düşürmesine ve uzmanlıklarını zayıflatmasına neden oluyor. Bir dahaki sefere kendinden şüphe dalgasına kapıldığına, Maya Angelou gibi büyük yazarların da sahtekar gibi hissettiklerini kendine hatırlat.

Bu aşağılık duygusunu aşmanız ve içeriğinizi sosyal medyada sürekli tanıtmanız gerekir. Tüm sosyal medya tabanlarını bir kerede kapsamaktan kaçının. Bir veya iki ile başlayın ve büyüdükçe diğer platformlara geçin.

Canlandırıcı ve yararlı içerikleri paylaştıkça, okuyucunuzun büyüdüğünü göreceksiniz. Ayrıca, içeriğinizin okuyucularınız için yararlı olmasını izlemek için size bir destek verecektir..

3. Yardımcı değilsin

Başarılı blogcular, okuyucularıyla ilgili daha fazla içerik oluşturur. Blogunuzu, size odaklanmış bir çevrimiçi dergiye dönüştürmenin cazibesine düşebilirsiniz. Bununla birlikte, okuyucularınız sorunlarının karşılanmasına daha fazla önem vermektedir ve katılım oranlarınızın yükselmesini istiyorsanız bu ihtiyacı karşılamak sizin sorumluluğunuzdadır..

Bu yüzden, paylaşmadan önce her gönderiye değer vermeyi öğrenin. Bu yararlı duruşu bir üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız, nişinizi sınırlayan çevrimiçi sorgular için çözümler sunmaya başlayın. Örnek olarak, Quora’daki sorulara cevap vererek işe başlayabilirsiniz.

Cevabınızı fantastik makalenize bağlamak için bu fırsatı kullanın ve tonlarca tavsiye trafiği alacaksınız. Quora kullanıcılarının ilgisi blogunuzun etkisini artırmaya da yardımcı olacak.

4. Bir yayın takvimi yok

Bir blog yazarı olarak, yeni içerik oluşturma ve yayınlama konusunda sürekli erteleme dürtüsüyle savaşmanız gerekecektir. Hepiniz doe gözlü ve gür kuyrukluyken, bloglama yoluyla dünyayı değiştirmeye hazır olduğunuzu hatırlıyor musunuz? O ateşi yakmaya devam etmelisin.

Sadece ruh hali doğru olduğunda yazmayın. Düzenli okuyucuya ihtiyacınız varsa, düzenli içerik sağlamanız gerekir. Gazetelerde bu özellik tamamen optimize edilmiştir. İsterseniz her gün aynı saatte bir gazete alacaksınız.

Bu, okuyucularınıza vermeniz gereken tutarlılık türüdür. Sadece daha sadık bir takip elde edemezsiniz, Google da sizi sevecektir. Bir program oluşturun ve buna bağlı kalmaya çalışın..

5. E-posta aboneliklerinden yararlanamama

Bu okuyucularda, içeriğinizi e-posta abonelerinizle paylaşmaktan daha iyi bir şey yoktur. Bununla birlikte, e-posta abonelerinize ulaşırken özellikle dikkatli olmanız gerekir. Başarılı blogcular, yeni blog yayınınızla yakından ilgili ilginç bilgiler göndererek e-posta listenizden yararlanmanın en iyi yollarından birinin.

Bir yazar olarak, e-posta abonelerinizin ilginç hazırlanmış bir e-postaya okumasını istediğiniz içeriğin parçacıklarını eklemeyi öğrenin. Onlar için değerli olacak bir yayınınız varsa, okuyucularınıza bu konuda e-posta göndererek okuyucunuzu artırın.

6. Belirli anahtar kelimeler içermeyen içerik

Gerçek bloglama bilgi paylaşımıdır, ancak hiçbir okuyucu çevrimiçi bulamazsa içeriğinizi yeterince paylaşmazsınız. Kendi kendini tanıma ve influencer paylaşımı yolunuza devam ederken, okuyucunuzu artırırken, sıralama konusunda arama motorlarına yardımcı olmanız gerekir.

Anahtar kelime kullanımı herhangi bir SEO stratejisinin hayati bir bileşenidir. Anahtar kelimeler, arama botlarının içeriğinizi bulmasına ve anlamasına yardımcı olur. Anahtar kelimelerinizi yazmadan önce araştırın ve gerekli standartlara göre kullanın.

7. Bağlanmayı unutmak

Köprü bir zamanlar çok yanlış kullanılmış bir SEO taktiğiydi, ancak düzgün bir şekilde yürütüldüğünde size birçok fayda sağlayabilir. Blog yazılarınızı yazarken, SEO puanınızı artırmak için makalelerinize ilgili köprüler yerleştirin. Güvenilirliğinizi artırmak için güvenilir kaynaklara bağlantı verin ve okuyucularınız daha iyi bir web sitesi deneyiminin tadını çıkardıkça sayfa görüntülemelerinizin arttığını göreceksiniz.

Bağlantılardan hemen çıkma oranlarının artma olasılığını azaltmak için, harici bağlantıların yalnızca yeni sekmelerde açıldığından emin olun. İlgilenen okuyuculardan daha fazla tepki çekmek için eski içeriğiniz üzerinde çalışmaya devam edin ve yeni blog yayınlarını ona bağlayın.

8. Blog yazıları okumak için zorlu Gönderme

İçeriğinizi okuyucular için daha çekici hale getirebilecek kolay makale biçimlendirme yöntemleri vardır. İlk olarak, başlıkları kullanmanız gerekir. Düzgün yerleştirilmiş başlıklar, uzun biçimli içeriği daha okunabilir hale getirir ve daha fazla yorum ve paylaşım davet eder. Ancak, başlık etiketlerini kötüye kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

H2 ve H3 başlıklarıyla dolu bir makalenin okunması kolay olabilir, ancak SEO sıralamanızı olumsuz etkileyecektir. İçeriğinizi okumaya devam etmek için okuyucuları ikna etmenin bir diğer gizli yolu daha kısa cümleler yazmaktır. İlk kişide yazmaya ve yazmaya başlarken entrika oluşturmak için ledlerden faydalanın. Uzun paragrafları ayırmak için alakalı resimler ekleyin.

9. Dikkat çeken yükleme hızlarına sahip web siteleri

İnsanların ortalama dikkat süresi en düşük seviyededir! Microsoft, çevrimiçi dikkat süresinin ortalama 12 saniye ila sekiz saniye. Sonuç olarak, hiçbir okuyucunun yavaş yükleme web sitesi için boş zamanı yoktur.

Arama motorları ayrıca yavaş yüklenen web sayfalarına da nefret eder. Web sitenizin hızlarının mükemmel olmasını sağlamak için uygun web tasarım hususlarını kullanın. Web sitenizi etkileyici hale getirin ve alakasız reklamlardan kaynaklanan karmaşadan kaçının.

10. Sabırsızlık

Roma bir günde inşa edilmedi ve orada bloglama başarısı yok. Her başarılı blog sıkı bir çalışma ve tutkudur. Tutarlı ve eğlenceli bir içerik akışı sağlamak için sonsuz saatler süren yaratıcı çalışmalar yapmanız gerekecek.

Kalıcılık, sabır ve çok fazla yaratıcılıkla, okuyucularınız bir damlamadan binlerce kişiye kadar büyüyecek. Bir yazar ve yaratıcı olarak karakteriniz bu süreçte kapsamlı bir şekilde test edilecek, ancak sonunda sizi daha iyi ve daha sempatik bir yazar yapacak.

2020’de Bloglamada Nasıl Başarılı Olunur

Yeni bir blog başlatmayı düşünüyorsanız, yeni bir on yılın başlangıcından daha iyi bir zaman yoktur. Aşağıda bu yıl bir blog yazarı olarak başarılı olmanın en iyi yolu hakkında bazı ipuçları.

Sağlıklı bir blog oluşturma zihniyeti edinin

Blog yazmak parkta bir yürüyüş değil, bu yüzden hayatınızda yaşadığınız en zor çalışmaya hazır olun. İlk blog günlerinizde işler zor olabilir, ancak kendinize öğrenmek ve büyümek için zaman tanıyın.

Zengin ve hızlı bir zihniyetten kaçının

Bir gecede ünlü ve zengin olmayı beklemeyin. Daha yaratıcı bir yazar ve okuyucularınız için daha yararlı bir blogcu olmak için çalışın ve bloglamanın faydaları akacak.

Pozitif kal

Eğer vazgeçmezseniz başarılı olacaksınız. Tutkulu olduğunuz bir niş bulun.

Tutkulu olduğunuz bir içerik yazarsanız, okuyucularınız onu yiyip bitirecek ve araştırma ve yazma sürecinin tadını çıkaracaksınız..

Blog okuyucunuz bir hayal kırıklığı haline gelmişse, geri dönebilir ve okuyucularınızın yaşamlarını etkilemeye başlayabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen hataları düzeltin ve yakında daha iyi sonuçlar göreceksiniz.

Yazar Bio:

Walter Akolo, 2011’den beri serbest yazar ve internet pazarlamacısıdır. Kardinal Dijital Pazarlama, PPC konusunda uzmanlaşmış Atlanta merkezli bir dijital pazarlama ajansı.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map