Affiliate Marketing Geliri İçin Oluşturulacak 5 Blog Türü

Affiliate Marketing, blog yazarlarının bloglamada para kazanmanın en iyi yollarından biridir. Geri kalan günleriniz için sağlıklı, sürdürülebilir bir gelir kaynağı oluşturmanıza olanak tanır.


Aynı zamanda, diğer tüm çevrimiçi işletmeler gibi, Affiliate Marketing de bir gül yatağı değildir. Çok fazla iş, uyanıklık ve sürekli yenilenen bir strateji gerektirir.

Birinin bugün oluşturabileceği farklı blog türleri vardır. Ancak sizi işinizde heyecanlandıran başarı düzeyini yaşamak istiyorsanız, bu yayında sizinle tartışmak istediğim bir veya daha fazla tür oluşturmayı düşünmelisiniz.

İlk önce Satış Ortaklığı Nedir??

Bu, bir ürüne sahip olmadan çevrimiçi para kazanmanın bir yoludur. Diğer şirketler tarafından oluşturulan ve yayınlanan ürünleri / hizmetleri tanıtırsanız ne olur? İzleme URL’nizle (satış ortağı bağlantısı denir) her satış oluşturduğunuzda size bir komisyon ödenir.

Komisyonlar ve kazandığınız para miktarı büyük ölçüde birkaç farklı faktöre bağlıdır. Ancak hızlı bir anlayış için basit bir örnek verelim.

Eğer kayıt ve satış başına komisyon $ 70 ödeyen bir web hosting teklif tanıtmak ve ayda 10 satış oluşturmak, yani bu tek bir üründen kazanç 700 $.

Şirket her ay kazandığınız her şeyi toplar ve aylık iştirak kazançlarınız gibi size gönderir. Farklı ürünleri tanıtıyorsanız ve bu komisyonları kazanırsanız, aylık geliriniz,.

Daha sonra bu makalede, tutarlı ve büyüyen blogging geliri için kârlı bir bağlı kuruluş pazarlama işi kurmak için size bazı güzel önerilerde bulunacağım..

Yapabileceğiniz farklı Affiliate Marketing blogları nelerdir??

İnsanlar farklı türde bloglar oluştururlar. Ancak bazılarının bağlı kuruluş geliri elde etme gücü diğerlerinden daha fazladır. Affiliate Marketing ile oluşturabileceğiniz ve para kazanabileceğiniz 5 tür web sitesi.

1) Kişisel blog

Bu gerçekten Affiliate Marketing gelir kapılarını açabilirsiniz blog türlerinden biridir. Kişisel blog, kişisel bilgilerinizi paylaştığınız blogunuzdur. Sadece düşündüğünle ilgili her şey.

Düzenli olarak kapsadığınız şeyler hakkında ilham ve bilgi sahibi olmak için markanız ve topluluğunuz için bir go-blog yapın. SEO, Bloglama İpuçları, WordPress, İş ipuçları, İçerik Pazarlama ve Online para kazanma konularını ele aldığım kişisel bir blogum var. Okuyucularım benden ne zaman bekleyebileceklerini biliyor.

Sürekli içerik yayınlarken, pazarınızı oluştururken, bu blog yayınında açıklanan teknikleri uygulamaya başlayabilir, iş hakkında daha fazla bilgi edinebilir, kurs satın alabilir ve gelirinizi artırabilirsiniz.

2) Ürün İnceleme Blogu

Bu büyük bir gelir üreticisi ama öne çıkmak istiyorsanız çok iş var. Sadece bir ürünle ilgili bir metin atmayacaksınız. Herhangi bir ürünü daha ayrıntılı inceleyecek ve okuyucularınızı bilinçli bir karar almaya yönlendirecek tarafsız bilgiler ortaya çıkaracaksınız..

Affiliate Marketing ile bir inceleme sitesinden para kazanmak basittir. Tek yapmanız gereken, incelenen ürünlerin satış ortağı programlarına kaydolmak ve satış ortağı bağlantılarınızda bunlara bağlantı oluşturmaktır. Üretilen tüm satışlar hesabınıza komisyon ödemelidir.

3) Niş blogları

Niş bloglar, belirli bir endüstriye veya sektörün bir bölümüne odaklanan içeriğe sahip bloglardır. İyi bir örnek, benzersiz WordPress öğeleri olan bir blog olabilir. Başka bir örnek, Web Hosting konusunda düzenli bir blog olabilir.

Combat Knives üzerine geçmişte kurduğum bir niş blogum vardı. Bu bıçaklarla ilgili her şey vardı ve bu, bu aracın kullanıcılarından büyük bir okuyucu kitlesini çekti..

Arama motorlarında niş bir blog oluşturmak ve sıralamak, bağlı kuruluş gelirlerinin çoğunu oluşturur. Mine, Amazon ortaklık platformu için inşa edildi. Ancak, seçtiğiniz nişe bağlı olarak daha fazla platformu ve daha fazla ürünü kapsayacak şekilde bunu gerçekten genişletebilirsiniz..

4) Ürün karşılaştırması

Bu daha çok bir inceleme sitesi gibidir, ancak daha çok ürünlerin nasıl farklı olduğuna odaklanır. Bu sitedeki her makale iki veya daha fazla ürünü tablo şeklinde veya yalnızca basit bir metinle karşılaştırır

Diğer satış ortağı sitelerinde olduğu gibi satış ortağı bağlantılarınızda bu ürünlere bağlanırsınız. Karşılaştırma mesajını barındıran bu web sitesine bir göz atın.

5) Kupon / İndirim kodu siteleri

İndirim kodları, insanların çevrimiçi para biriktirmesinin yollarıdır. Aslında, bir indirim için kupon kodu olup olmadığını bulmaya çalışmadan internette hiçbir şey satın almıyorum.

Farklı ürünlerde promosyon kodları yayınladığınız ve birinin tasarrufuna her yardım ettiğinizde komisyon kazandığınız bir blog oluşturun.

Kupon İstihbarat Raporu’na göre, tüketicilerin% 90’ı kuponları bir şekilde kullanıyor. Milyonlarca alıcı çevrimiçi kaydetmek için kupon kullanıyor. Özel bir kupon sitesi oluşturmak sadece büyük bir gelir kanalı açmakla kalmaz, aynı zamanda sürekli artan bir talebe girmenizi sağlar.

Başarılı bir bağlı kuruluş pazarlama blogu için neye ihtiyacınız var??

Bağlı kuruluş pazarlama ile gelir elde etmek için blog yazmak ciddi bir iştir ve birkaç şey düzgün bir şekilde yerleştirilmelidir. Ama bunlardan iki tanesinden bahsetmek istiyorum çünkü bunlar işteki başarınızın anahtarı:

1. Doğru araçlar

Doğru araçlara ihtiyacınız olacak. Temel olarak, güvenilir bir web barındırma hizmeti gerekir. Kötü barındırma kesinlikle kesinti sürelerini tetikleyecektir. Bunlar, işletme web sitenizin çevrimiçi olarak kullanılamadığı anlardır.

Web sitenizin çevrimdışı olduğu her dakika, işletmeniz için büyük bir kayıp anlamına gelebilir. Bu yüzden işletmenizin bu alanından taviz vermemelisiniz.

İşte bu yıl düşünmelisiniz bazı web hosting şirketleri. Kararlılıkları, performansları ve fiyat dostluklarıyla tanınırlar.

2. Doğru Bağlı Kuruluş Pazarlama platformları

Affiliate Marketing yeni başlayanların karşılaştığı sorunlardan biri doğru ürünleri doğru platformlardan seçebilmektir. Muhtemelen yalnızca kitlenizi hedefleyen ürünleri tanıtmayı okudunuz. Bu kesinlikle doğru. Ama bu ürünleri nerede buluyorsun ve ne arıyorsun?

Arkadaşım Nico Prins, büyümenizi hızlandırmak için 6 Affiliate Marketing aracında yayınladı. Sen buradaki yayını kontrol edebilir. Bu temelde, kaydolmak ve tanıtmak için ürün seçmek için Affiliate Marketing platformlarıyla ilgilidir..

Komisyonları tanıtmak ve kazanmak için daha fazla ürüne kaydolmanız için başka bir platform listesi.

Blogunuzda tanıtmak için hedeflenmiş bir ürün seçerken size rehberlik edecek bazı ipuçları:

 1. Şirketin komisyon ödeme konusunda düzenli olduğundan emin olun.
 2. Satış ve ödeme sayfalarının dönüşüm oranlarına dikkat edin.
 3. Dikkate alınması gereken bir şey geri ödemelerdir. Ürün çok fazla geri ödeme alırsa, iki kez düşünün, para kaybedeceksiniz.
 4. Komisyonlarda kazanılan miktar. Yüzde ne kadar büyükse, o kadar iyi.

Uzun vadeli gelir için komisyonları nasıl artırırsınız??

Affiliate Marketing ile uzun vadeli bir gelir kaynağı oluşturabilirsiniz. Ancak sürdürülebilir bir gelir kaynağı oluşturmak için çalışma stratejileri oluşturmalısınız.

Odaklanmanızı tavsiye etmek istediğim iki şey var, bu nedenle gelir akışınız kırılmalar yaşamıyor:

1. yinelenen ödeme ürünlerini Teşvik

Bu, uzun vadeli sürdürülebilir bir Affiliate Marketing işi kurmanın en iyi yoludur. Bu komisyon yapısında, satışı bir kez oluşturur ve tekrar tekrar komisyon kazanırsınız.

Nasıl çalışır…

Bir abonelik platformunu tanıtıyorsunuz. Her satış oluşturduğunuzda size bir komisyon ödenir. Tavsiyeleriniz üyelik ücretlerini yenilemeye devam ettikçe, komisyonlarınızı ücretli üyeler olduğu sürece alırsınız.

Ücretli bir üyelik sitesinde 30 satış / yönlendirme yaparsanız, bu her ay, 30 satışın yenileme ödemelerinden ödeme alacağınız anlamına gelir.

Ancak, yönlendirilen üyeleriniz aboneliklerini iptal ederse, platform tarafından ödeme almayı durdurursunuz. Bu nedenle, hesap iptal oranını en aza indirmek için talep edilen ürünlere odaklanmalısınız.

2. SEO için optimize edin

Dikkat etmemek ve Affiliate Marketing Web sitenizi arama motoru trafiği için optimize etmek büyük bir hatadır. SEO sadece Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Bu tamamen karmaşık bir konudur.

Her şey, bir arama yapıldıktan sonra sitenizin arama motoru sonuç sayfalarında görünmesini sağlamak için yaptığınız her şeyle ilgilidir. Arama motorları kullanıcı aramalarına en doğru sonuçları verdiği için SEO trafiği en çok hedeflenen.

Bunlar, başlamak isteyebileceğiniz bazı SEO makaleleridir. Ayrıca kontrol etmek isteyebilirsiniz bu SEO blog yazısı SEO ipuçları hakkında daha fazla bilgi için blogumda.

Ancak daha hızlı sonuçlar ve daha fazla bilgi için, çevrimiçi bazı SEO kursları satın almak isteyebilirsiniz.

Bu bilgilere inanıyorum, her gün para kazandıran bir bağlı kuruluş pazarlama blogu oluşturabiliyorsunuz.

Yazar Bio:

Enstine Muki, Sertifikalı Kripto Para Uzmanı ve Tam Zamanlı bir blog yazarıdır. Onun birine göz atın en çok okunan blog yazıları blog yazarlarının para bloglama yapmak için 15 farklı yolunu paylaştığı yer.

Ayrıca okuyun,

 • Başarılı Bir Blogcu Olmamanız İçin 10 Neden (Ve Nasıl Olunur!)
 • 2020 Yılında Ortak Ürün Satışlarınızı Artırmanın 5 Kusursuz Yolu
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map